Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Німецький філософ і соціолог, автор концепцій комунікативної дії і етики дискурсу Юрґен Габермас, який став лавреатом книжкової премії імені Шейха Заїда 2021 (Zayed Book Award) у номінації «Культурна особистість року», відмовився від нагороди після критики журналу Spiegel.

 

Зауважимо, спочатку Габермас прийняв нагороду. Емір Абу-Дабі Мохамед бін Заїд, який є фактичним правителем Об’єднаних Арабських Еміратів, у своєму твіттері привітав 91-річного філософа з перемогою, згадавши про «спільну мову» і спільні цілі – любов, толерантність і діалог між народами і країнами.

 

Згодом журнал Spiegel у матеріалі «Юрґен Габермас та еміратська пропаганда» зазначив, що у цьому дописі йдеться не лише про «фальшиву позу» одного з найбагатших і наймогутніших правителів світу, «адже тому, що Габермас вважає святим і чому він присвятив своє життя, в ОАЕ немає місця».

 

У статті наголошується, що в Еміратах відсутня вільна і критично налаштована громадськість, немає конкуренції політичних ідей, немає партій і вільних виборів, немає рівності, яку мала б забезпечувати правова держава.

 

Нагороду Юрґенові Габермасу планували вручити на Міжнародній книжковій виставці в Абу-Дабі 23 травня під час офіційної церемонії нагородження. Однак після критичного матеріалу Spiegel Габермас вирішив відмовитися від премії, фінансова складова якої становить 272 тисячі доларів. Заява про це надійшла на адресу Spiegel від німецького видавництва Suhrkamp Verlag, яке видає твори Габермаса.

 

«Я недостатньо зрозумів дуже тісний зв’язок між установою, яка присуджує ці премії в Абу-Дабі, та політичною системою цієї країни», – прокоментував філософ.

 

Організатори премії висловили жаль через рішення Габермаса, однак підкреслили, що поважають його.

 

«Нагорода втілює цінності толерантності, знань та творчості, будуючи мости між культурами, і буде продовжувати виконувати цю місію», – йдеться на сайті премії імені Шейха Заїда.

 

Юрґен Габермас – німецький філософ і соціолог, представник нової генерації «франкфуртської школи». Відомий роботами із соціальної філософії, що стосуються комунікативної дії, дискурсу та раціональності, що стали новою основою для критичної теорії. Для Габермаса основою суспільства є комунікативні інтеракції, в яких висуваються та відкидаються раціональні аргументи. Українською мовою перекладені, зокрема, такі його праці: «Філософський дискурс Модерну» (Четверта хвиля, 2001), «Постметафізичне мислення» (Дух і літера, 2011), «До реконструкції історичного матеріалізму» (Дух і літера, 2011) та інші.

 

Як повідомлялося, книжкова премія імені Шейха Заїда оголосила лавреатів 2021 року.

Оригінал статті на Suspilne: Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Українські бібліотеки списали понад 26 млн книжок

У 2022 році з бібліотек України списали 12 мільйонів 971 тисячу книжок, у 2023 — 13 мільйонів 165 тисяч. Про це Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого повідомила у відпов

Які письменники увійшли до списку «людей десятиліття» від NV

Медіа NV уклало перелік зі 100 українців, що з 2014-го визначають життя в країні та ведуть її вперед. Про це повідомили на сайті видання.
Перелік уклали за допомогою авторитетних експер

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"