Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Український письменник Андрій Курков пояснив, чому погодився на розмову подію «Нотатки про вторгнення: Маша Гессен та Андрій Курков у розмові про війну Росії в Україні, що триває» у межах Міжнародного авторського фестивалю у Торонто. Про це він розповів у коментарі Читомо.

За словами Куркова, скандал у травні 2023 року, коли Ірина Цілик, Артем Чех та Артем Чапай відмовилися брати участь у фестивалі The World Voices Festival у Нью-Йорку через подію, в якій брали участь російський/а письменник/ця Маша Гессен, які згодом вийшли зі складу PEN America через скасування заходу за участі російських письменників, виник не через Машу Гессен, а через двох росіян, яких запросили для дискусії з українськими авторами «недолугі організатори».

 

«Реакція Маші Гессен тоді теж була радикальною — вони вийшли з ПЕН Америка. При цьому Маша Гессен є громадянином/кою США і сприймається інтелектуальним середовищем США і Канади, як американський/а письменник/ця і журналіст/ка, що давно пише англійською мовою. Вони з самого початку війни голосніше за більшість тих, хто за кордоном, називає себе російською опозицією до режиму Путіна, виступає на боці України й — подобається це комусь чи ні — долучається до серйозної допомоги Україні в кількох питаннях, не тільки гуманітарних», — зазначив Андрій Курков.

 

Він наголошує, що фестиваль авторів в Торонто — це велика подія, на яку звертає увагу інтелектуальна спільнота обох країн — США і Канади, а розмова, присвячена російській агресії в Україні — це центральна подія фестивалю. «Комусь вважається нормальним, коли про війну в Україні говорять без участі українців. Я вважаю, що там, де говорять про Україну і війну, мають чути голос українських авторів. Звичайно, якщо серед учасників немає російських спікерів з неясною або пропутінською позицією. Також цей івент — привід для канадських медіа знову багато писати про Україну і про російську агресію», — наголосив Курков.

 

Він додав, що кожен робить для перемоги України те, що може і те, що вважає за потрібне. «Я теж роблю те, що можу і те, що вважаю за потрібне. І я сам приймаю рішення: що робити, а що ні», — підсумував Курков.

 

Як повідомлялося, напередодні український письменник і військовий Артем Чех підняв публічну дискусію щодо доцільності заходу за спільної участі Куркова і Гессен. Зокрема він пригадав відмову українських від участі в фестивалі The World Voices Festival у Нью-Йорку. «Андрій Курков не міг не знати про цей скандал. Знав, звісно. І навряд чи забув. Але це не заважає йому зараз сісти за один стіл з Гессен. Напевно він розповідатиме багато правильних і банальних речей про Україну. Напевно навіть це принесе якусь користь. Але все це трохи смердітиме російським контекстом і болотною муттю», — написав Чех.

 

«Якщо проведете референдум щодо того: зрадник я чи ні і народ проголосує, що зрадник, то я замовкну і більше в міжнародному публічному просторі виступати на тему російської агресії не буду», — відповів Курков у коментарях під дописом Чеха.

 

 

Чільне фото: ilpiccolo.gelocal.it

Оригінал статті на Suspilne: Курков: Там, де говорять про війну з Україною, має бути наш голос

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

На 83-му році життя помер відомий буковинський поет Василь Васкан

Про це повідомили на сайті tva.ua.

«Сьогодні, 7 грудня 2023 року, на 83-му році життя зупинилося серце Василя Васильовича Васкана.

Про це повідомляє Молодий буковинець, посилаючись на журналіста-к

В ЄС ціни на книжки ростуть повільніше за інфляцію

Упродовж останніх 20 років ціни на книжки в Європейському Союзі стабільно були нижчими від рівня інфляції. Про це йдеться у звіті Федерації європейських видавців (FEP) за 2022-2023 рок

Полонений росією журналіст Хилюк отримав нагороду PEMC

Український журналіст і кореспондент УНІАН Дмитро Хилюк, котрий майже рік перебуває в полоні в росії, отримав відзнаку Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European M

Ідентичність: книжки про українське минуле та сьогодення

Інтернет-магазин бізнес-літератури кniga.biz.ua 2020 року для популяризації українських авторів, їхніх книг та ідей заснував власну премію KBU AWARDS. Перших переможців у двох номінація

Максим Буткевич перебуває в колонії на окупованій Луганщині

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. Про це Інституту масової і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"