“Летячи за вітром” завершено!

“Летячи за вітром” завершено!

“Летячи за вітром” завершено!

В об’єктив фотоапарата він упіймав яскраву синяву з білими клаптиками хмаринок. Любив фотографувати небо, аж знайомі сміялися з нього. І справді — яка користь від світлин з зображеннями природи? Звісно, їх можна виставити в соцмережах і збирати лайки, можна відправити на виставку чи конкурс, можна вставити в красиву рамку і повісити на стіні…

Усім цим Макс, звісно, не гребував. І мав досить пристойні заробітки як на свої двадцять шість років. Навіть машину придбав, а тепер підшукував власну квартиру. Хоча батьки й наполягали, щоб єдиний син жив разом із ними, йому хотілося стати повністю самостійним і ні від кого не залежати. 

Кожен день був у хлопця розписаний по хвилинах. Друзі іноді називали його педантом за те, що він усе ретельно планував і продумував.

 — Ти ж творча людина, художник, хоч і малюєш не фарбами… Треба залишити в житті трохи місця для творчого безладу, — говорив Назар, з яким Макс товаришував ще зі школи. 

Але Максимові було зручніше завжди все тримати під контролем, і навіть такі вилазки на природу, як сьогодні, він планував наперед, відслідковував погоду, писав список локацій… щоправда, іноді  траплялося й непередбачуване, коли в об’єктив потрапляло зовсім не те, що він заздалегідь збирався знімати.

Дивно — але саме такі, спонтанні, кадри виявлялися найбільш вдалими і згодом займали перші місця на міжнародних конкурсах…

***

Небо, що тільки хвилину тому було безхмарним і лагідним, за мить посіріло, затяглося хмарами, з півночі дмухнув прохолодний вітер. Таки справді, у квітні сім погод надворі. Зранку може видатися літня спека, а вже увечері йтиме дощ із мокрим снігом. 

Він опустив фотоапарат і вже зібрався йти до машини, коли раптом побачив її. Дівчина стояла трохи віддалік на кручі, що обривалася вниз до стрімкої гірської річки. Вітер розвівав її розпущене по плечах рудувате волосся, грався легкою блакитною сукнею — занадто легкою для нинішньої холодної весни. Вона стояла непорушно спиною до нього, а потім підняла вгору руки в дивному жесті, нагадавши йому ті жіночі фігури, які у давнину вирізали на носі корабля. “Афластон” — пригадав він термін ще з університетської історії мистецтв.

А потім швидко навів фотоапарат на дівчину і зробив кілька знімків.

Поки дивився, що вийшло —  випустив її з поля зору. А як підняв голову — то душа ніби обмерла — над урвищем уже нікого не було. Лише порожня сіра скеля, заросла мохом, на краю якої тільки що стояла незнайомка.

Макс похапцем побіг до кручі, спотикаючись об камені, розкидані на лузі то тут, то там, немов якийсь пустотливий велетень грався ними у “чіт і лишку”.

Став на камінь, нахилив голову, намагаючись роздивитися, що там внизу, на дні урвища. Але бачив лише сірі валуни,  густі чагарники і потік, який сердито хлюпотів, крутячись і пінячись між скелястими берегами.

 — Ти не мене виглядаєш? — почув раптом голос позад себе і рвучко обернувся, при цьому мало сам не втративши рівновагу і не полетівши стрімголов у холодну річкову воду.

Які у неї були очі! Зелені, бездонні, а десь у їхній глибині тремтіли і переливалися золоті іскри, як промені сонця поміж листя у лісі.

 — Тебе, — відповів несподівано сам для себе.

Отак і почалася ця незвичайна історія…

 

А чим закінчилося оповідання “Летячи за вітром”, ви можете дізнатися вже сьогодні! Тому що я тільки що завершила його))

Сподіваюся, цей твір сподобається любителям містики та фентезі. Він бере участь у конкурсі “Потайсвіт”, тож я щиро дякую усім читачам за підтримку!

 

Оригінал статті на Букнет: “Летячи за вітром” завершено!

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"