Луганська обласна бібліотека переїхала зі Старобільська до Черкас

Луганська обласна бібліотека переїхала зі Старобільська до Черкас

У Черкасах презентували мандрівну Луганську обласну бібліотеку, яка у 2014-му році вже евакуювала до Старобільська Про це у фейсбуці повідомила Черкаська обласна бібліотека для юнацтва імені В.Симоненка.

На початку російсько-української війни не було можливості вивезти книги з окупованих регіонів, тоді ексдиректорка Інна Риб’янцева змогла забрати лише документи та печатку, що дозволило зберегти Луганську ОУНБ в реєстрі українських бібліотек. Але з початком нового етапу російсько-української війни у 2022 році бібліотеці довелося виїхати й зі Старобільська.

 

Після другої евакуації команда перейшла до неформальної освіти: проводить культурні та освітні заходи (дискусійні клуби, безплатні онлайн-курси з української мови і медіаграмотності, музичні зустрічі тощо). Про це в ексклюзивному коментарі Читомо розповіла Юлія Лисюк, редакторка, менеджерка освітніх подій Луганської обласної бібліотеки.

 

Вона зазначила, що за сім років у Старобільську, після першої евакуації, бібліотеці вдалося назбирати близько 17 тисяч абсолютно нових книжок до фонду, проте зі Старобільська, як і свого часу з Луганська, книжки вивезти не вдалося. «На відміну від першої евакуації, ми зробили найвагоміше — вивезли більшу частину команди. З цими людьми ми сім років збирали книжки звідусіль, готові це робити й надалі. Головне – разом. Тим паче у Черкасах, де локально зосереджується наш невеличкий головний офіс у місцевому молодіжному центрі, ми вже маємо  стелаж задля наповнення літературою», — розповіла вона.

  

Зараз бібліотека працює здебільшого у мандрівному форматі. За словами Лисюк, ідея зробити мандрівну бібліотеку виникла відразу, щойно команда книгозбірні покинула окупований Старобільськ і опинилася в різних областях України – Дніпрі, Києві, Хмельницькому, на Закарпатті та Черкасах. 

 

Після 24 лютого бібліотека є у Дніпрі, Черкасах, Києві, Сваляві, Ужгороді та Хмельницькому.

 

«Кожен із нас відповідальний за певний формат роботи — чи то курси з української мови, чи то програмування для дітей, воркшопи з графічного дизайну, кібербезпеки і медійної грамотності для дорослих, йога-терапія. З цими пропозиціями ми йдемо до інших бібліотек або осередків громадської активності, які працюють з переселенцями. Черкаси стали нашим місцем сили, адже саме там гуртуються наші старобільські партнери, а черкаські бібліотекарі першими простягнули руку допомоги. Зараз маємо там невеличкий простір у молодіжному ресурсному центрі, яке поволі обладнуємо для подальшої командної роботи. Ми й надалі працюватимемо як мандрівний заклад, але нам важливо мати певність, що у нас є умовне гніздечко, куди ми можемо час від часу злітатися для тимбілдінгу, спільного генерування ідей. Відтак, левову частину офлайн-активності зосереджуватимемо саме у Черкасах», — розповіла Юлія Лисюк.

 

Бібліотека пропонує авторські курси з української мови, йога-терапію, клуб програмування для дітей, тренінги з медійної грамотності та кібербезпеки, онлайн та офлайн медійну школу для бібліотекарів BrainPark, де бібліотекарів навчають графічному дизайну, допомагають засвоїти правила нової редакції українського правопису, навчають копірайтингу, авторському праву, SMM, користуватися ґуґл-сервісами й володіти мовою інклюзії. 

 

У планах бібліотеки повернути до життя свій краєзнавчий відеопроєкт «Топ-топ Луганщиною» та розгорнути у Черкасах ініціативу з психологічної підтримки для вимушених переселенців. 

 

Нагадаємо, понад 25 тисяч книжок евакуювали із книгарні «Є» у Слов’янську. З Харкова до Рівного видавництва Vivat та «Основа» евакуювали майже 250 тисяч книжок.

 

Чільне фото: Суспільне Черкаси

Оригінал статті на Suspilne: Луганська обласна бібліотека переїхала зі Старобільська до Черкас

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Instagram відновив сторінку Асоціації родин захисників «Азовсталі»

Instagram повернув доступ до сторінки Асоціації родин захисників «Азовсталі» через добу після блокування. Про це повідомила представниця асоціації родин захисників Ганна Науменко.
З кіл

TikTok просуває російський контент попри власну заборону

У TikTok з’являється новий контент для російських користувачів попри заборону самої соцмережі. Про це повідомляють у звіті некомерційної організації Tracking Exposed.
Згідно з політикою

В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

Відкриття виставки відбудеться 12 серпня о 15:00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.

Шандор Балог народився 13 серпня 1947 року в селі Великі Геївці. У 1965 році закінчив

Українські юристи закликали Зеленського підписати закон про заборону імпорту російських книжок

Українські правники закликали президента України підписати закон 2309-ІХ, що забороняє імпорт книжок з росії та білорусі та передбачає, що в Україні книжки видаватимуть в перекладі укра

Понад 50 тисяч учнів в Уганді, Гані та Зімбабве отримають доступ до книжок у школах

У межах програми «Африканська скринька історій» (“African Story Box”) благодійна організація Book Aid International передає книжки до 76 шкіл Уганди, Гани та Зімбабве. Про це повідомили

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"