Купують про запас, як гречку: у рф ростуть ціни і попит на паперові книжки

Купують про запас, як гречку: у рф ростуть ціни і попит на паперові книжки

У росії значно зріс попит на паперові книжки попри стрімке їх подорожчання через запроваджені світом санкції. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Частка паперових книжок, у порівнянні з цифровими, збільшилася на 19%. Тренд на паперові видання  зафіксувала низка видавництв та книжкових ресурсів рф, зокрема «Ексмо-АСТ» та «Литрес». Його підтверджує також Всеросійський книжковий рейтинг за перше півріччя 2022 (до рейтингу увійшли дані з 16 грудня 2021 по 15 травня 2022). За даними російських ЗМІ, попит спричинила відмова низки електронних сервісів від роботи з російськими платіжними системами та відпливом передплатників.

 

«Це може бути пов’язано з тим, що частина росіян ще пам’ятає часи, коли твори Дюма діставали з великого блату або обмінювали на макулатуру. Купують «про запас», як зовсім недавно цукор та гречку. Багато хто купує книжки зараз, щоб не переплачувати в майбутньому», — стверджує кандидат економічних наук Юрій Пономарьов.

 

Один із найбільших онлайн-магазинів Wildberries теж зафіксував цю тенденцію. Продажі паперових видань з 1 по 22 червня зросли на 93% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, книжок іноземними мовами — на 132%, букіністичної літератури — на 252%, колекційних видань — на 146%. Найбільш популярні у росіян книжки з психології та саморозвитку.

 

«Друковані видання увійшли в моду, як бабусині срібні ложки. Придумати предків-дворян, демонструвати гостям фоліанти, що дісталися у спадок, натякнути, що продовжуєш поповнювати бібліотеку, — спосіб підняти свій соціальний статус. Книжки зараз безперечно є предметом розкоші, що демонструє інтелектуальний статус сім’ї. І це чудова тенденція. Нехай книжки потрапляють у будинок з будь-якої причини, нехай нинішні «збирачі творів» їх навіть не читають, може, прочитають їхні діти», — вважає соціолог Міхаіл Розенбліт.

 

Різке підвищення цін в росії відбулося у зв’язку з санкціями, які безпосередньо стосуються видавничої діяльності.

 

Як повідомили у мережі книгарень «Читай-город» у Ростовській області, вартість книжок у середньому збільшилася на 10-12%. За словами представника мережі Катєріни Пчолкіної, зростання цін варіюється за категоріями друкованої продукції, особливо вони злетіли на кольорові видання.

 

У видавництві «Фенікс» також підтвердили, що ціна залежить від того, які матеріали пішли на виготовлення тієї чи іншої книги.

 

«Художній роман зріс у ціні на 30-40%, а дитяча книжка з наклейками — на всі сто, крейдована ілюстрована книжка — приблизно на 80», — розповіла директорка видавництва Алєся Фартушна.

 

Головна причина — папір: ціни на нього в середньому зросли на третину.

 

«Багато літератури ми друкували в Україні. Після вторгнення довелося орієнтуватися на інші друкарні. Близько двох тижнів пішло на те, щоби перерозподілити замовлення. Півмісяця — це пристойний термін для видавництва», — зазначила Фартушна.

 

Останнім часом багато видавництв змушені перейти на стовідсоткову передоплату друкарням. Істотно зросли ціни на друкарські послуги, насамперед це сталося через припинення постачання якісних витратних матеріалів. Як зазначили у виданні, російські підприємства не можуть забезпечити потреби ринку ні за обсягом, ні за якістю. 

 

У росії навіть скасували мито на папір, але це не призвело до зниження друкарських розцінок.

 

Нагадаємо, у росії прогнозували дефіцит крейдованого паперу на рівні 40%, проте станом на квітень стверджували, що в країні вдосталь паперу для поліграфії. Друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту

 

Джерело: pro-books.ru

 

Чільне фото: fewskills.com

Оригінал статті на Suspilne: Купують про запас, як гречку: у рф ростуть ціни і попит на паперові книжки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Міфи Украіни. Короткий огляд. Богиня Мара

Доброго ранку, любі читачі. Сьогодні у нас дуже особлива богиня.

Мара

Богиня зла, темної ночі, ворожнечі, нічних жахів, смерті.

Несе людям чвари, брехню та хвороби.

Вона – володарка Підземного Світу – Наві, тому

Instagram відновив сторінку Асоціації родин захисників «Азовсталі»

Instagram повернув доступ до сторінки Асоціації родин захисників «Азовсталі» через добу після блокування. Про це повідомила представниця асоціації родин захисників Ганна Науменко.
З кіл

TikTok просуває російський контент попри власну заборону

У TikTok з’являється новий контент для російських користувачів попри заборону самої соцмережі. Про це повідомляють у звіті некомерційної організації Tracking Exposed.
Згідно з політикою

В Ужгороді відкриють ювілейну виставку картин до 75-річчя художника Шандора Балога

Відкриття виставки відбудеться 12 серпня о 15:00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту.

Шандор Балог народився 13 серпня 1947 року в селі Великі Геївці. У 1965 році закінчив

Українські юристи закликали Зеленського підписати закон про заборону імпорту російських книжок

Українські правники закликали президента України підписати закон 2309-ІХ, що забороняє імпорт книжок з росії та білорусі та передбачає, що в Україні книжки видаватимуть в перекладі укра

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"