Курси української мови для білорусів запустили у Києві

Курси української мови для білорусів запустили у Києві

Безкоштовні курси української мови проводять для білорусів, які нещодавно емігрували до України. Про це йдеться на сайті центру прав людини ZMINA.

Курси організували для громадян Білорусі, які покинули країну через режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка і зараз проживають в Україні. Програма складається з тридцяти уроків.  Наразі заняття проводять двічі на тиждень, їх відвідує дві групи по десять людей.

 

«Приємно, що люди, які обрали Україну місцем тимчасового проживання, хочуть розуміти та використовувати державну мову. Тому ми вирішили допомогти громадянам Білорусі. Ми зрозуміли, що вже є певні курси українською, але або вони за ціною та форматом не підходять білорусам, або наявні програми не враховують особливостей білоруської мови», − пояснила асистентка центру ZMINA Дінара Касимбекова.

Одна із учасниць курсів, журналістка Олена Приходько каже, що хотіла б краще знати мову, «грамотно відповідати, починати потроху говорити». Разом з тим вона не знає, як надовго затримається в Україні, та переконана, що «знання будь-якої іноземної мови ніколи не зайве і це частина поваги до країни, у якій ти перебуваєш».

 

За словами представників центру, попит на курси зростає. До ініціативи можна долучитися: ZMINA запрошує волонтерів — українських учителів шкіл, викладачів університетів, журналістів, які хотіли б викладати українську мову за вже спеціально розробленою програмою. Надсилати заявки можна на електронну пошту dk@humanrights.org.ua.

 

Як відомо, з 16 липня цього року обов’язкові іспити на знання української мови почали складати особи, які зобов’язані володіти державною мовою, а саме держслужбовці та охочі отримати українське громадянство. З липня по листопад цей іспит склали майже 49 тисяч осіб.

 

Нагадаємо, у серпні ліквідували Білоруський ПЕН-центр, у жовтні − Союз білоруських письменників.

 

Додамо, цього року Читомо» та Український ПЕН за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED) реалізували медіапроєкт «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople), присвячений письменникам і журналістам України та світу, яких переслідують через їхні політичні переконання.

 

Оригінал статті на Suspilne: Курси української мови для білорусів запустили у Києві

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

До рейтингу найбагатших жінок США від Forbes увійшли дві письменниці 

Американський діловий журнал Forbes оголосив рейтинг 100 найбагатших жінок Америки, які досягли успіху самостійно.
 
Шостий рік поспіль його очолює дистриб’юторка будівельних матеріалів

У Будинку письменників відбувся урочистий захід, приурочений до Міжнародного дня захисту…

1 червня в Будинку письменників, у Києві, відбувся надважливий і символічний культурно-мистецький захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Попри жахливу ніч обстрілів Києва, коли обезуміла

У Києві не можуть знести пам’ятник Пушкіну через його охоронний статус 

Київська міська рада підтримала петицію про демонтаж памʼятника російському поету Алєксандру Пушкіну в одному з районів столиці, але наразі не може його знести через охоронний статус. П

Переклади весни: чумні турецькі ночі, любов серед сельви й шведські вовки

П’ять місяців 2023 року з низкою гучних перекладів як художньої, так і нон-фікшн літератури, показали, що український книговидавничий ринок не здається, а продовжує боротись за читача,

У США вийшла збірка поезії про трагедію Бабиного Яру

Видавництво Українського наукового інституту Гарвардського університету випустило двомовну збірку Babyn Yar: Ukrainian Poets Respond («Бабин Яр: Відгук українських поетів»).
 
У книзі з

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"