Конспект (не) для лінивих. Вд, день 4.

Конспект (не) для лінивих. Вд, день 4.
Книга «Пиши сильно» то систематизований досвід досвідчених педагогів та знаних майстрів слова. Все дійсно дуже вдало оформлено у вигляді конспекту. Це зручно для тих, хто в ході власної творчості встиг прийти до тих же істин, але полінився їх записати. А вправи, що там пропонуються лише на перший погляд, забава для новачків. Ми з донькою проходили їх разом і в кожної були свої труднощі. Не зайвим буде повправлятися кожному в незалежності від досвіду роботи в сфері літератури.
Найбільше мене вразили поради від знаних письменників. Здавалося б, що може бути простіше, слухай старших, роби як вони кажуть і буде тобі щастя. Спойлер: в літературі, як і в інших сферах нашого буття філософський камінь так і не був винайдений.
Візьміть звичайний шкільний зошит у лінію й напишіть стандартний твір з літератури розміром три з половиною сторінки, дотримуючись при цьому поради Любко Дереш: «Забудьте про перфекціонізм, поки текст не буде написаний до кінця». Можливо у вас і вийде, а от мені завадять власні комплекси. Приміром я вже після третього речення почну повертатися, перечитувати, розставляти коми й бігати в програму перевірки правопису. Чому? Бо хтось «розумний» колись сказав маленькій мені: «ти не можеш стати письменником, бо безграмотних письменників не буває». Тож ніяких пропущених ком навіть у чернетці, інакше… ти не справжня письменниця, а звичайна графоманка. Саме тому, подорослішавши, я повісила над письмовим столом портрет Хемінгуея. Чому? Бо колись прочитала (може то й не правда), що Хемінгуей не визнавав розділових знаків і писав без них. Всі ці «непотрібні» знаки в його текстах потім розставляв редактор.
Тож особисто для мене сторінка на якій написана порада Любко Дереш буде масною від пальців та затертою, як старий телефонний довідник. Бо щоразу, як я намагатимуся забути про перфекціонізм в моїй голові будуть боротися Хемінгуей та «розумник» з минулого.
Висновок: книга й досі не дочитана, але обов’язково буде перечитана. Як на мене, вона гідна того, щоб її гортати щоразу, як сідаєш писати новий твір (у моєму випадку роман) та щоразу коли той твір закінчуєш. Ця книга чудово зіграє роль конструктивного критика з чіткими претензіями.
Колеги зізнавайтеся, намагалися колись (хоча б для самих себе) писати конспект (з претензією на книгу) з письменницької майстерності?
Оригінал статті на Букнет: Конспект (не) для лінивих. Вд, день 4.
Блог
«Українська книжкова полиця» зʼявилася у найстарішій публічній бібліотеці Південної КореїУ бібліотеці Намсан у Сеулі, яка працює вже понад сто років, відкрили ще одну «Українську книжкову полицю». Про це повідомили на фейсбук-сторінці посольства України в Республіці Корея.
Тиждень незалежних книгарень: як читачам взяти участь в акціях і подіях?Із 24 до 30 червня в Україні вперше відбудеться Тиждень незалежних книгарень, в межах якого понад 20 книгарень із різних міст проведуть серію подій, запустять книжковий челендж і запроп
Журналіста Владислава Єсипенка звільнили з російського ув’язнення в КримуУкраїнський журналіст і фрилансер проєкту «Крим.Реалії» Владислав Єсипенко вийшов на волю після більш як чотирьох років незаконного ув’язнення в тимчасово окупованому Криму. Про це пові
Засуджений за наведення удару по Краматорську, від якого загинула Вікторія Амеліна, попросив передати його до росіїВолодимир Синельник, засуджений до довічного ув’язнення за коригування російського ракетного удару по кафе в Краматорську, внаслідок якого влітку 2023 року загинула письменниця Вікторія
Вадим Крищенко. «Щоб жила Україна!»Українська літературна газета”, ч. 5 (373), травень 2025
ЩОБ ЖИЛА УКРАЇНА!
Прийшла в нашу хату
тривожна година,
Хай кожен збагне собі
в безлічі справ:
Все мусим зробить,
щоб жила Україна,
Щоб ворог підст
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.