Королева Данії відмовилася патронувати Премію Андерсена через росіянку у журі

Королева Данії відмовилася патронувати Премію Андерсена через росіянку у журі

Королева Данії Марґрете ІІ відмовилася від патронату над Премією Ганса Крістіана Андерсена через призначення російської ілюстраторки Анастасії Архіпової головою журі відзнаки. Про це повідомляє данське видання DR.

Нагороду вилучили зі списку іноземних проєктів, що відбувалися за патронату королеви на вебсайті Королівського палацу. Згадку про королівський патронат також зник із сайту IBBY.

 

Премія Ганса Крістіана Андерсена, заснована 1956-го, вручається що два роки організацією IBBY International та присуджується письменникам та ілюстраторам за видатний внесок у дитячу літературу.

 

28 жовтня 2022 року, IBBY опублікувала заяву, в якій засудила війну росії проти України, і нагадала про передумови створення організації: «IBBY було засновано після Другої світової війни, коли руйнування в Європі та більшій частині світу дуже вплинули на тисячі дітей та сімей. І все ж Джелла Лепман вірила, що це саме той час, щоб об’єднатися, щоб працювати над миром, розумінням і толерантністю через донесення літератури до дітей. Це було її мотивацією, коли вона заснувала IBBY, і її бачення продовжує бути нашим натхненням», — йдеться на сайті організації. Проте вже 18 листопада IBBY оголосила список журі, яке очолила російська ілюстраторка та членкиня Московського союзу художників Анастасія Архіпова.

 

Низка локальних представництв IBBY, зокрема Швеції, Норвегії, Фінляндії, Литви, Латвії, Естонії, Бельгії, Молдови та України висунули вимогу відставки новопризначеної голови журі Премії Андерсена.

 

Як зазначає DR, данське IBBY розділилося на два табори, і не підписало листа щодо вимоги відставки. Проте під тиском громадськості данці висунули рекомендацію усунути Архіпову, а заразом Дєніса Бєзносова з посади віцепрезидента IBBY International, про що данське IBBY зазначає на своїй офіційній сторінці.

 

 

Анонс на сайті IBBY — 3 січня 2023

Анонс на сайті IBBY — 5 січня 2023 року

 

26 лютого 2022 IBBY у публікації IBBY Statement on the Ukraine Conflict також висловила підтримку Україні та співчуття «друзям і колегам з Москви та Санкт-Петербурга, що змушені переживати трагічну ситуацію, з якою вони зіштовхнулися».

 

Королева Данії Марґрете ІІ – одна з найбільш дотичних до сфери культури монархів. У себе на батьківщині вона відома як художниця, дизайнерка, перекладачка та ілюстраторка творів Дж. Р. Р. Толкіна.

 

Наступне вручення Премії має відбутися 2024 року, номінантів на неї оголосять 6 березня 2023-го на Болонському книжковому ярмарку.

 

Нагадуємо, лауреатами Премії Ганса Крістіана Андерсена 2022 року стали французька письменниця Марі-Од Мюрай та корейська художниця Сюзі Лі.

 

 

Чільне зображення: kongehuset.dk 

Оригінал статті на Suspilne: Королева Данії відмовилася патронувати Премію Андерсена через росіянку у журі

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Премія «Своя полиця» оголосила переможців

Книжкова премія для сучасної жанрової української літератури «Своя полиця» оголосила переможців у сімох номінаціях. Про це Читомо повідомили у мережі «Книгарня «Є», що організовує премі

«Видала громада»: Заснували платформу для друку книжок авторів-початківців

В Україні створили краудфандингову платформу, що дозволятиме авторам-початківцям друкувати дебютні книжки коштом благодійників. Про це засновники проєкту «Видала громада» повідомили в і

Оголосили номінанток премії Women in Arts-2024

Оголосили фіналісток премії Women in Arts у семи номінаціях. Про це повідомили на сайті премії.
У 2024 на здобуття премії в категорії «Література» номінували:
 

поетку, морську піхотин

Кейс BookChef: Vivat, Yakaboo не продають книжки, а КСД і «Книгарня «Є» повернули їх в асортимент

Після оприлюднення розслідування про зв’язки низки українських книжкових бізнесів з росією українські книжкові мережі відмовилися розповсюджувати книжки видавництва BookChef. Нещодавно

Місто індустріальних монументів, людей і моря – яким був Маріуполь до окупації

До другої річниці блокади Маріуполя Вано Крюґер пригадує яким було це місто до початку повномасштабного вторгнення – під час проведення «StartUp Гогольfest». Перша версія цього есею бул

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"