Латвійський університет створив сайт для вивчення лівської мови, що зникає

Латвійський університет створив сайт для вивчення лівської мови, що зникає

Латвійський університет створив окремий сайт, на якому можна вивчати лівську мову, яка зникає. Ознайомитися з ним можна за посиланням. 

На сайті є словник, онлайн-уроки та інші матеріали для вивчення мови. В онлайн-уроках спікери у стилі історій, діалогу допомагають вивчати слова, їхнє звучання. Переглянути всі онлайн уроки можна за посиланням. 

 

Також при Латвійському університеті функціонує окремий інститут Lībiešu institūt з історії та вивчення лівської мови. У нього є Facebook-сторінка та YouTube-канал

 

Лівська мова — мова лівів. Вважається однією з автохтонних мов населення Латвії та наразі є зникаючою. Найближчі споріднені мови до неї — південні діалекти естонської, водська, карельська, вепська та фінська. Лівська мова справила значний вплив на розвиток латиської мови.

 

Наголос у лівських словах завжди ставиться на перший склад. Сучасна лівська абетка містить 45 літер.

 

Останній носій лівської мови помер у 2013 році. 

 

Як повідомлялося раніше, у США створили онлайн-словник Hoocąk-English, який надає доступ до понад 11 000 слів і фраз, записаних від носіїв мови Hoocąk. Це мова корінних американців, яка зникає. 

 

Нагадаємо, що кримськотатарська спільнота зверталася до Duolingo, аби на платформі можна було вивчати мову корінного народу України. Більше про цю ситуацію читайте у матеріалі: Кейс Duolingo: «I love Russia» чи #StandWithUkraine?

Оригінал статті на Suspilne: Латвійський університет створив сайт для вивчення лівської мови, що зникає

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"