Лауреатом премії ім. Слабошпицького став Богдан Горинь із книжкою про шістдесятників

Лауреатом премії ім. Слабошпицького став Богдан Горинь із книжкою про шістдесятників

Всеукраїнська літературна премія імені Михайла Слабошпицького за 2024 рік присуджена письменнику Богдану Гориню за двокнижжя «Під ковпаком окупантів». Про це повідомила голова журі Світлана Короненко-Слабошпицька для Української літературної газети.

 

Документальне двокнижжя есеїв «Під ковпаком окупантів» вийшло 2024 року у видавництві «Ярославів вал». Тираж всього  100 примірників, тому видання вже є раритетом.

 

Як зазначено в анотації, у цьому творі на широкому тлі подій, які відбувалися в другій половині XX ст. в СРСР і його складовій частині — УРСР, попри велику кількість дійових осіб, у центрі уваги Богдана Гориня – працівник Житомирської обласної друкарні, талановитий поет і прозаїк Анатолій Шевчук (1937–2015). Автор аналізує фактори, які вплинули на моральне, творче й світоглядне формування письменника й громадянина, відстежує його творчу, естетичну й політичну еволюцію, роль у його вихованні батьків, прочитаних книг, спілкувань з братом Валерієм, з колом близьких людей, аналізує причину арешту Анатолія Шевчука органами КГБ, розкриває непохитність його волі й моральних засад під час перебування в тюрмі.

 

 

«Після «студій» у російському концтаборі Анатолій Шевчук повернувся додому людиною із державницьким мисленням. Табірні враження лягли в основу його книжки «Чорний човен неволі». Чимало уваги у творі Богдан Горинь приділив і молодшому братові Анатолія — Валерію Шевчуку», – коментує своє рішення голова журі.

 

Горинь Богдан Миколайович – письменник, мистецтвознавець, бібліофіл, громадський та політичний діяч, активний учасник національно-демократичного та правозахисного руху опору 60–80-х рр. ХХ ст., співорганізатор виготовлення та розповсюдження самвидавної літератури антирадянського націоналістичного спрямування, народний депутат Верховної Ради України двох скликань, лауреат Шевченківської премії. Як і багатьох інших шістдесятників, його не оминули брежнєвські мордовські концентраційні табори.

 

Диплом «Спеціальна відзнака журі» отримала книга Юрія Рогового «Генетика по-нашому». Есеї, нариси, відгуки. У ній ідеться про рід автора у трьох поколіннях, – діда, батька, сина. Юрій Роговий уже чверть століття наполегливо упорядковує та видає матеріали, пов’язані з його батьком – письменником Феодосієм Роговим, лауреатом Шевченківської премії.

 

 

Церемонія нагородження відбудеться 8 серпня о 16 годині у Національному музеї літератури України.

 

Як відомо, Михайло Слабошпицький помер у 2021-му році на 74-му році життя.

 

Родина Слабошпицького та Національна спілка письменників України заснували літературну премію на його честь.

 

2024 року Черкаській центральній міській бібліотеці для дітей присвоїли ім’я Михайла Слабошпицького.

 

Чільне фото: Відпочинок у колі однодумців у Карпатах. Зліва: Богдан Горинь, Анатолій Зубок, Галина Возна, Іван Світличний. З виставки Національної бібліотеки ім. Ярослава Мудрого

Оригінал статті на Suspilne: Лауреатом премії ім. Слабошпицького став Богдан Горинь із книжкою про шістдесятників

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

З роси і води!

Творче об`єднання гумористів і сатириків Київської організації Національної спілки письменників України, всі колеги по творчості, а також сила-силенна читачів вітають свого літературного побратима та улю

В Україні зʼявилось нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на літературі Балкан

В Україні зʼявилося нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на перекладах балканської літератури. Про це Читомо повідомила його співзасновниця, видавчиня та перекладачка Ірина

Мальопис «Коротка історія довгої війни» вийде у Франції

Мальопис «Коротка історія довгої війни» художниці та культурологині Маріам Найем та ілюстраторів Юлії Вус та Івана Кипібіди вийде французькою мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінц

Керівницю проєкту “Фільтр” від Мінкульту відзначили у Міжнародній асоціації грамотності

Голова національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко потрапила до списку «30 до 30» від Міжнародної асоціації грамотн

Оксфордський словник визначив дитяче слово року-2024

«Дитячим словом» 2024 року за версією Оксфордського словника стало слово «доброта». Про це повідомляється на сайті Oxford University Press.
Дитяче слово року Оксфордський словник обрав

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"