Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а в руках кожного індивіда функціонує по-різному. Один фотомайстер здатний відобразити внутрішню сутність людини, інший – зрихтувати знімку на …паспорт. Десятки, сотні людей можуть дивитися на один і той же предмет і не бачити його, переступати через нього, лінуючись підняти або вважаючи надто мізерним, не вартим заходу. І коли хтось один раптом відобразить його в незвичному ракурсі, всякий подивовано й заздрісно ахне: “Нічого особливого! Ми би теж так змогли, якби звернули увагу!” То чому ж не звернули?

Бо талант – це насамперед особливий погляд на світ, властивість побачити те, чого не бачать інші, зауважити те, що для решти – поза увагою.

Про всі ці аспекти творчості розповіли в день Поезії в. о. очільника Львівської  письменницької організації Олесь Дяк, відомі українські письменники Марія Людкевич,  Леся Бернакевич, Оксана Лозова, Юрій Грешко, Богдан Дячишин під час церемонії нагородження переможців фотоконкурсу літературних героїв за творами Лесі Українки, якого організації якого долучилися директорка Львівського міського координаційно-методичного центру “Галицьке юнацтво” Галина Макарчук та письменниця, керівниця літературної студії «Джерельце» при Львівській обласній бібліотеці для дітей Марія Людкевич.

Присутні зійшлися на думці, що в бажанні добитися вершин майстерності творча особистість стоїть перед вибором багатьох  хибних доріг, що стеляться до їхніх ніг, – від бажання наслідувати, запозичити до прямого плагіату. Мати власне обличчя, зберегти ідентичність і характер, знайти свою нішу – ось справжня ознака таланту й запорука до осягнення мистецьких таїн творчої особистості й долучити власний голос до переліку уславлених попередників.

Пресслужба Львівської обласної організації НСПУ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вінниці відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля»

У Вінницькому обласному художньому музеї відкрилася виставка народної ікони «Великодні обереги Поділля».

Про це музей повідомляє у фейсбуку, передає Укрінформ.

«Напередодні світлого Христова Воскр

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"