Курси української мови для білорусів запустили у Києві

Курси української мови для білорусів запустили у Києві

Безкоштовні курси української мови проводять для білорусів, які нещодавно емігрували до України. Про це йдеться на сайті центру прав людини ZMINA.

Курси організували для громадян Білорусі, які покинули країну через режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка і зараз проживають в Україні. Програма складається з тридцяти уроків.  Наразі заняття проводять двічі на тиждень, їх відвідує дві групи по десять людей.

 

«Приємно, що люди, які обрали Україну місцем тимчасового проживання, хочуть розуміти та використовувати державну мову. Тому ми вирішили допомогти громадянам Білорусі. Ми зрозуміли, що вже є певні курси українською, але або вони за ціною та форматом не підходять білорусам, або наявні програми не враховують особливостей білоруської мови», − пояснила асистентка центру ZMINA Дінара Касимбекова.

Одна із учасниць курсів, журналістка Олена Приходько каже, що хотіла б краще знати мову, «грамотно відповідати, починати потроху говорити». Разом з тим вона не знає, як надовго затримається в Україні, та переконана, що «знання будь-якої іноземної мови ніколи не зайве і це частина поваги до країни, у якій ти перебуваєш».

 

За словами представників центру, попит на курси зростає. До ініціативи можна долучитися: ZMINA запрошує волонтерів — українських учителів шкіл, викладачів університетів, журналістів, які хотіли б викладати українську мову за вже спеціально розробленою програмою. Надсилати заявки можна на електронну пошту dk@humanrights.org.ua.

 

Як відомо, з 16 липня цього року обов’язкові іспити на знання української мови почали складати особи, які зобов’язані володіти державною мовою, а саме держслужбовці та охочі отримати українське громадянство. З липня по листопад цей іспит склали майже 49 тисяч осіб.

 

Нагадаємо, у серпні ліквідували Білоруський ПЕН-центр, у жовтні − Союз білоруських письменників.

 

Додамо, цього року Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) реалізували медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання.

 

Оригінал статті на Suspilne: Курси української мови для білорусів запустили у Києві

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Створили петицію щодо усунення Булґакова з публічного простору

Громадські активісти закликали підтримати петицію щодо усунення Міхаїла Булґакова з публічного простору Києва. Про це йдеться у петиції на сайті Київської міської ради.
Автор петиції —

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"