Кремінь: Мова домашнього спілкування — особиста справа кожного

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає, що мова домашнього спілкування — приватна справа кожного українця, однак мовою публічного спілкування має бути українська. Про це він розповів в інтерв’ю «Детектору медіа».
«Інколи в соцмережах можна було прочитати: яка різниця, якою мовою спілкуються наші захисники в окопах? Тут мова не про спілкування в окопах. Мова про офіційне спілкування головнокомандувача, командирів бригад, ведення офіційних документів тощо. Я знаю величезну кількість українських воїнів, які перейшли й агітують переходити на українську. Для мене український воїн, волонтер, журналіст — це той, хто вільно розмовляє українською в публічному просторі. А домашнє спілкування — це їхня особиста справа», — зазначив Кремінь.
Він також розповів історію мовного переходу в театрі Лесі Українки. Кремінь зазначив, що не відвідував його через вистави недержавною мовою. «Я зустрічався з цим колективом і його керівником, Героєм України, народним артистом Михайлом Резніковичем. Ми говорили про виконання мовного закону. У театрі знаходили аргументи, чому не можуть його виконувати. Мовляв, це колосальні фінансові ресурси: ми втратимо свого глядача, свій авторитет, а як же мистецтво… Після 24 лютого колектив ухвалив рішення спілкуватися українською, а репертуар виконувати державною», — розповів він.
За словами уповноваженого з державної мови, існує три категорії українців стосовно ставлення до української мови:
- ті, хто принципово не спілкувався або майже не спілкувався державною, і вирішив перейти на українську;
- колективи, які не мали твердої позиції;
- порушники, щодо яких довелося приймати рішення про накладення санкцій.
Як повідомлялося, 30% російськомовних українців вважають українську рідною мовою.
Оригінал статті на Suspilne: Кремінь: Мова домашнього спілкування — особиста справа кожного
Блог
Найбільше українці скаржаться на російську мову на сайтахЗа 5 місяців 2023 року на адресу уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1650 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови
Книжковий Арсенал-2023 оголосив програмуОголосили програму XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Її розмістили на офіційному сайті фестивалю.
Одинадцятий Книжковий Арсенал (КА) відбудеться 22-25 червня. До програми ф
Наприкінці травня київський музей Міхаїла Булгакова оновив меморіальну табличку з барельєфом російського письменника, яку невідомі облили червоною фарбою. Музей вирішив зберегти дошку «
Андрій Содомора. ДружбаХай знає тиран собі на біду,
Що друга я зроду не підведу,
Нехай довершить свою пімсту,
Та ціну складе побратимству.
Ці рядки – з поезії Фрідріха Шіллера «Зарука» (die Bürgschaft) у перекладі
Пішов з життя ілюстратор Олександр МіхнушевНа 68-му році життя помер відомий український ілюстратор, графік, карикатурист Олександр Міхнушев. Про це у фейсбуці повідомила палеогеографиня Наталя Герасименко.
«Пам’ятаю його у 80-і
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.