Латвійський університет створив сайт для вивчення лівської мови, що зникає
Латвійський університет створив окремий сайт, на якому можна вивчати лівську мову, яка зникає. Ознайомитися з ним можна за посиланням.
На сайті є словник, онлайн-уроки та інші матеріали для вивчення мови. В онлайн-уроках спікери у стилі історій, діалогу допомагають вивчати слова, їхнє звучання. Переглянути всі онлайн уроки можна за посиланням.
Також при Латвійському університеті функціонує окремий інститут Lībiešu institūt з історії та вивчення лівської мови. У нього є Facebook-сторінка та YouTube-канал.
Лівська мова — мова лівів. Вважається однією з автохтонних мов населення Латвії та наразі є зникаючою. Найближчі споріднені мови до неї — південні діалекти естонської, водська, карельська, вепська та фінська. Лівська мова справила значний вплив на розвиток латиської мови.
Наголос у лівських словах завжди ставиться на перший склад. Сучасна лівська абетка містить 45 літер.
Останній носій лівської мови помер у 2013 році.
Як повідомлялося раніше, у США створили онлайн-словник Hoocąk-English, який надає доступ до понад 11 000 слів і фраз, записаних від носіїв мови Hoocąk. Це мова корінних американців, яка зникає.
Нагадаємо, що кримськотатарська спільнота зверталася до Duolingo, аби на платформі можна було вивчати мову корінного народу України. Більше про цю ситуацію читайте у матеріалі: Кейс Duolingo: «I love Russia» чи #StandWithUkraine?
Оригінал статті на Suspilne: Латвійський університет створив сайт для вивчення лівської мови, що зникає
Блог
До Бердичева приїздить славетний письменник Мирослав ДочинецьОдин із найпопулярніших сучасних письменників України Мирослав Дочинець планує завітати до Бердичева. Вже найближчого понеділка, 16 вересня, гостинні стіни публічної бібліотеки та молодіжного простору «
У проєкт бюджету-2025 заклали у 2,5 рази менше коштів на УІК, ніж цьогорічУ 2025 році на діяльність Українського інституту книги (УІК) в проєкті державного бюджету виділили 178 млн 548 тис. грн. Проєкт закону про державний бюджет України оприлюднили на сайті
Пішов з життя фолькльорист і мистецтвознавець Микола МушинкаПішов із життя один із найвідоміших дослідників українського фольклору Микола Мушинка. Про це повідомили на фейсбук-сторінці медіа «Локальна історія».
Праці науковця присвячені дослідже
У Вінниці планують запустити програму підтримки книговидання про місто та його видатних особистостей. Про це Читомо повідомили у департаменті маркетингу міста та туризму Вінницької місь
У Британії видадуть книжку про українське мистецтво і антиколоніалізмУ листопаді 2024 року видавництво Routledge планує випустити книжку «Мистецтво в Україні між конструюванням ідентичності та антиколоніальним спротивом». Про це повідомила редакторка вид
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.