Лавреаткою премії Бібліотеки Конгресу США стала Джой Вільямс

Лавреаткою премії Бібліотеки Конгресу США стала Джой Вільямс

Цьогорічну Літературну премію Бібліотеки Конгресу США (Library of Congress Prize for American Fiction) отримала письменниця Джой Вільямс. Про це йдеться на офіційному сайті бібліотеки.

Джой Вільямс визнали переможницею з-поміж понад 60 видатних літературних діячів, включаючи колишніх лауреатів премії, визначних авторів та літературних критиків з усього світу. Церемонія нагородження відбудеться в онлайн-форматі під час Національного фестивалю книги 17-26 вересня.

 

«Це чудова нагорода, яка також надихає смиренням. Американська історія дика, непокірна і неприємна, а наша художня література готова кинути виклик і глибоко змінити нас, стаючи все більш інклюзивною та екоцентричною», – прокоментувала Джой Вільямс.

 

Літературна премія Бібліотеки Конгресу США є однією з найпрестижніших у Сполучених Штатах Америки. Премію заснували у 2009 році. Нею вшановують американських письменників-авторів художньої літератури, творчість яких відзначається не лише майстерністю, але й оригінальністю думок та уяви.

 

Джой Вільямс (народилась 11 лютого 1944 р.) є відомою авторкою есеїв, чотирьох збірок оповідань, двох наукових творів та п’яти романів, один з яких готують до виходу в вересні. Вона була фіналісткою Пулітцерівської премії, Національної книжкової премії та Національної премії клубу літературних критиків. Раніше Джой Вільямс отримувала міжнародну премію Rea та премію імені Гарольда та Мілдред Штраусів від Американської академії мистецтв та літератури. Її обрали членом Академії у 2008 році. Викладала літературну творчість в університетах Аризони, Айови, Флориди і Х’юстона.

 

Нагадаємо, минулого року Літературну премію Бібліотеки Конгресу отримав  Колсон Вайтхед. 

 

Додамо, у жовтні стали відомі номінанти Американської літературної премії.

 

 

 

Оригінал статті на Suspilne: Лавреаткою премії Бібліотеки Конгресу США стала Джой Вільямс

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Одесі можуть з’явитися вулиці Майка Йогансена і Ґео Шкурупія

В Одесі перейменують топоніми, назви яких пов’язані з колоніальним минулим, зокрема створять мікрорайони «Видатних українських діячів» та «Індустріальний». Про це повідомили на офіційно

Жага справедливості у книжці ​​Олексія Зарецького «Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму»

Олексій Зарецький. Алла Горська. Мисткиня у просторі тоталітаризму – Прометей, 2023 – 432 с.
 
Незабаром у видавництві «Прометей» вийде книжка, присвячена життю і творчості Алли Горсько

У Верховній Раді закликають називати Грузію Сакартвело

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії «Сакартвело». Ознайомитись з документом можна на сайті Верховної Ради.
 
Ініціатори пр

У Києві відкрилась виставка до 225-річчя «Енеїди» Котляревського

У Національному музеї історії України відкрилась виставка «Енеїда 225», присвячена твору Івана Котляревського. Про це повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної полі

Книжковий Арсенал-2023 оголошує набір волонтерів

XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує набір волонтерів. Про це йдеться на сайті події.
 
Волонтери фестивалю отримають можливість приєднатися до команди Мистецького арсе

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"