Культурні пам’ятки продовжують нищити, але деякі вже почали відновлювати

Культурні пам’ятки продовжують нищити, але деякі вже почали відновлювати

Станом на 27 травня зафіксовано 367 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини, найбільше на Харківщині, Донеччині та Київщині. Дані опубліковані на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Наразі відомо про повну руйнацію 9 об’єктів культурної спадщини на Донеччині, Київщині, Сумщині та Чернігівщині. Інші об’єкти зазнали різних ступенів уражень. Стан 23 залишається невідомим. 

 

Кількість злочинів в областях України: Харківська (96, з них – 79 в Харкові та його околицях), Донецька (75, з них 53 – в Маріуполі), Київська (70, з них – 44 в Бучанському районі). 

 

Також 38 злочинів – у Чернігівській, 26 – в Сумській, 25 – в Луганській,  11 – в Запорізькій, 6 – в Житомирській, по 5 – в Києві та Херсонській області. Крім того, 4 – в Миколаївській, 3 – в Дніпропетровській, 2 – в Одеській, 1 – в Львівській областях. 

 

Крім того, злочинні дії окупантів спричинили знищення чи руйнування 133 релігійних будівель, з них 49 – перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування. Це православні й католицькі храми, протестантські молитовні будинки, мечеті та синагоги.

Наразі в Україні росіяни знищили 42 меморіальних пам’ятники на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ століть, 29 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 74 споруди будинків культури, театрів та бібліотек, пошкоджені й деякі інші об’єкти цінної історичної забудови.

 

«Але починаємо роботу із відновлення культурної спадщини вже зараз. Постійно знаходимось в діалозі з міжнародними партнерами, з нашими органами влади та громадами. При кожній зустрічі з міністрами культури іноземних країн пропонуємо їм взяти «під опіку» відновлення якоїсь із пам’яток», – зазначив міністр культури Олександр Ткаченко. 

 

Нагадаємо, що Мінкульт фіксує злочини росіян проти культурної спадщини за посиланням.

 

Як відомо, станом на 5 травня 2022 року задокументували понад 300 злочинів росіян проти культурної спадщини.

Оригінал статті на Suspilne: Культурні пам’ятки продовжують нищити, але деякі вже почали відновлювати

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"