Ліні Костенко пропонують надати статус почесної громадянки Києва

Ліні Костенко пропонують надати статус почесної громадянки Києва

Міського голову столиці Віталія Кличка просять надати звання «Почесна громадянка міста Києва» письменниці та поетці Ліні Костенко. Про це повідомили у Київській міській раді.

Клопотання щодо Ліни Костенко подали депутатка Київради Олеся Пинзеник та акторка театру і кіно, Герой України Ада Роговцева.

Як зазначила Олеся Пинзеник, творчість Ліни Костенко зміцнила національну свідомість багатьох поколінь киян та українців загалом. На думку депутатки, поетеса достойна звання «Почесний громадянин міста Києва», зважаючи на її громадську та письменницьку діяльність, внесок у культуру України, світу та Києва.

 

«Ліна Костенко зробила великий внесок у розвиток української літератури, зміцнивши тим самим авторитет наших митців на світовій арені на роки вперед. Враховуючи її масштабну громадську та письменницьку діяльність, вважаю, що ця видатна українка, жінка-легенда, з якою нам пощастило жити в один час, достойна присвоєння звання “Почесний громадянин міста Києва”. Найкращим стимулом довіри в український дух та непереможність нашої нації в час війни є визнання та можливість брати за взірець видатних людей, таких як Ліна Костенко. Вона власним життям щодня доводить важливість неухильності проукраїнських переконань для спільної перемоги»,  — додала Пинзеник.

 

Серед почесних громадян Києва також є Борис Олійник, Юрій Мосенкіс, Юрій Рибчинський, Тетяна Яблонська, Богдан Ступка, Іван Марчук, Ада Роговцева та інші.

 

Нагадаємо, 2022 року Ліна Костенко отримала орден Почесного легіону в посольстві Французької Республіки у Києві.

 

 

Фото: Київська міська рада

Оригінал статті на Suspilne: Ліні Костенко пропонують надати статус почесної громадянки Києва

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"