Лайфхак про цільову аудиторію. Марафон.

Лайфхак про цільову аудиторію. Марафон.

Лайфхак про цільову аудиторію. Марафон.

Серед авторів-початківців побутує один цікавий міф.

Вони молоді, освічені й просто ще не в курсі, що геній написав нетлєнку. А як дізнаються то прибіжать, зачитають до дірок, і настане справедливість.

Більшість цих міфічних читачів чоловіки, але й трохи жіноцтва є. Бо жінка – друг чоловіка. І може теж  бути розумною.

А є ще фу які погані, неосвічені й позбавлені художнього смаку домогосподарки двох видів. 

Одні сидять у засмальцьованому халаті й долонею витирають соплі й сльози над дешевою беззмістовною мелодрамою про дона Педро, другі – слинять палець з нарощеним в дорогому салоні нігтем, еротично просовуючи його між накачаних силіконом губів, і гортають еротичну… тьху, причепиться ж таке погане слово..

Ну словом еротично гортають еротичну книгу про еротику, де нема нічого розумного, доброго і вічного. Бо що в еротиці та всяких там коханнях вічного, я вас питаю?

Невже те, що вона супроводжує людство упродовж всього його існування і її не було тільки в інфузорій-туфельок. Чи було?

Та ні, бути такого не може!

І що в читачах цього мотлоху, сміття й сорому красного письменства найдивніше – вони читачки й домогосподарки. Вони тому, що нема чим зайнятись, купують вагонними нормами оте –  фу яке беззмістовне, не важливе для культурної людини й позбавлене… а ну це уже було. 

Так от, це міф. І він шкідливий. 

Коли ми пишемо щось, навіть скаргу в ЖЕК, то уявляємо собі адресата.

Так само треба  чинити й при написанні книг. 

Сюрприз.

Але науявляти собі можна багато чого, любі друзі. Навіть чарівника на місці жеківського сантехніка. Той чарівник з люб’язною посмішкою все вмить відремонтує, подякує за можливість бути корисним і піде, на ходу читаючи вашу книгу. І ви почуєте його захоплену рецензію.

-Б.. бабуся моя ріднесенька, йо… му ж треба нобелівку дати за це гі…  перінтелектуальне диво! Треба замовити десять, ні, сто примірників і подарувати їх рідним і друзям. Ні, тисячу, ще продати й наваритися!

Що, не вірите, що так може бути? Бо ви знаєте, що таких сантехніків не буває.

А які бувають читачі – не знаєте.

А я знаю.

Так от. Молоді інтелектуали існують в реалі. Тут ви вгадали, молодий авторе.

В чому засада? 

В тому, що за статистикою люди до 30 років зазвичай худліт не читають. Їм вистачає шкільної програми й того, що задають у ВИШі.

Ні інтелектуали, ні, прости господи,  домогосподарки (а саме  жіноцтва до 30 років серед домогосподарок найбільше)

Вони зайняті всякою фіг.. ну тобто зайняті вони. То дітей народжують, ой пробачте, знаходять в капусті, а садочків не вистачає, тож треба вдома бути. То заробляють на сім’ю, бо жінка з дитям сидить.

А ви пробували читати щось, коли вдома малі діти, і їх треба годувати, вигулювати й розвивати?

А спробуйте. Воно прикольно.

Так от.

Ваша перша мрія помирає в муках. Ваш читач  зайнятий чимось важливішим, ніж ваші розумування. А ще він про те, що ви пишете – не повірите – сам знає.  Бо ви одного з ним віку, вчилися по однаковій програмі й бачили в житті приблизно те саме.

 

Не плачте. Вони ж виростуть ще. І ви виростете. 

І може колись зустрінетеся. 

Їх противні сопливі спиногризи підуть до школи, читачі полегшено видихнуть і відкриють ваше розумне, добре й вічне.

Усі ті три відсотки – їх рівно стільки, отих домохазяйок, що сидять вдома , бо не треба заробляти.

А, ні. Їм теж до 30 років.

А хто ж тоді вас читатиме? 

А оті вас читатимуть, любі друзі – колишні домохазяйки після 30 і до 130  років. Всі вони з гарною освітою, кваліфікацією, у них є власні гроші на придбання книг. 

Тобто вони більше більшості (гарний каламбурчик, правда ж) авторів-початківців знають про життя і взагалі про все, що ви намагаєтесь їм розказати. 

Бо – дивись вище – у вас і в них однаковісінький культурний простір. А ті, що старше, знають ще більше, бо  встигли прожити, прочитати й подивитися. Це називається скіл.

Вловили натяк?

Це як про Ахіллеса й черепаху, тільки про вас і читача. Тобто читачку. 

Ага. Чоловіки худліт практично не читають .  А читають вони нонфікшн.

А там, звиняйте, нічого доброго або вічного. Молоді автори  звісно можуть писати й нонфікшн, якщо знають і вміють більше, ніж ті читачі. 

Ага. Мої співчуття.

Чекаєте, що я поясню про Ахіллеса й черепаху або скільки відсотків складає статистична похибка? 

А хто тут тоді  інтелектуал? 

Звісно ви. 

Тому просто запам’ятайте: все те, що ви звете макулатурою, читають освічені, висококваліфіковані жінки, що мають гроші й величезний вибір. А все, що ви звете вумним, вони прочитали давно і без вас знають.

І читають вони те, про що їм (а не вам) невідомо, щось корисне, щось цікаве, щось таке, що викликає емоції.

Вас вони не читають не тому, що ви пишете занадто вумне.

А тому, що воно занадто вумне для вас. А не для них.

Так що коли пишете – уявляйте перед собою освічену розумну жінку, що знає більше, ніж ви, бачила в житті як мінімум не менше, користується безвізом і тим, що Гугл нікого не банить.

Тільки так ви зможете написати  щось не тільки вам цікаве.

Мої найщиріші співчуття, але інших читачів  немає. 

І не буде.

Марафон “Жанровий експеримент”. Нонфікшн, соціологічний лікнеп, якщо що.

Оригінал статті на Букнет: Лайфхак про цільову аудиторію. Марафон.

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Добрі поради від Всесвіту.

Добрий вечір, мої любі!

 Слава Україні дорогі читачі й колеги

Вітаю усіх, Сьогодні я виклала ще один розділ книги

Покликання або Добрі Поради від Всесвіту 

 і на який ви чекали. Трішки смакоти у блозі для тих

86% діячів культури очікують збільшення популярності української культури у світі

72% українських культурних діячів передбачають збільшення патріотичного ухилу в культурі всередині країни внаслідок повномасштабної російсько-української війни. Про це свідчать результа

«Гра на вибування»: презентація книги відомого письменника у Чернівцях зібрала повну…

У Чернівцях 12 травня відбулася презентація книги «Гра на вибування» відомого публіциста, перекладача, письменника та критика Олександра Бойченка.

Захід зібрав повну залу Літературного целанівського

Моє Ца прогресивні домогосподарки

Пишуть багато про цільову аудиторію. Мені хочеться бачити такою прогресивних домогосподарок. Не тих, що посудомийки, а ті що люблять свого чоловіка усією душею. Знають, як йому важко приходиться на роботі й у захисті батьківщини.

Остання знижка на передплату Грішна

Любі мої, історія Вара і Єви в книжці “Грішна” доходить до свого завершення. Через днів п’ять буде фінал, тому продаж на деякий час (редегування) зупиниться. 

Не пропустить можливість купити зараз по заниженній

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"