Комісія з журналістської етики закликає виключити росію з Альянсу незалежних прес-рад Європи

Комісія з журналістської етики закликає виключити росію з Альянсу незалежних прес-рад Європи

Комісія з журналістської етики закликала виключити російську «Общественную коллегию по жалобам на прессу» та її представників з Альянсу незалежних прес-рад Європи. Про це повідомляється на сайті комісії. 

Російську організацію пропонують виключити з альянсу «через бездіяльність стосовно багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа відносно України та українців»

 

Крім того, комісія зазначає, що російська «колегія» не засудила перетворення більшості російських медіа, в тому числі державних, на пропагандистські рупори путіна, що сприяло виникненню диктатури в росії

 

На думку комісії, така бездіяльність призвела до нічим не виправданого широкомасштабного вторгнення армії росії на територію України, а також до звірств, які вчиняли та продовжують вчиняти солдати й командири армії рф.

 

Як приклад колегія наводить публікацію у виданні «РИА. Новости» під заголовком «Що росія має зробити з Україною?», яка містить мову ненависті. 

 

«Найпершим завданням будь-якої прес-ради у світі, і так само завданням альянсу, є дотримання Кодексу етики. А в будь-якому Кодексі етики найголовніше – цінність забезпечення авдиторій доступом до якісної, перевіреної, збалансованої інформації. Вочевидь, у росії доступ до такої інформації відсутній вже багато років, внаслідок чого стало можливим викривлення картини світу та ненависть до загальнолюдських цінностей на усіх щаблях суспільства – від звичайних людей до військового командування», пишуть у зверненні. 

 

«Нам – Комісії з журналістської етики – немає що робити у одному альянсі з такими людьми та організаціями», додають у повідомленні.

 

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) український орган саморегулювання в медіа. Комісія розглядає конфліктні ситуації етичного і професійного характеру, які виникають в журналістському середовищі між журналістами та громадськістю у зв’язку з виконанням журналістами свого професійного обов’язку.

 

Альянс незалежних прес-рад Європи (Alliance of Independent Press Councils of Europe, AIPCE) це мережа незалежних регуляторів інформації як для преси, так і для мовлення.

 

Як відомо, Українська бібліотечна асоціація зверталася до IFLA (Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ) з проханням позбавити росію членства, а Український культурний фонд закликає виключити рф зі складу ЮНЕСКО.

 

Нагадаємо, Український інститут книги закликав до тотального бойкоту книжок з росії у світі, а Український інститут міжнародні наукові установи — припинити співпрацю з росією.

Оригінал статті на Suspilne: Комісія з журналістської етики закликає виключити росію з Альянсу незалежних прес-рад Європи

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"