Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а в руках кожного індивіда функціонує по-різному. Один фотомайстер здатний відобразити внутрішню сутність людини, інший – зрихтувати знімку на …паспорт. Десятки, сотні людей можуть дивитися на один і той же предмет і не бачити його, переступати через нього, лінуючись підняти або вважаючи надто мізерним, не вартим заходу. І коли хтось один раптом відобразить його в незвичному ракурсі, всякий подивовано й заздрісно ахне: “Нічого особливого! Ми би теж так змогли, якби звернули увагу!” То чому ж не звернули?
Бо талант – це насамперед особливий погляд на світ, властивість побачити те, чого не бачать інші, зауважити те, що для решти – поза увагою.
Про всі ці аспекти творчості розповіли в день Поезії в. о. очільника Львівської письменницької організації Олесь Дяк, відомі українські письменники Марія Людкевич, Леся Бернакевич, Оксана Лозова, Юрій Грешко, Богдан Дячишин під час церемонії нагородження переможців фотоконкурсу літературних героїв за творами Лесі Українки, якого організації якого долучилися директорка Львівського міського координаційно-методичного центру “Галицьке юнацтво” Галина Макарчук та письменниця, керівниця літературної студії «Джерельце» при Львівській обласній бібліотеці для дітей Марія Людкевич.
Присутні зійшлися на думці, що в бажанні добитися вершин майстерності творча особистість стоїть перед вибором багатьох хибних доріг, що стеляться до їхніх ніг, – від бажання наслідувати, запозичити до прямого плагіату. Мати власне обличчя, зберегти ідентичність і характер, знайти свою нішу – ось справжня ознака таланту й запорука до осягнення мистецьких таїн творчої особистості й долучити власний голос до переліку уславлених попередників.
Пресслужба Львівської обласної організації НСПУ
Оригінал статті на НСПУ: Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії
Блог
Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтахЗа 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови
Книжковий Арсенал-2023 оголосив програмуОголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф
Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «
Андрій Содомора. ДружбаХай знає тиран собі на біду,
Що друга я зроду не підведу,
Нехай довершить свою пімсту,
Та ціну складе побратимству.
Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі
Пішов з життя ілюстратор Олександр МіхнушевНа 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.