Любов одна, як і одне життя. Відгук на книгу Олесі Омельченко…
![Любов одна, як і одне життя. Відгук на книгу Олесі Омельченко… Любов одна, як і одне життя. Відгук на книгу Олесі Омельченко…](https://nspu.com.ua/wp-content/uploads/2023/01/Obl.Aristokratka_5_page-0001-696x478.jpg)
Омельченко Олеся Аристократка без соціального статусу: повість. Дніпро: Ліра, 2022. 112 с. ISBN 978-966-981-662-7
Повість відомої української письменниці Олесі Омельченко «Аристократка без соціального статусу» – новаторська як за змістом, так і за формою.
Героїня, «аристократка без соціального статусу», вірить у вічність та красу справжньої Любові, у невичерпність сили духу Людини з великої літери. Поезія, іронія, гумор, філософські роздуми, спогади та форма сну – притаманні багатому на мовні тропи стилю письменниці.
Багатогранність таланту Олесі Омельченко просто вражає. Її проза несподівано та дуже яскраво увірвалася в літературний процес сьогодення України. До цього часу письменниця видавала поетичні твори, драми, роман у віршах, казки та вірші для дітей. У повісті «Аристократка без соціального статусу», новаторській по своїй суті, утверджується велич справжнього почуття Любові, чистого і безкорисливого, яке є символом самого життя.
Жодні тяжкі випробування долі не можуть вбити у героїні повісті Владиславі Любов, не можуть примусити її скоритися обставинам, бо Любов – у ній, бо людина сама є проявом Любові і живе доти по-людському, доки світиться і квітне Її Величність Любов.
Владислава, сильна і мужня особистість, у якісь періоди життя надломлена та слабка, бореться, змагається із силами зла й у гармонії з природою перемагає, доводячи цим, що людина не повинна впадати у відчай за жодних обставин, а діяти, вірити в неосяжну Господню силу, в безмежні людські можливості, у невипадковість кожного жити на цій прекрасній планеті Земля.
Екскурси в минуле, пов’язані з родом, юністю; форми розповіді – спогади, сни – допомагають глибше розкрити образ героїні. Одвічна тема кохання вирішується авторкою оригінально.
Найбільшими цінностями у житті є родина, Україна, Свобода, Воля, Любов, які роблять нас сильнішими, внутрішньо багатшими, захищенішими, здатними на краще змінити світ у собі та навколо.
Читаючи повість Олесі Омельченко, мимоволі усвідомлюєш потужну сакральну енергетику Слова. Повість спонукає кожного до осмислення цінності власного життя, до боротьби за своє та щастя України в цілому, вселяє віру в можливості Людини.
Переконаний, що нова книга письменниці – є не тільки її значним досягненням у творчості, а й ціннісним внеском у літературу України.
Анатолій Шкляр, член НСПУ
Оригінал статті на НСПУ: Любов одна, як і одне життя. Відгук на книгу Олесі Омельченко…
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.