Кремінь закликав очільників Києва, Одеси, Харкова захистити українську мову

Кремінь закликав очільників Києва, Одеси, Харкова захистити українську мову

Від початку 2023 року з метою недопущення законодавства про державну мову уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь проведе 85 заходів державного контролю (ДК). Про це повідомили на сайті уповноваженого.

Станом на 10 серпня 2023 року лідером за кількістю ініційованих у 2023 році держконтролів є Київ (31 ДК — 36%), далі — Одеська (15 ДК — 18%), Дніпропетровська (13 ДК — 15%) та Харківська області (5 ДК — 6%).

 

Щодо інших областей:

 

 • Запорізька та Полтавська області (по 3 ДК);
 • Донецька та Миколаївська області (по 2 ДК);
 • Вінницька, Житомирська, Київська, Закарпатська, Кіровоградська, Львівська, Сумська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська, Черкаська області (по 1 ДК).

 

По Херсонській області жодного заходу державного контролю не відкрили.

 

«Київ, Одеса і Харків – міста-мільйонники, в яких досі немає міських мовних програм. Очільники цих громад неохоче сприяють задоволенню мовних потреб громадян, тому там критично недостатня кількість курсів з опанування української та книгарень, спустошеність бібліотечних полиць, засилля вивісок та послуг недержавною мовою. Панове очільники міст, подбайте і захистіть мовні права кожного!», — наголосив Тарас Кремінь.

 

Кількість держконтролів за сферами поділилася таким чином:

 

 • обслуговування споживачів — 24%;
 • книговидання та книгорозповсюдження — 18%;
 • комп’ютерні програми та вебсайти — 15%;
 • органи державної влади, органи місцевого самоврядування — 15%;
 • освіта — 15%;
 • охорона здоров’я — 6%;
 • підприємства, установи, організації державної і комунальної форми власності — 2%;
 • транспорт — 1%;
 • трудові відносини — 1%;
 • інформація для загального ознайомлення — 1%;
 • друковані медіа — 1%.

 

За 6 місяців 2023 року до Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 2020 звернень громадян про порушення мовного Закону.

 

 

Нагадаємо,  у 2021 році три одеські книгарні порушили закон про функціонування української мови як державної.

 

 

Зображення: mova-ombudsman.gov.ua

Оригінал статті на Suspilne: Кремінь закликав очільників Києва, Одеси, Харкова захистити українську мову

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"