Кулінарний флешмоб від Марі Керімей

Кулінарний флешмоб від Марі Керімей

Кулінарний флешмоб від Марі Керімей

Всім привіт! З задоволенням беру участь у кулінарному флешмобі, який запропонувала Марі Керімей.Я хочу познайомити вас з магічним напоєм, який в холодну пору року зігріває не лише тіло, але й душу.

-Ти замерзла? Зачекай, я зараз тебе зігрію…

  Дік декілька хвилин почаклував на кухні і з’явився, тримаючи в руках тацю з двома філіжанками.

-Ось, сонечко, тримай…

-Що це?- поцікавилася Анна, розглядаючи молочну суміш, притрушену корицею, кокосовою стружкою і шоколадними крихітками. Напій виглядав дуже апетитно, а аромат ванілі та апельсина заповнив собою всю кімнату.

-Це – салеп, традиційний турецький напій, що зігріває в холодну погоду. Ніколи не куштувала?

-Ні…

-Ну як, смачно?

-Так, дуже смачно…Шкода, що я раніше не знала про цей напій. З чого він готується?

-Класичний салеп готується з молока, цукрового сиропу і борошна особливих видів орхідей – салепу, ароматизується екстрактами ванілі, троянди чи апельсина, розливається в філіжанки, а зверху притрушується корицею, кокосовою стружкою, тертим  шоколадом чи горішками. Але в сучасній рецептурі борошно салепу замінюється кукурудзяним чи картопляним крохмалем або рисовим борошном…Тому що дуже шкода орхідей…В Туреччині їх навіть занесли до Червоної книги…”

 А тепер, власне, і рецепт приготування  салепу: в невеликій кастрюльці змішати  1 ст.л. кукурудзяного або картопляного крохмалю чи рисового борошна і 4 ч.л. цукру, додати 1 ск. холодного молока і поставити на повільний вогонь. Постійно помішуючи, довести до кипіння і потримати після того ще 1-2 хвилини на вогні, поки маса почне згущуватися. Зняти з вогню, додати 1-2 краплі ароматизатору “Троянда” або “Апельсин”, розлити в філіжанки, притрусити корицею, горішками, шоколадними крихітками чи кокосовою стружкою ( на ваш смак). 

   Смачного! Сподіваюсь, що вам сподобається мій улюблений напій!

Оригінал статті на Букнет: Кулінарний флешмоб від Марі Керімей

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Поетична збірка Галини Крук — у лонглисті премії американського ПЕН

У номінацію «Перекладна поезія» премії PEN America Literary Awards увійшла збірка Галини Крук Lost in Living. Про це повідомили на офіційному сайті американського ПЕН-клубу.
Збірка Lost

Двоє українських видавців – у короткому списку премії «Підприємець року 2025»

Серед 16 фіналістів премії «Підприємець року 2025» — двоє генеральних директорів українських видавництв. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку премії потрапили гене

У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське…

«Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення». Захід відкрив слухачам дивовижний світ української поліфонії XVII століття, гармонійно поєднаної з бароковими танцями зі шведс

Які 20 українських видавництв випустили найбільше книжок у 2024 році

У 2024 році 742 видавництва надіслали обов’язкові примірники своїх видань до Книжкової палати України. Про це повідомила Книжкова палата України у відповідь на інформаційний запит Читом

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти. Про це Читомо по

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"