Купують про запас, як гречку: у рф ростуть ціни і попит на паперові книжки

У росії значно зріс попит на паперові книжки попри стрімке їх подорожчання через запроваджені світом санкції. Про це повідомляють російські ЗМІ.
Частка паперових книжок, у порівнянні з цифровими, збільшилася на 19%. Тренд на паперові видання зафіксувала низка видавництв та книжкових ресурсів рф, зокрема «Ексмо-АСТ» та «Литрес». Його підтверджує також Всеросійський книжковий рейтинг за перше півріччя 2022 (до рейтингу увійшли дані з 16 грудня 2021 по 15 травня 2022). За даними російських ЗМІ, попит спричинила відмова низки електронних сервісів від роботи з російськими платіжними системами та відпливом передплатників.
«Це може бути пов’язано з тим, що частина росіян ще пам’ятає часи, коли твори Дюма діставали з великого блату або обмінювали на макулатуру. Купують «про запас», як зовсім недавно цукор та гречку. Багато хто купує книжки зараз, щоб не переплачувати в майбутньому», — стверджує кандидат економічних наук Юрій Пономарьов.
Один із найбільших онлайн-магазинів Wildberries теж зафіксував цю тенденцію. Продажі паперових видань з 1 по 22 червня зросли на 93% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, книжок іноземними мовами — на 132%, букіністичної літератури — на 252%, колекційних видань — на 146%. Найбільш популярні у росіян книжки з психології та саморозвитку.
«Друковані видання увійшли в моду, як бабусині срібні ложки. Придумати предків-дворян, демонструвати гостям фоліанти, що дісталися у спадок, натякнути, що продовжуєш поповнювати бібліотеку, — спосіб підняти свій соціальний статус. Книжки зараз безперечно є предметом розкоші, що демонструє інтелектуальний статус сім’ї. І це чудова тенденція. Нехай книжки потрапляють у будинок з будь-якої причини, нехай нинішні «збирачі творів» їх навіть не читають, може, прочитають їхні діти», — вважає соціолог Міхаіл Розенбліт.
Різке підвищення цін в росії відбулося у зв’язку з санкціями, які безпосередньо стосуються видавничої діяльності.
Як повідомили у мережі книгарень «Читай-город» у Ростовській області, вартість книжок у середньому збільшилася на 10-12%. За словами представника мережі Катєріни Пчолкіної, зростання цін варіюється за категоріями друкованої продукції, особливо вони злетіли на кольорові видання.
У видавництві «Фенікс» також підтвердили, що ціна залежить від того, які матеріали пішли на виготовлення тієї чи іншої книги.
«Художній роман зріс у ціні на 30-40%, а дитяча книжка з наклейками — на всі сто, крейдована ілюстрована книжка — приблизно на 80», — розповіла директорка видавництва Алєся Фартушна.
Головна причина — папір: ціни на нього в середньому зросли на третину.
«Багато літератури ми друкували в Україні. Після вторгнення довелося орієнтуватися на інші друкарні. Близько двох тижнів пішло на те, щоби перерозподілити замовлення. Півмісяця — це пристойний термін для видавництва», — зазначила Фартушна.
Останнім часом багато видавництв змушені перейти на стовідсоткову передоплату друкарням. Істотно зросли ціни на друкарські послуги, насамперед це сталося через припинення постачання якісних витратних матеріалів. Як зазначили у виданні, російські підприємства не можуть забезпечити потреби ринку ні за обсягом, ні за якістю.
У росії навіть скасували мито на папір, але це не призвело до зниження друкарських розцінок.
Нагадаємо, у росії прогнозували дефіцит крейдованого паперу на рівні 40%, проте станом на квітень стверджували, що в країні вдосталь паперу для поліграфії. Друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту.
Джерело: pro-books.ru
Чільне фото: fewskills.com
Оригінал статті на Suspilne: Купують про запас, як гречку: у рф ростуть ціни і попит на паперові книжки
Блог
ПЕН про рішення Куркова: Важливо не примножувати ворожості і ворогівВолодимир Єрмоленко, президент PEN Ukraine, повідомив, що не підтримує рішення Андрія Куркова, українського письменника, попереднього очільника PEN Ukraine, взяти участь у дискусії з ра
Під час розкопок у Туреччині виявили нову індоєвропейську мовуПід час розкопок руїн стародавнього міста Хаттуса біля підніжжя гори Амбарлікая у місті Богазкале у Туреччині виявили клинописну табличку з раніше невідомою індоєвропейською мовою. Про
Люди на каві й після відпустки — нова проза Мар’яни СавкиМар’яна Савка. Люди на каві – Видавництво Старого Лева, 2023 – 224 с.
Люди на каві. Та про що вони лишень не говорять! Сміються, сваряться, зізнаються в коханні, розповідають про подо
В Одесі розробили мапу, на яку нанесені постраждалі через обстріли об’єкти культурної спадщини з охоронної зони ЮНЕСКО.
Про це повідомляє Одеська міськрада, передає Укрінформ.
«Ваш Василь»: оприлюднили новий документальний фільм про Василя СтусаНа стримінговому сервісові українського кіно Takflix вийшов документальний фільм про Василя Стуса «Ваш Василь». Про це йдеться у повідомленні на сторінці проєкту.
У стрічці можна побачи
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.