Луганщина: презентували путівник «Severodonetsk: ласкаво просимо!»

Луганщина: презентували путівник «Severodonetsk: ласкаво просимо!»

У Сєвєродонецьку представили туристичний путівник «Severodonetsk: ласкаво просимо!» (на знімках). Про це повідомляє golos.com.ua.

Його видала громадська організація «Арт Гвард і Я», головною метою якої є розвиток культурного середовища на Луганщині та сприяння розвитку творчої праці митців.

«Це про наше місто, про нас і для нас! Для тих, хто народився у Сєвєродонецьку, жив, працював або ж опинився за велінням долі. Та особливо для тих, хто вперше завітав до міста», — зазначили у пресслужбі Сєвєродонецької міськВЦА. 

За словами голови ГО «Арт Гвард і Я» Марини Провоторової, яка є автором текстів видання, путівник запрошує ознайомитись із об’єктами культурної спадщини Сєвєродонецька: пам’ятками історії, архітектури та монументального мистецтва місцевого значення, а також із цікавими сучасними локаціями.

Укладачі пропонують читачеві ознайомитись із яскравими й світлими нарисами з минулого та сьогодення міста. «Екскурсія за маршрутом у формі серця подарує учасникам низку нових вражень, дозволить дізнатися багато цікавого й навіть закохатись у Сєвєродонецьк», — сказала Марина Провоторова.

Серед укладачів буклету — науковий редактор, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії та археології Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Олена Сапицька. У її науковому доробку понад 120 наукових публікацій, зокрема й виданих МОН України. Олена Сапицька є авторкою ідеї та науковим керівником навчального історичного цифрового проекту «Інтерактивна мапа з історії та культури України».
Консультування з питань краєзнавства забезпечував Сергій Каленюк — член спілки краєзнавців України, автор п’яти книг із давньої історії сходу країни та сучасної історії міста.

Над створенням «Severodonetsk: ласкаво просимо!» працювали також українська письменниця і журналіст, член НСПУ та Всеукраїнської літературної асоціації «Конгрес літераторів України» Юлія Бережко-Камінська, фотограф Костянтин Скоморох і художниця, ілюстратор, графічний дизайнер Настя Малкіна. 

Іван ТЕРЕЩЕНКО

Фото з відкритих джерел 

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Луганщина: презентували путівник «Severodonetsk: ласкаво просимо!»

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"