Львівський Медіафорум та Google створили посібник для медіа

Львівський Медіафорум та Google створили посібник для медіа

Львівський Медіафорум (LMF) та Google створили посібник для медіа. Його мета – навчити українських журналістів продуктивно використовувати інструменти Google, щоб оперативно відповідати на виклики, які стоять перед редакціями.

«Із початком повномасштабного вторгнення команда Львівського медіафоруму працювала з гуманітарними потребами українських медіа та журналістів, згодом – із запитами щодо стабілізації їхньої роботи. – розповіли Читомо представники LMF. – Поступово нашим фокусом стали розвиток та сталість медіа в час війни, зокрема спроможність видань адаптуватися до нових нестабільних умов, шукати релевантні та ефективні рішення, працювати з наявною та потенційною аудиторіями, мережуватися та глобалізовувати свою діяльність, чому сприятиме розроблений із  Google посібник». 

 

Команда Львівського Медіафоруму уточнила, що робота над посібником тривала протягом трьох місяців. Спочатку LMF разом із Google розробили та запустили програму з 4 тренінгів про інструменти Google News Initiative та Google News Lab для всеукраїнських і нішевих видань.

 

«Під час тренінгів журналісти могли поставити запитання розробникам. У цьому посібнику ми зібрали ключові думки з тренінгів, аби поділитись ними з широкою аудиторією», – додає команда Львівського Медіафоруму.

 

До посібника увійшли рекомендації і лайфхаки, що стали результатом багаторічних досліджень та експертизи фахівців і фахівчинь Google.

 

Посібник складається з чотирьох частин:

  • Як залучати читачів: інструменти від Google News Initiative.
  • Монетизація: нові можливості для збільшення доходів українських медіа.
  • Лайфхаки для роботи з YouTube.
  • Інструменти Google та інші корисні сервіси для верифікації інформації.

 

Щодо його подальшого поширення, то в LMF зауважують, що за роки роботи зібрали чималу базу контактів всеукраїнських, локальних і нішевих медіа, за якою розповсюдять посібник. «Також плануємо декілька точкових співпраць із нішевими виданнями, онлайн-платформами і журналістами», – пояснює команда LMF.

 

Львівський медіафорум закликає поширювати посібник, але робити це свідомо, адже збірка є інтелектуальною власністю ГО Львівський медіафорум. Передрук повного зібрання або його частин можливий з посиланням на першоджерело й автора.

 

Нагадаємо, з минулого року Львівський медіафорум надає підтримку українським редакціям.

 

 

Зображення: Львівський медіафорум

Оригінал статті на Suspilne: Львівський Медіафорум та Google створили посібник для медіа

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"