Львівська обласна бібліотека для дітей вдруге отримала міжнародну премію EIFL

Львівська обласна бібліотека для дітей уже вдруге отримала престижну міжнародну премію EIFL, що дається бібліотекам за реалізацію інноваційних проєктів і програм, які використовують інформаційно-комунікаційні технології для покращення життя та засобів існування в країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою. Про це повідомили на сайті EIFL.
Премію присудили за реалізацію проєкту інформаційно-психологічної безпеки дітей «П’ята стихія». Крім львівської бібліотеки нагороду отримали бібліотеки Кенії, Хорватії й Казахстану.
Переможці отримують приз у розмірі 1500$, кубок, сертифікат, рекламу через вебсайт EIFL і широку мережу контактів.
Проєкт Львівської обласної бібліотеки для дітей «П’ята стихія» створили для дітей та підлітків, що постраждали від військової та інформаційної агресії ворога.
Пріоритетна група учасників проєкту — діти вимушено переселених осіб, які проживають в укриттях. Аби інтеграція переміщеної молоді в місцеве середовище була вдалою, бібліотека проводить заняття, у яких беруть участь діти Львівщини.
«Ми вважаємо, що особлива цінність нашого проєкту полягає в тому, що окрім медіаграмотності та інформаційної безпеки, діти навчаються навичок психологічної безпеки. Методики бібліотерапії сприяють формуванню у дітей та підлітків стійкості до інформаційного стресу», — зазначила директорка бібліотеки Ольга Конасова.
Проєкт здійснювався за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні в партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією.
За час присудження премії цією нагородою відзначені такі українські бібліотеки:
- Луганська обласна універсальна наукова бібліотека;
- Центральні бібліотеки для дітей та дорослих міста Мелітополя;
- Центральна бібліотека міста Миколаїв;
- Львівська обласна бібліотека для дітей.
У 2015 році Львівська обласна бібліотека для дітей уже отримувала премію EIFL Public Library Innovation Award for supporting literacy за навчально-ігрову бібліотечну програму «Літерландія».
EIFL (Електронна інформація для бібліотек) — це некомерційна організація, яка працює з бібліотеками, щоб забезпечити доступ до знань у країнах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою в Африці, Азійсько-Тихоокеанському регіоні, Європі та Латинській Америці.
Щорічно EIFL оголошує нагороди для публічних і громадських бібліотек за впровадження інновацій для покращення життя громад.
З 2011 року EIFL провела 17 конкурсів на присудження нагород за інновації та оголосила імена 61 переможця в Африці, Азії, Європі, Латинській Америці та Карибському басейні. У січні 2024 року оголосили переможців крайнього призу EIFL Public Library Innovation Award (2023) для публічних бібліотек, які займаються однією з трьох нагальних глобальних проблем: безпека в Інтернеті, дії щодо зміни клімату та цифрове залучення вимушено переміщеного населення.
Як повідомлялося, У Львові облаштують Мистецьку бібліотеку за кошти з фонду австрійського міста Грац.
Тим часом унаслідок повномасштабного вторгнення пошкодили 610 бібліотек в Україні.
Чільне фото: Львівська обласна бібліотека для дітей
Оригінал статті на Suspilne: Львівська обласна бібліотека для дітей вдруге отримала міжнародну премію EIFL
Блог
Видавництво знищило наклад книжки «Детектив Дупка»В українському видавництві «Моя книжкова полиця» були змушені знищити наклад книжки «Детектив Дупця» через помилки в українському виданні. Про це повідомили у соцмережах видавництва.
«
У зв’язку з численними проханнями учасників, дедлайн подачі літературних творів на здобуття Літературної премії Ірпеня за 2024 рік продовжено до 1 квітня 2025 року. Про це повідомили засновник премії, СЕ
У Лондонської книжкової виставки знову нова директоркаНовою директоркою Лондонської книжкової виставки (LBF) стане Емма Лоу. Про це повідомляється на сайті Лондонської книжкової виставки.
Емма Лоу обійме посаду директорки у липні 2025 року
З 20 по 22 червня 2025 року в Полтаві відбудеться великий книжковий фестиваль. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив його організатор, письменник і військовий Віталій Запека.
Фести
Хто з нас не мріяв, не зізнавався в коханні, не сумував і не підбадьорював інших, декламуючи Ліну Костенко? Хто не вчив напам’ять уривки із «Марусі Чурай», хто не переписував у щоденник
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.