Лайфхак про цільову аудиторію. Марафон.
![Лайфхак про цільову аудиторію. Марафон. Лайфхак про цільову аудиторію. Марафон.](https://st.booknet.com/uploads/user_avatars_new/160/1613926335_7854584.jpg)
Лайфхак про цільову аудиторію. Марафон.
Серед авторів-початківців побутує один цікавий міф.
Вони молоді, освічені й просто ще не в курсі, що геній написав нетлєнку. А як дізнаються то прибіжать, зачитають до дірок, і настане справедливість.
Більшість цих міфічних читачів чоловіки, але й трохи жіноцтва є. Бо жінка – друг чоловіка. І може теж бути розумною.
А є ще фу які погані, неосвічені й позбавлені художнього смаку домогосподарки двох видів.
Одні сидять у засмальцьованому халаті й долонею витирають соплі й сльози над дешевою беззмістовною мелодрамою про дона Педро, другі – слинять палець з нарощеним в дорогому салоні нігтем, еротично просовуючи його між накачаних силіконом губів, і гортають еротичну… тьху, причепиться ж таке погане слово..
Ну словом еротично гортають еротичну книгу про еротику, де нема нічого розумного, доброго і вічного. Бо що в еротиці та всяких там коханнях вічного, я вас питаю?
Невже те, що вона супроводжує людство упродовж всього його існування і її не було тільки в інфузорій-туфельок. Чи було?
Та ні, бути такого не може!
І що в читачах цього мотлоху, сміття й сорому красного письменства найдивніше – вони читачки й домогосподарки. Вони тому, що нема чим зайнятись, купують вагонними нормами оте – фу яке беззмістовне, не важливе для культурної людини й позбавлене… а ну це уже було.
Так от, це міф. І він шкідливий.
Коли ми пишемо щось, навіть скаргу в ЖЕК, то уявляємо собі адресата.
Так само треба чинити й при написанні книг.
Сюрприз.
Але науявляти собі можна багато чого, любі друзі. Навіть чарівника на місці жеківського сантехніка. Той чарівник з люб’язною посмішкою все вмить відремонтує, подякує за можливість бути корисним і піде, на ходу читаючи вашу книгу. І ви почуєте його захоплену рецензію.
-Б.. бабуся моя ріднесенька, йо… му ж треба нобелівку дати за це гі… перінтелектуальне диво! Треба замовити десять, ні, сто примірників і подарувати їх рідним і друзям. Ні, тисячу, ще продати й наваритися!
Що, не вірите, що так може бути? Бо ви знаєте, що таких сантехніків не буває.
А які бувають читачі – не знаєте.
А я знаю.
Так от. Молоді інтелектуали існують в реалі. Тут ви вгадали, молодий авторе.
В чому засада?
В тому, що за статистикою люди до 30 років зазвичай худліт не читають. Їм вистачає шкільної програми й того, що задають у ВИШі.
Ні інтелектуали, ні, прости господи, домогосподарки (а саме жіноцтва до 30 років серед домогосподарок найбільше)
Вони зайняті всякою фіг.. ну тобто зайняті вони. То дітей народжують, ой пробачте, знаходять в капусті, а садочків не вистачає, тож треба вдома бути. То заробляють на сім’ю, бо жінка з дитям сидить.
А ви пробували читати щось, коли вдома малі діти, і їх треба годувати, вигулювати й розвивати?
А спробуйте. Воно прикольно.
Так от.
Ваша перша мрія помирає в муках. Ваш читач зайнятий чимось важливішим, ніж ваші розумування. А ще він про те, що ви пишете – не повірите – сам знає. Бо ви одного з ним віку, вчилися по однаковій програмі й бачили в житті приблизно те саме.
Не плачте. Вони ж виростуть ще. І ви виростете.
І може колись зустрінетеся.
Їх противні сопливі спиногризи підуть до школи, читачі полегшено видихнуть і відкриють ваше розумне, добре й вічне.
Усі ті три відсотки – їх рівно стільки, отих домохазяйок, що сидять вдома , бо не треба заробляти.
А, ні. Їм теж до 30 років.
А хто ж тоді вас читатиме?
А оті вас читатимуть, любі друзі – колишні домохазяйки після 30 і до 130 років. Всі вони з гарною освітою, кваліфікацією, у них є власні гроші на придбання книг.
Тобто вони більше більшості (гарний каламбурчик, правда ж) авторів-початківців знають про життя і взагалі про все, що ви намагаєтесь їм розказати.
Бо – дивись вище – у вас і в них однаковісінький культурний простір. А ті, що старше, знають ще більше, бо встигли прожити, прочитати й подивитися. Це називається скіл.
Вловили натяк?
Це як про Ахіллеса й черепаху, тільки про вас і читача. Тобто читачку.
Ага. Чоловіки худліт практично не читають . А читають вони нонфікшн.
А там, звиняйте, нічого доброго або вічного. Молоді автори звісно можуть писати й нонфікшн, якщо знають і вміють більше, ніж ті читачі.
Ага. Мої співчуття.
Чекаєте, що я поясню про Ахіллеса й черепаху або скільки відсотків складає статистична похибка?
А хто тут тоді інтелектуал?
Звісно ви.
Тому просто запам’ятайте: все те, що ви звете макулатурою, читають освічені, висококваліфіковані жінки, що мають гроші й величезний вибір. А все, що ви звете вумним, вони прочитали давно і без вас знають.
І читають вони те, про що їм (а не вам) невідомо, щось корисне, щось цікаве, щось таке, що викликає емоції.
Вас вони не читають не тому, що ви пишете занадто вумне.
А тому, що воно занадто вумне для вас. А не для них.
Так що коли пишете – уявляйте перед собою освічену розумну жінку, що знає більше, ніж ви, бачила в житті як мінімум не менше, користується безвізом і тим, що Гугл нікого не банить.
Тільки так ви зможете написати щось не тільки вам цікаве.
Мої найщиріші співчуття, але інших читачів немає.
І не буде.
Марафон “Жанровий експеримент”. Нонфікшн, соціологічний лікнеп, якщо що.
Оригінал статті на Букнет: Лайфхак про цільову аудиторію. Марафон.
Блог
90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна КамишаМаркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн
У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й УшкаловаУ Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:
вул. Гр
У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома
У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих
У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину ЛевченкоЖурналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.