Лісовий: МОН бракує грошей на нові підручники

Лісовий: МОН бракує грошей на нові підручники

У державному бюджеті на 2023 на друк підручників заклали 754,9 мільйона гривень, чого не вистачить, аби надрукувати всі необхідні підручники. Про це міністр освіти і науки України Оксен Лісовий повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

За словами Лісового, 2022 року через повномасштабне вторгнення усі кошти, закладені на підручники, спрямували на потреби оборони. 2023 року потреба у підручниках подвоїлась: потрібно надрукувати підручники для 5 та 6 класів, а також минуло 5 років з моменту друку книжок для 1 і 10 класів.

 

Як стверджує міністр освіти, закладених у бюджет 754,9 мільйона не стане на те, щоб «покрити всю потребу». З цієї причини Міністерство освіти та науки співпрацює з міжнародними партнерами: представництвом ЄС в Україні, ЮНІСЕФ в Україні, урядом Фінляндії. Станом на 12 вересня партнери вже профінансували друк і доставку підручників на 238,1 мільйона гривень.

 

«Насамперед бюджетні та донорські кошти спрямували на друк підручників для 5 та 6 класів НУШ, оскільки програми в цих класах змінилися, а підручники були лише в електронному форматі. У 1 та 10 класах програми не змінилися, тож школи можуть видати учням підручники, що вже є в їхніх бібліотеках», — зазначив Оксен Лісовий.

 

Наразі для 5 класів за кошти спонсорів уже надрукували й доставили до областей 100% підручників з математики та української мови, а також 74%  підручників природничої галузі. За підтримки донорів також надрукують підручники з української літератури, інформатики, світової літератури та іноземної мови. Підручники з історії України видадуть за державний кошт.

 

Для 6 класу наразі надрукували 116 назв підручників загальним накладом 4 769 768 примірників. 66% підручників для шестикласників від загальної потреби надрукують за державний кошт.

 

Коштом донорів планують надрукувати підручники з географії, інформатики, мистецтва, технологій та підручників шрифтом Брайля.

 

Нагадаємо, 2022 року у вільний доступ виклали 60 підручників для школярів.

 

 

Чільне зображення: Korrespondent.net

Оригінал статті на Suspilne: Лісовий: МОН бракує грошей на нові підручники

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"