Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Німецький філософ і соціолог, автор концепцій комунікативної дії і етики дискурсу Юрґен Габермас, який став лавреатом книжкової премії імені Шейха Заїда 2021 (Zayed Book Award) у номінації «Культурна особистість року», відмовився від нагороди після критики журналу Spiegel.

 

Зауважимо, спочатку Габермас прийняв нагороду. Емір Абу-Дабі Мохамед бін Заїд, який є фактичним правителем Об’єднаних Арабських Еміратів, у своєму твіттері привітав 91-річного філософа з перемогою, згадавши про «спільну мову» і спільні цілі – любов, толерантність і діалог між народами і країнами.

 

Згодом журнал Spiegel у матеріалі «Юрґен Габермас та еміратська пропаганда» зазначив, що у цьому дописі йдеться не лише про «фальшиву позу» одного з найбагатших і наймогутніших правителів світу, «адже тому, що Габермас вважає святим і чому він присвятив своє життя, в ОАЕ немає місця».

 

У статті наголошується, що в Еміратах відсутня вільна і критично налаштована громадськість, немає конкуренції політичних ідей, немає партій і вільних виборів, немає рівності, яку мала б забезпечувати правова держава.

 

Нагороду Юрґенові Габермасу планували вручити на Міжнародній книжковій виставці в Абу-Дабі 23 травня під час офіційної церемонії нагородження. Однак після критичного матеріалу Spiegel Габермас вирішив відмовитися від премії, фінансова складова якої становить 272 тисячі доларів. Заява про це надійшла на адресу Spiegel від німецького видавництва Suhrkamp Verlag, яке видає твори Габермаса.

 

«Я недостатньо зрозумів дуже тісний зв’язок між установою, яка присуджує ці премії в Абу-Дабі, та політичною системою цієї країни», – прокоментував філософ.

 

Організатори премії висловили жаль через рішення Габермаса, однак підкреслили, що поважають його.

 

«Нагорода втілює цінності толерантності, знань та творчості, будуючи мости між культурами, і буде продовжувати виконувати цю місію», – йдеться на сайті премії імені Шейха Заїда.

 

Юрґен Габермас – німецький філософ і соціолог, представник нової генерації «франкфуртської школи». Відомий роботами із соціальної філософії, що стосуються комунікативної дії, дискурсу та раціональності, що стали новою основою для критичної теорії. Для Габермаса основою суспільства є комунікативні інтеракції, в яких висуваються та відкидаються раціональні аргументи. Українською мовою перекладені, зокрема, такі його праці: «Філософський дискурс Модерну» (Четверта хвиля, 2001), «Постметафізичне мислення» (Дух і літера, 2011), «До реконструкції історичного матеріалізму» (Дух і літера, 2011) та інші.

 

Як повідомлялося, книжкова премія імені Шейха Заїда оголосила лавреатів 2021 року.

Оригінал статті на Suspilne: Лавреат книжкової премії Шейха Заїда Юрґен Габермас відмовився від нагороди

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Зустрілися два береги

Намагаюсь присвоїти статус “завершено” – нічого не виходить. Можна якось домовитись із адміністрацією, щоб це зробити?

Українські письменники візьмуть участь у Міжнародному фестивалі Аґнона

21-23 червня у Єрусалимі відбудеться Перший Міжнародний фестиваль, присвячений пам’яті Нобелівського лауреата Шмуеля Йосефа Аґнона. Програму фестивалю оприлюднили на сайті Book Forum.
Ф

У Польщі заснували Міжнародну премію за книжки на історичну тематику

У Польщі заснували Міжнародну премію імені Вітольда Пілецького. Заявки на її здобуття приймають до 27 червня, − про це повідомили на сайті Інституту Вітольда Пілецького.
Заснування щорі

Поетика падіння: куди зник герой коміксу «У м’яті»?

Борис Філоненко. Антон Рєзніков. Данил Штангеєв. У м’яті. – Київ: IST Publishing, 2020 – 64 с.
Якщо ви стежите за українським коміксовим ринком уже досить давно – маєте пам’ятати ті час

В Івано-Франківську відкрили виставку до 130-річчя Євгена Коновальця

14 червня, у день народження голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, голова обласної ради Олександр Сич підписав розпорядження Про нагородження ювілейною відзнакою «130 років Євгену Коновальцю». Такі меда

Перейти до блогу

Нові автори

Обиденна Марія

Обиденна Марія – письменниця, авторка науково-популярних праць, перекладачка. Народилась у місті Чернігові. Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко за фахом історія, англійська мова та література. У Київському Міжнародному Університеті отримала ступінь магістра за спеціальністю англійська філологія. Мешкає у місті Києві. 15 років працює перекладачкою, авторкою науково-популярних та публіцистичних статей. Пише прозові твори і […]

Маргарита Проніна

Авторка двох романів: «Звичайна» 2015р. та «Закони дива» 2020р. Дехто називає мій основний жанр “інтелектуальна жіноча проза”. Веду невелику community для письменників: I.Publish та групу на ФБ «Як написати книгу?» – для мотивації молодих авторів та перших кроків у сфері літератури. Також є співаторкою збірки “Приготуй мені гарячого глінтвейну”. Замовити книги та поспілкуватися запрошую в […]

Zoriána Bezodnia Кількість робіт: 1 Тетяна Зінченко

Я – Тетяна Зінченко, журналістка, фольклористка, за другою освітою – психолог. Маю збірку поезій “Твоя щаслива пора року”, готується до виходу роман у новелах.

Сергій Ущапівський

Посилання на мій авторський сайт: poeziya-dushi.com Посилання на авторську сторінку в Фейсбук: Ushchapivskyi.Serhii Посилання на сторінку в Інстаграм: ushchapivskyi.serhii

Перейти до "Нові автори"