Комісія з журналістської етики закликає виключити росію з Альянсу незалежних прес-рад Європи

Комісія з журналістської етики закликає виключити росію з Альянсу незалежних прес-рад Європи

Комісія з журналістської етики закликала виключити російську «Общественную коллегию по жалобам на прессу» та її представників з Альянсу незалежних прес-рад Європи. Про це повідомляється на сайті комісії. 

Російську організацію пропонують виключити з альянсу «через бездіяльність стосовно багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа відносно України та українців»

 

Крім того, комісія зазначає, що російська «колегія» не засудила перетворення більшості російських медіа, в тому числі державних, на пропагандистські рупори путіна, що сприяло виникненню диктатури в росії

 

На думку комісії, така бездіяльність призвела до нічим не виправданого широкомасштабного вторгнення армії росії на територію України, а також до звірств, які вчиняли та продовжують вчиняти солдати й командири армії рф.

 

Як приклад колегія наводить публікацію у виданні «РИА. Новости» під заголовком «Що росія має зробити з Україною?», яка містить мову ненависті. 

 

«Найпершим завданням будь-якої прес-ради у світі, і так само завданням альянсу, є дотримання Кодексу етики. А в будь-якому Кодексі етики найголовніше – цінність забезпечення авдиторій доступом до якісної, перевіреної, збалансованої інформації. Вочевидь, у росії доступ до такої інформації відсутній вже багато років, внаслідок чого стало можливим викривлення картини світу та ненависть до загальнолюдських цінностей на усіх щаблях суспільства – від звичайних людей до військового командування», пишуть у зверненні. 

 

«Нам – Комісії з журналістської етики – немає що робити у одному альянсі з такими людьми та організаціями», додають у повідомленні.

 

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) український орган саморегулювання в медіа. Комісія розглядає конфліктні ситуації етичного і професійного характеру, які виникають в журналістському середовищі між журналістами та громадськістю у зв’язку з виконанням журналістами свого професійного обов’язку.

 

Альянс незалежних прес-рад Європи (Alliance of Independent Press Councils of Europe, AIPCE) це мережа незалежних регуляторів інформації як для преси, так і для мовлення.

 

Як відомо, Українська бібліотечна асоціація зверталася до IFLA (Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ) з проханням позбавити росію членства, а Український культурний фонд закликає виключити рф зі складу ЮНЕСКО.

 

Нагадаємо, Український інститут книги закликав до тотального бойкоту книжок з росії у світі, а Український інститут міжнародні наукові установи — припинити співпрацю з росією.

Оригінал статті на Suspilne: Комісія з журналістської етики закликає виключити росію з Альянсу незалежних прес-рад Європи

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Лондонський ярмарок назвав фіналістів премії International Excellence Awards-2023

Лондонський книжковий ярмарок оголосив фіналістів премії International Excellence Awards 2023 року. Про це повідомляється на офіційному сайті London Book Fair.
 
Премії International Ex

В Ужгороді показали виставу «Маріупольська драма» до річниці бомбардування росіянами театру…

Виставу «Маріупольська драма» зіграли в Ужгороді артисти Донецького академічного обласного драматичного театру міста Маріуполь. Зробили це до річниці бомбардування їхнього театру російськими військовими

Як розповідати історії: поради з книжки Крістофера Воґлера «Подорож письменника»

Крістофер Воґлер. Подорож письменника – ArtHuss, 2023 – 520 с.
 
Незабаром у видавництві ArtHuss вийде книжка «Подорож письменника», в основу якої лягли теорії міфолога Джозефа Кемпбелл

У США збирають гроші на купівлю будинку Джона Стейнбека

Американські книгорозповсюджувачі, письменники та читачі збирають кошти, щоб придбати літній будинок Джона Стейнбека, лауреата Нобелівської премії з літератури 1962 року, одного з класи

В росії поетів судитимуть за антивоєнні вірші: деталі

Наприкінці вересня минулого року, незабаром після оголошення в рф «часткової мобілізації», на Тріумфальній площі у москві пройшли «антимобілізаційні» «Маяковські читання». 

Кількох учасників поетично

Перейти до блогу

Нові автори

Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Перейти до "Нові автори"