Лаурет Шевченківської премії Петро Мідянка їздив у Росію. Що про це відомо
![Лаурет Шевченківської премії Петро Мідянка їздив у Росію. Що про це відомо Лаурет Шевченківської премії Петро Мідянка їздив у Росію. Що про це відомо](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/400x1.78/bbdb5b6652c935fa.jpg)
Закарпатський поет, лауреат Шевченківської премії Петро Мідянка їздив у Росію, де взяв участь у VII конференції міжнародного гуманітарного проєкту Мінська ініціатива “Нові художні мови та технології як шляхи переосмислення культурного досвіду”.
Відкриття заходу відбулося 9 лютого в академії Штігліца у Санкт-Петербурзі. Серед учасників події на фото і Петро Мідянка разом з дружиною — письменницею Людмилою Загоруйко.
![Лаурет Шевченківської премії Петро Мідянка їздив у Росію. Що про це відомо Лаурет Шевченківської премії Петро Мідянка їздив у Росію. Що про це відомо](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/3c8ebf62edcf6bf2.jpg)
В урочистому відкритті виставки у Білому залі Навчального музею прикладного мистецтва Академії Штігліца взяв участь спеціальний представник президента Росії з міжнародного культурного співробітництва Михайло Швидкой. Це колишній міністр культури (2000—2004), також він обіймав посаду посла з особливих доручень МЗС Росії, був залучений, зокрема, до справи повернення скіфського золота у Крим.
![Лаурет Шевченківської премії Петро Мідянка їздив у Росію. Що про це відомо Лаурет Шевченківської премії Петро Мідянка їздив у Росію. Що про це відомо](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/900x1.78/db46f091a35e5f11.jpg)
Андрій Хаданович, Петро Мідянка, Олексій Зарахович
Також Петро Мідянка потрапив на фото разом з російською поетесою Євгенією Більченко, яку відсторонили від викладання у Національному педагогічному університеті Драгоманова. За антиукраїнську пропаганду, заперечення російської агресії та маніпулювання суспільно значущою інформацією вона є фігуранткою бази “Миротворець”.
Участь у заході взяли також директор “Українського фонду культури” Дмитро Будков, ексміністр культури України Михайло Кулиняк і директор видавництва “Самміт-книга” Іван Степурін.
Що про поїздку кажуть Петро Мідянка і Людмила Загоруйко
Суспільне зателефонувало Петру Мідянці. Він підтвердив, що був у лютому в російському Санкт-Петербурзі. “Так, я їздив. І що такого?”. На запитання, як відноситься до того, що Росія понад 8 років є агресором України, коментувати відмовився.
Дружина Людмила Загоруйко повідомила: “Ми нічого не коментуватимемо, тому що все перекручують. Коли прийде час — ми скажемо свою позицію. А зараз в такий напружений час ми не хочемо на цю тему говорити”.
Читайте також: “Звичайна людина, якби не папські шати”. Інтерв’ю з поетом Петром Мідянкою
Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram
Оригінал статті на Читомо: Лаурет Шевченківської премії Петро Мідянка їздив у Росію. Що про це відомо
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.