Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Німецький філософ і соціолог, автор концепцій комунікативної дії і етики дискурсу Юрґен Габермас, який став лавреатом книжкової премії імені Шейха Заїда 2021 (Zayed Book Award) у номінації «Культурна особистість року», відмовився від нагороди після критики журналу Spiegel.

 

Зауважимо, спочатку Габермас прийняв нагороду. Емір Абу-Дабі Мохамед бін Заїд, який є фактичним правителем Об’єднаних Арабських Еміратів, у своєму твіттері привітав 91-річного філософа з перемогою, згадавши про «спільну мову» і спільні цілі – любов, толерантність і діалог між народами і країнами.

 

Згодом журнал Spiegel у матеріалі «Юрґен Габермас та еміратська пропаганда» зазначив, що у цьому дописі йдеться не лише про «фальшиву позу» одного з найбагатших і наймогутніших правителів світу, «адже тому, що Габермас вважає святим і чому він присвятив своє життя, в ОАЕ немає місця».

 

У статті наголошується, що в Еміратах відсутня вільна і критично налаштована громадськість, немає конкуренції політичних ідей, немає партій і вільних виборів, немає рівності, яку мала б забезпечувати правова держава.

 

Нагороду Юрґенові Габермасу планували вручити на Міжнародній книжковій виставці в Абу-Дабі 23 травня під час офіційної церемонії нагородження. Однак після критичного матеріалу Spiegel Габермас вирішив відмовитися від премії, фінансова складова якої становить 272 тисячі доларів. Заява про це надійшла на адресу Spiegel від німецького видавництва Suhrkamp Verlag, яке видає твори Габермаса.

 

«Я недостатньо зрозумів дуже тісний зв’язок між установою, яка присуджує ці премії в Абу-Дабі, та політичною системою цієї країни», – прокоментував філософ.

 

Організатори премії висловили жаль через рішення Габермаса, однак підкреслили, що поважають його.

 

«Нагорода втілює цінності толерантності, знань та творчості, будуючи мости між культурами, і буде продовжувати виконувати цю місію», – йдеться на сайті премії імені Шейха Заїда.

 

Юрґен Габермас – німецький філософ і соціолог, представник нової генерації «франкфуртської школи». Відомий роботами із соціальної філософії, що стосуються комунікативної дії, дискурсу та раціональності, що стали новою основою для критичної теорії. Для Габермаса основою суспільства є комунікативні інтеракції, в яких висуваються та відкидаються раціональні аргументи. Українською мовою перекладені, зокрема, такі його праці: «Філософський дискурс Модерну» (Четверта хвиля, 2001), «Постметафізичне мислення» (Дух і літера, 2011), «До реконструкції історичного матеріалізму» (Дух і літера, 2011) та інші.

 

Як повідомлялося, книжкова премія імені Шейха Заїда оголосила лавреатів 2021 року.

Оригінал статті на Suspilne: Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні заснували премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса

Культурні діячі, журналісти, театрознавці та мистецькі оглядачі заснували Премію імені журналіста і театрального критика Олега Вергеліса, який пішов із життя рік тому.

Про ц

Оцифрували творчий архів Василя Стуса

26 тисяч сканів творчого архіву Василя Стуса оцифрували й описали. Про це повідомив на своєму сайті Стус.Центр.
Опрацювати матеріали вдалося за допомогою ґранту від SDK («Староміський Д

Карандєєв: Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє

Бібліотека – це простір, де поєднуються минуле, сучасне і майбутнє, заявляє т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Як передає Укрінформ з посиланням на Мініст

У селах України працює лише дві книгарні – УІК

Переважна більшість книгарень в Україні зосереджена в обласних центрах та великих містах. Про це йдеться в переліку, укладеному Українським інститутом книги.
Загалом у перелікові станом

У Львові надрукували понад 600 книжок шрифтом Брайля

Львівський обласний осередок об’єднання «Українська спілка інвалідів – УСІ» завершує культурно-мистецький проєкт «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях», у межах якого шрифт

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"