Курков: Поки війна, дискусій між українськими та російськими письменниками не буде

Курков: Поки війна, дискусій між українськими та російськими письменниками не буде

Президент українського PEN-клубу Андрій Курков відповів на лист PEN Німеччини, в якому ішлося про те, що ігнорування усієї російської культури — «перемога божевілля». Відповідь опублікували на офіційному сайті українського PEN.

 

У зверненні Курков запропонував скласти «білий список» з російськими письменниками та культурними діячами, які виступили проти російської війни в Україні: «Підтримаймо тих, хто підтримує нас»

 

Також він зазначив, що «чорний список» — не найкраща практика.

 

Курков повідомив, що попри пропозиції міжнародних організацій проводити онлайн-дискусії про проблеми України та війну з представниками російської культури, дискусій між українськими та російськими письменниками не буде, допоки війна в Україні триває.

 

«Я не знайшов жодної інформації про дискусії про примирення радянських і німецьких письменників під час Другої світової війни. Таких не було», — зазначив президент українського PEN-клубу.

 

Він наголосив, що Україні ніхто не спалює книжки Толстого, Пушкіна і Достоєвського, більш того, в Україні книжки не спалюють взагалі. Курков повідомив, що натомість російська армія спалює та бомбардує українські музеї, церкви, меморіальні місця, зокрема Бабин Яр та Харківський дім слова, будинок-пам’ятник українським письменникам 1920-1930-х років, які були розстріляні НКВС.

 

«Якщо ви хочете почитати та дізнатися більше про «таємничу російську душу» — продовжуйте! На вашому місці я б зараз читав книжки про Україну. Про Росію всі знають дуже багато й так. Настав час дізнатися про історію та культуру України, про життя та думки українських громадян різних національностей, про їхні мрії, здійснення яких залежить і від вас, громадян Європейського Союзу та демократичного світу», — наголосив Андрій Курков.

 

Як відомо, раніше німецький PEN-клуб висловив побоювання про «перемогу божевілля», якщо світ бойкотуватиме росіян. У заяві також ішлося про те, що ворог [України та інших демократичних країн] — Путін, а не Пушкін, Толстой чи Ахматова. Крім того, німецький PEN-клуб наголосив, що підтримує «всіх людей у всіх країнах, які хочуть жити в мирі, свободі та гідності».

 

Оригінал статті на Suspilne: Курков: Поки війна, дискусій між українськими та російськими письменниками не буде

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтах

За 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови

Книжковий Арсенал-2023 оголосив програму

Оголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф

У музеї Булгакова не відмиватимуть облиту фарбою меморіальну табличку

Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «

Андрій Содомора. Дружба

Хай знає тиран собі на біду,

Що друга я зроду не підведу,

Нехай довершить свою пімсту,

Та ціну складе побратимству.

Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі

Пішов з життя ілюстратор Олександр Міхнушев

На 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"