Конспект (не) для лінивих. Вд, день 4.
Конспект (не) для лінивих. Вд, день 4.
Книга «Пиши сильно» то систематизований досвід досвідчених педагогів та знаних майстрів слова. Все дійсно дуже вдало оформлено у вигляді конспекту. Це зручно для тих, хто в ході власної творчості встиг прийти до тих же істин, але полінився їх записати. А вправи, що там пропонуються лише на перший погляд, забава для новачків. Ми з донькою проходили їх разом і в кожної були свої труднощі. Не зайвим буде повправлятися кожному в незалежності від досвіду роботи в сфері літератури.
Найбільше мене вразили поради від знаних письменників. Здавалося б, що може бути простіше, слухай старших, роби як вони кажуть і буде тобі щастя. Спойлер: в літературі, як і в інших сферах нашого буття філософський камінь так і не був винайдений.
Візьміть звичайний шкільний зошит у лінію й напишіть стандартний твір з літератури розміром три з половиною сторінки, дотримуючись при цьому поради Любко Дереш: «Забудьте про перфекціонізм, поки текст не буде написаний до кінця». Можливо у вас і вийде, а от мені завадять власні комплекси. Приміром я вже після третього речення почну повертатися, перечитувати, розставляти коми й бігати в програму перевірки правопису. Чому? Бо хтось «розумний» колись сказав маленькій мені: «ти не можеш стати письменником, бо безграмотних письменників не буває». Тож ніяких пропущених ком навіть у чернетці, інакше… ти не справжня письменниця, а звичайна графоманка. Саме тому, подорослішавши, я повісила над письмовим столом портрет Хемінгуея. Чому? Бо колись прочитала (може то й не правда), що Хемінгуей не визнавав розділових знаків і писав без них. Всі ці «непотрібні» знаки в його текстах потім розставляв редактор.
Тож особисто для мене сторінка на якій написана порада Любко Дереш буде масною від пальців та затертою, як старий телефонний довідник. Бо щоразу, як я намагатимуся забути про перфекціонізм в моїй голові будуть боротися Хемінгуей та «розумник» з минулого.
Висновок: книга й досі не дочитана, але обов’язково буде перечитана. Як на мене, вона гідна того, щоб її гортати щоразу, як сідаєш писати новий твір (у моєму випадку роман) та щоразу коли той твір закінчуєш. Ця книга чудово зіграє роль конструктивного критика з чіткими претензіями.
Колеги зізнавайтеся, намагалися колись (хоча б для самих себе) писати конспект (з претензією на книгу) з письменницької майстерності?
Оригінал статті на Букнет: Конспект (не) для лінивих. Вд, день 4.
Блог
У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліттяУ Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі
Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь
У столиці перейменують ще одну бібліотекуУ Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход
Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в
Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.