Лауреатом Гонкурівської премії цьогоріч став письменник Жан-Батіст Андреа

Лауреатом Гонкурівської премії цьогоріч став письменник Жан-Батіст Андреа

Письменник Жан-Батіст Андреа став лауреатом Гонкурівської премії 2023 року за роман «Наглядайте за нею».

Як передає Укрінформ з посиланням на французькі медіа, саме йому вирішили віддати престижну нагороду члени спеціального журі, за традицією зустрівшись у ресторані «Друа» у центрі Парижа.

«Я ніколи не думав, що це станеться», – заявив цьогорічний переможець репортерам.

За врученням премії спостерігали десятки журналістів, а саму подію транслювали наживо телеканали.

Відзначаючи роман-переможця, голова журі Дідьє Декуен, чий голос, як повідомляють, став вирішальним, розповів, що Андреа нагороджують як «виняткового оповідача, який володіє тонким пером, а його персонажі завжди досконало виписані та особливо захопливі».

Жан-Батіст Андреа, 1971 року народження, живе у Каннах, він також є режисером і автором сценаріїв. Три його попередні романи були відзначені іншими нагородами.

Дія книги «Наглядай за нею» розгортається в Італії між двома світовими війнами, у період зародження фашизму. Вона розповідає про неймовірну долю карлика-скульптора та графині, яка закохана в пізнання.

У 2022 році лауреатом Гонкурівської премії стала французька письменниця Брижіт Жіро за роман «Жити швидко».

Гонкурівська премія може присуджуватися автору тільки один раз у житті. Премія за найкращий роман, названа на честь братів Гонкурів, існує з 1903 року. Щороку її вручають за підсумками голосування членів Гонкурівської академії на спеціальному обіді в ресторані «Друа». У грошовому вимірі премія символічна і становить 10 євро, однак вона значно збільшує продажі творів письменника. Зазвичай, їх розкуповують як подарунки на Різдво.

Фото: Domine Jerome/ABACA

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Лауреатом Гонкурівської премії цьогоріч став письменник Жан-Батіст Андреа

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Як зміниться Osnovy Publishing, отримавши нових власників

Відтепер видавництвом Osnovy Publishing володітиме Українська школа політичних студій (УШПС).  Про це повідомили 14 червня на сайті школи.
Право власності на 100% частки в Osnovy Publis

В Україні започаткували видавничий проєкт ilostmylibrary

Галерея сучасного мистецтва в Івано-Франківську «Асортиментна кімната» запустила власний малотиражний видавничий проєкт ilostmylibrary, що видаватиме нішеву нонфікш-літературу англійськ

Конкурси воєнної поезії і короткої прози оголосили довгі списки

Конкурс воєнної короткої прози від видавництва «Білка» та конкурс воєнної поезії пам’яті Гліба Бабіча оголосили короткі списки 2023 року. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці дир

Виходить книжка свідчень жінок про війну, які збирала Вікторія Амеліна

На початку 2025 року вийде друком книжка Вікторії Амеліної War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War («Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну»

Вбивство священного оленя на Оболоні — про «Катананхе» Софії Андрухович

Після 800-сторінкової «Амадоки», що охоплювала величезні шматки історії української культури і яку завбачливо в іноземних перекладах розділяли на кілька томів, Софія Андрухович створила

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"