Латвійський університет створив сайт для вивчення лівської мови, що зникає
Латвійський університет створив окремий сайт, на якому можна вивчати лівську мову, яка зникає. Ознайомитися з ним можна за посиланням.
На сайті є словник, онлайн-уроки та інші матеріали для вивчення мови. В онлайн-уроках спікери у стилі історій, діалогу допомагають вивчати слова, їхнє звучання. Переглянути всі онлайн уроки можна за посиланням.
Також при Латвійському університеті функціонує окремий інститут Lībiešu institūt з історії та вивчення лівської мови. У нього є Facebook-сторінка та YouTube-канал.
Лівська мова — мова лівів. Вважається однією з автохтонних мов населення Латвії та наразі є зникаючою. Найближчі споріднені мови до неї — південні діалекти естонської, водська, карельська, вепська та фінська. Лівська мова справила значний вплив на розвиток латиської мови.
Наголос у лівських словах завжди ставиться на перший склад. Сучасна лівська абетка містить 45 літер.
Останній носій лівської мови помер у 2013 році.
Як повідомлялося раніше, у США створили онлайн-словник Hoocąk-English, який надає доступ до понад 11 000 слів і фраз, записаних від носіїв мови Hoocąk. Це мова корінних американців, яка зникає.
Нагадаємо, що кримськотатарська спільнота зверталася до Duolingo, аби на платформі можна було вивчати мову корінного народу України. Більше про цю ситуацію читайте у матеріалі: Кейс Duolingo: «I love Russia» чи #StandWithUkraine?
Оригінал статті на Suspilne: Латвійський університет створив сайт для вивчення лівської мови, що зникає
Блог
До Чернівців на театральний фестиваль приїдуть колективи із Харкова, Одеси, Києва…У Чернівецькому драмтеатрі на фестивалі комедії «Золоті оплески Буковини» виступлять колективи із Харкова, Одеси, Києва, Львова та Чернівців.
Про це у Фейсбуці повідомляє Чернівецька обласна рада, перед
Роман Ребекки Кван «Жовтолика» екранізуютьКомпанія Lionsgate Television придбала права на екранізацію роману Ребекки Кван «Жовтолика» у форматі серіалу. Про це повідомляє американський розважальний тижневик Variety.
Режисеркою
Національний інститут імені Оссолінських у Вроцлаві «Оссолінеум» виклав у відкритий доступ скани кількох річників перших львівських газет 1776–1805 років. Про це йдеться на сайті Нижньо
Global Teacher Prize отримала вчителька укрмови й літератури, що руйнує стереотипи про сільську школуУ Міжнародний день учителя оголосили переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024. Про це повідомила ГС «Освіторія», організаторка премії.
Головною перемож
Незалежній книгарні іноземної й української нонфікшн-літератури «Збірка» погрожують після анонсу презентації фотокнижки з історіями квір-українцями Fragile As Glass («Крихкі, як скло»).
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.