Кількість пошкоджених чи зруйнованих росією бібліотек зросла до 56

Кількість пошкоджених чи зруйнованих росією бібліотек зросла до 56

56 українських бібліотек пошкоджені чи зруйновані внаслідок російсько-української війни. Про це повідомили у звіті Українського інституту книги, опублікованому на офіційному сайті інституту.

Серед опитаних майже 3 тисяч бібліотек у безпеці перебувають 2616, відносній безпеці — 264. Через  бойові дії, що тривають, під загрозою опинилися 12 книгозбірень.

 

62 бібліотеки або перебувають в режимі простою, або розташовані на окупованих територіях, де ведуться активні бойові дії.

 

Матеріально-технічне забезпечення вдалося зберегти 2843 бібліотекам, решта 56 з опитаних — повністю зруйновані чи пошкоджені.

 

82 книгозбірні зупинили свою діяльність через повномасштабну війну, іще 25 працюють частково.

 

 

154 бібліотеки України потребують допомоги зі збереженням електронних фондів. Водночас тут ідеться здебільшого про книгозбірні, розташовані на Заході України, тож допомога потрібна на випередження.

 

1560 бібліотек потребують поповнення фондів сучасною українською літературою, серед інших потреб — покращення матеріально-технічного стану (525), ремонт (174), збереження фонду (9).

 

Окрім того, 1466 книгозбірні почало відвідувати менше людей. У 441 бібліотеці напротивагу кількість відвідувачів стала більшою, аніж до початку повномасштабної війни. 

 

Як повідомлялося, для відновлення пошкоджених бібліотек у Чернігові та Харкові потрібно 133 мільйони гривень.

 

 

Чільний колаж: Суспільне

Оригінал статті на Suspilne: Кількість пошкоджених чи зруйнованих росією бібліотек зросла до 56

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Експерти озвучили 23 істотні проблеми українського книговидання

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, експерти озвучили 23 проблеми сектор

Одеса, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця й Чернівці — які нові книгарні можна відвідати не в столиці

В Україні відкрилися нові книгарні: «Книгарня Є» у Вінниці й Івано-Франківську, книгарні-кав’ярні Старого Лева в Івано-Франківську й Одесі, «Вперта коза» у Дніпрі, «Книгарня артефактів»

Видавці й книгорозповсюджувачі: Піратство не зменшилось

Під час публічного обговорення підсектора книговидання та книгорозповсюдження, що організував проєкт RES-POL спільно з Українським інститутом книги, розгорнулася дискусія щодо піратства

Фільм Ірини Цілик «Я і Фелікс» — відтепер на стримінгових сервісах

Фільм «Я і Фелікс» режисерки Ірини Цілик вийшов в онлайн прокат на стримінгових сервісах Netflix, Megogo, Sweet.TV і Київстар ТБ. Про це повідомила режисерка фільму на своїй фейсбук-сто

Після ракетної атаки по Харкову кількість замовлень у Vivat зросла вчетверо

Після оголошення про підтримку харківського видавництва Vivat, чиї книжки були знищені під час російської ракетної атаки на друкарню Factor Druk, українці вчетверо збільшили зам

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"