Кілька порад до буктрейлерів

Кілька порад до буктрейлерів
Мабуть, що таке буктрейлер, та з чим його їдять, знає вже кожен автор. Але вирішила поділитися своїм досвідом. Може, поради будуть комусь корисними. Більш того, робити відосики – то моє хобі J
Нам треба знайти персонажів. Це може бути просто задані в Гуглі дівчина з довгою косою, красень хлопець, або відома особистість. Хто не знає, як з ютубу качати, підказую: В командній строці перед словом «youtube» вставляємо «ss». Тепер будь-яке відео можна закачувати без додаткових програм.
Щоб гармонійно виглядав буктрейлер, підбираємо дії персонажів та сцени, які відповідають вашому твору. Чим більше підберете фрагментів, тим краще. Придивіться до моментів, які будуть там вказані. Наприклад, де відбуваються дії, про що йде мова, яке середовище навкруги.
Після цього підбираємо музику. Вона повинна не лише підходити під характер твору, а й не мати авторських прав, за які Ютуб по голівці не погладить, оце правда 100 процентів, можете спитати в будь-якого ютубера J. Тому, щоб не виникало проблем, бо деякі автори можуть наполягти на видаленні вашого відео, качаємо те, що можна. В самому Ютубі є фонотека. Заходьте туди через творчу студію, вводьте жанр та настрій й обирайте. Це найнебеспечніше.
Є й інші варіанти, але це підходить для тих, хто робить багато відео.
Отож, коли в нас є відосики та музика, настає час магії. Для цього підходить будь-який відеоредактор. Дуже крутий з безліччю функцій мати не обов’язково.
Склеюємо відеоматеріал, придивляючись до розміру кожного фрагменту, щоб потім не стрибала картинка, не змінювався розмір екрану й не з’являлись чорні полоси на екрані. Для цього користуємось обрізкою конкретного епізоду.
Також можна додати кілька спецефектів. Але пам’ятаємо, що вони – це прикраса і її не повинно бути забагато.
Буктрейлер – це така собі відеопрезентація вашого твору. Вона повинна бути не довгою та яскравою. Не треба довго тримати один, той самий кадр. За перші 10 секунд він повинен змінитися хоча б 3 рази, а краще – 5. Це заінтригує глядача.
Тривалість буктрейлеру, також, повинна бути невеличкою. Десь до 2 хвилин.
Якщо ви вже виставили твір на Ютуб, кинули посилання свого буктрейлеру та помітили, що на відео є щось зайве, в редакторі самого Ютубу можна це зайве замилити. Це просто зробити через творчу студію.
Сподіваюсь, комусь мої поради стануть у нагоді. Може комусь є що додати, або запитати, пишіть 😉
Під шумок, залишу свій буктрейлер.
Гарного вечора!
Оригінал статті на Букнет: Кілька порад до буктрейлерів
Блог
Відомі переможниці премії Women in Arts-2025Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
Олена Герасим’юк — поетка
П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:
«Брідські явищ
У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по
У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія
Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».
Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.