Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Складати вірші може більшість, а поезію – одиниці, римувати сяк-так доступно кожному, а творити перли – не багатьом, як зрештою і в інших видах мистецтва, зокрема художній фотографії: фотоапарат один, а в руках кожного індивіда функціонує по-різному. Один фотомайстер здатний відобразити внутрішню сутність людини, інший – зрихтувати знімку на …паспорт. Десятки, сотні людей можуть дивитися на один і той же предмет і не бачити його, переступати через нього, лінуючись підняти або вважаючи надто мізерним, не вартим заходу. І коли хтось один раптом відобразить його в незвичному ракурсі, всякий подивовано й заздрісно ахне: “Нічого особливого! Ми би теж так змогли, якби звернули увагу!” То чому ж не звернули?

Бо талант – це насамперед особливий погляд на світ, властивість побачити те, чого не бачать інші, зауважити те, що для решти – поза увагою.

Про всі ці аспекти творчості розповіли в день Поезії в. о. очільника Львівської  письменницької організації Олесь Дяк, відомі українські письменники Марія Людкевич,  Леся Бернакевич, Оксана Лозова, Юрій Грешко, Богдан Дячишин під час церемонії нагородження переможців фотоконкурсу літературних героїв за творами Лесі Українки, якого організації якого долучилися директорка Львівського міського координаційно-методичного центру “Галицьке юнацтво” Галина Макарчук та письменниця, керівниця літературної студії «Джерельце» при Львівській обласній бібліотеці для дітей Марія Людкевич.

Присутні зійшлися на думці, що в бажанні добитися вершин майстерності творча особистість стоїть перед вибором багатьох  хибних доріг, що стеляться до їхніх ніг, – від бажання наслідувати, запозичити до прямого плагіату. Мати власне обличчя, зберегти ідентичність і характер, знайти свою нішу – ось справжня ознака таланту й запорука до осягнення мистецьких таїн творчої особистості й долучити власний голос до переліку уславлених попередників.

Пресслужба Львівської обласної організації НСПУ

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Львівські письменники відзначили Всесвітній день поезії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Юрій Андрухович — у короткому списку премії Нойштадта-2026

Український поет, прозаїк, перекладач, есеїст Юрій Андрухович увійшов до короткого списку американської премії Нойштадта 2026 року. Про це повідомляється на сайті організаторів премії —

У кінотеатрах США зʼявився фільм за мотивами повісті Стівена Кінга

У США вийшов у прокат фільм «Життя Чака» за мотивами однойменної повісті американського письменника Стівена Кінга. Про це письменник повідомив на своїй сторінці у мережі Х.
«Це фінальни

Стало відомо, скільки сплатили штрафу порушники мовного закону у бюджет

Порушники мовного законодавства з початку 2025 року сплатили майже 200 тисяч гривень штрафів. Про це мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив в інтервʼю LB.ua.
За словами посадовця, цьо

У Словаччині на фестивалі BraK українки презентували переклади своїх романів

З 29 травня по 1 червня у столиці Словаччини відбувся міжнародний літературний фестиваль BRaK (Bratislavský knižný festival). Про це повідомили у соцмережах Українського інституту.

У п

Володимир Базилевський. «Крик з божевільні»

“Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
 
З НОВОЇ КНИГИ
 
ДО ОКЕАНУ
Планети гучний оргАн,
коморо землі, океан,
кити твої самогубці,
альбатроси по горло в мазуті,
дельфіни підранки.
 
Па

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"