Купують про запас, як гречку: у рф ростуть ціни і попит на паперові книжки

Купують про запас, як гречку: у рф ростуть ціни і попит на паперові книжки

У росії значно зріс попит на паперові книжки попри стрімке їх подорожчання через запроваджені світом санкції. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Частка паперових книжок, у порівнянні з цифровими, збільшилася на 19%. Тренд на паперові видання  зафіксувала низка видавництв та книжкових ресурсів рф, зокрема «Ексмо-АСТ» та «Литрес». Його підтверджує також Всеросійський книжковий рейтинг за перше півріччя 2022 (до рейтингу увійшли дані з 16 грудня 2021 по 15 травня 2022). За даними російських ЗМІ, попит спричинила відмова низки електронних сервісів від роботи з російськими платіжними системами та відпливом передплатників.

 

«Це може бути пов’язано з тим, що частина росіян ще пам’ятає часи, коли твори Дюма діставали з великого блату або обмінювали на макулатуру. Купують «про запас», як зовсім недавно цукор та гречку. Багато хто купує книжки зараз, щоб не переплачувати в майбутньому», — стверджує кандидат економічних наук Юрій Пономарьов.

 

Один із найбільших онлайн-магазинів Wildberries теж зафіксував цю тенденцію. Продажі паперових видань з 1 по 22 червня зросли на 93% у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, книжок іноземними мовами — на 132%, букіністичної літератури — на 252%, колекційних видань — на 146%. Найбільш популярні у росіян книжки з психології та саморозвитку.

 

«Друковані видання увійшли в моду, як бабусині срібні ложки. Придумати предків-дворян, демонструвати гостям фоліанти, що дісталися у спадок, натякнути, що продовжуєш поповнювати бібліотеку, — спосіб підняти свій соціальний статус. Книжки зараз безперечно є предметом розкоші, що демонструє інтелектуальний статус сім’ї. І це чудова тенденція. Нехай книжки потрапляють у будинок з будь-якої причини, нехай нинішні «збирачі творів» їх навіть не читають, може, прочитають їхні діти», — вважає соціолог Міхаіл Розенбліт.

 

Різке підвищення цін в росії відбулося у зв’язку з санкціями, які безпосередньо стосуються видавничої діяльності.

 

Як повідомили у мережі книгарень «Читай-город» у Ростовській області, вартість книжок у середньому збільшилася на 10-12%. За словами представника мережі Катєріни Пчолкіної, зростання цін варіюється за категоріями друкованої продукції, особливо вони злетіли на кольорові видання.

 

У видавництві «Фенікс» також підтвердили, що ціна залежить від того, які матеріали пішли на виготовлення тієї чи іншої книги.

 

«Художній роман зріс у ціні на 30-40%, а дитяча книжка з наклейками — на всі сто, крейдована ілюстрована книжка — приблизно на 80», — розповіла директорка видавництва Алєся Фартушна.

 

Головна причина — папір: ціни на нього в середньому зросли на третину.

 

«Багато літератури ми друкували в Україні. Після вторгнення довелося орієнтуватися на інші друкарні. Близько двох тижнів пішло на те, щоби перерозподілити замовлення. Півмісяця — це пристойний термін для видавництва», — зазначила Фартушна.

 

Останнім часом багато видавництв змушені перейти на стовідсоткову передоплату друкарням. Істотно зросли ціни на друкарські послуги, насамперед це сталося через припинення постачання якісних витратних матеріалів. Як зазначили у виданні, російські підприємства не можуть забезпечити потреби ринку ні за обсягом, ні за якістю. 

 

У росії навіть скасували мито на папір, але це не призвело до зниження друкарських розцінок.

 

Нагадаємо, у росії прогнозували дефіцит крейдованого паперу на рівні 40%, проте станом на квітень стверджували, що в країні вдосталь паперу для поліграфії. Друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту

 

Джерело: pro-books.ru

 

Чільне фото: fewskills.com

Оригінал статті на Suspilne: Купують про запас, як гречку: у рф ростуть ціни і попит на паперові книжки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Закон про мову зобов’яже місцеві друковані медіа виходити українською

З 16 липня для місцевих друкованих медіа набуває чинності 25 стаття закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка зобов’язує медіа мати версії держ

Лондонський книжковий ярмарок очолюватиме новий директор

Новим директором Лондонського книжкового ярмарку стане Адам Ріджвей. Про це Читомо повідомила заступниця виконавчого директора PR-компанії Midas Амелія Найт.
Раніше ярмарок очолював Гар

Українська фотокореспондентка стала переможницею World Press Photo

Всесвітньо відомий фотоконкурс World Press Photo оголосив світових лауреатів престижного конкурсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, список переможців опублікований на офіційному сайті конкурсу.

Оце кіно! Або як розповісти підліткам про кінематограф?

Ольга Бірзул. Твоя книга про кіно. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. — 164 с. / 14+
 
Не кожен, хто вважає себе кіноманом, здатен відрізнити фільми нової французької хвилі від ар

Проєкт Читомо і PEN «Слова і кулі» вийде друком у форматі книжки

В Україні виходить друком збірка інтерв’ю з українськими письменниками та журналістами, які стали військовими та волонтерами «Слова і кулі».
До видання увійдуть розмови з людьми, які «р

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"