Кремінь: Мова домашнього спілкування — особиста справа кожного

Кремінь: Мова домашнього спілкування — особиста справа кожного

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що мова домашнього спілкування — приватна справа кожного українця, однак мовою публічного спілкування має бути українська. Про це він розповів в інтерв’ю «Детектору медіа».

«Інколи в соцмережах можна було прочитати: яка різниця, якою мовою спілкуються наші захисники в окопах? Тут мова не про спілкування в окопах. Мова про офіційне спілкування головнокомандувача, командирів бригад, ведення офіційних документів тощо.  Я знаю величезну кількість українських воїнів, які перейшли й агітують переходити на українську. Для мене український воїн, волонтер, журналіст — це той, хто вільно розмовляє українською в публічному просторі. А домашнє спілкування — це їхня особиста справа», — зазначив Кремінь.

 

Він також розповів історію мовного переходу в театрі Лесі Українки. Кремінь зазначив, що не відвідував його через вистави недержавною мовою. «Я зустрічався з цим колективом і його керівником, Героєм України, народним артистом Михайлом Резніковичем. Ми говорили про виконання мовного закону. У театрі знаходили аргументи, чому не можуть його виконувати. Мовляв, це колосальні фінансові ресурси: ми втратимо свого глядача, свій авторитет, а як же мистецтво… Після 24 лютого колектив ухвалив рішення спілкуватися українською, а репертуар виконувати державною», — розповів він.

 

За словами уповноваженого з державної мови, існує три категорії українців стосовно ставлення до української мови:

 

  • ті, хто принципово не спілкувався або майже не спілкувався державною, і вирішив перейти на українську;
  • колективи, які не мали твердої позиції;
  • порушники, щодо яких довелося приймати рішення про накладення санкцій.

 

Як повідомлялося, 30% російськомовних українців вважають українську рідною мовою.

 

Оригінал статті на Suspilne: Кремінь: Мова домашнього спілкування — особиста справа кожного

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"