Комісія з журналістської етики закликає виключити росію з Альянсу незалежних прес-рад Європи

Комісія з журналістської етики закликає виключити росію з Альянсу незалежних прес-рад Європи

Комісія з журналістської етики закликала виключити російську «Общественную коллегию по жалобам на прессу» та її представників з Альянсу незалежних прес-рад Європи. Про це повідомляється на сайті комісії. 

Російську організацію пропонують виключити з альянсу «через бездіяльність стосовно багаторічної брехні, маніпуляцій та розпалювання мови ворожнечі у російських медіа відносно України та українців»

 

Крім того, комісія зазначає, що російська «колегія» не засудила перетворення більшості російських медіа, в тому числі державних, на пропагандистські рупори путіна, що сприяло виникненню диктатури в росії

 

На думку комісії, така бездіяльність призвела до нічим не виправданого широкомасштабного вторгнення армії росії на територію України, а також до звірств, які вчиняли та продовжують вчиняти солдати й командири армії рф.

 

Як приклад колегія наводить публікацію у виданні «РИА. Новости» під заголовком «Що росія має зробити з Україною?», яка містить мову ненависті. 

 

«Найпершим завданням будь-якої прес-ради у світі, і так само завданням альянсу, є дотримання Кодексу етики. А в будь-якому Кодексі етики найголовніше – цінність забезпечення авдиторій доступом до якісної, перевіреної, збалансованої інформації. Вочевидь, у росії доступ до такої інформації відсутній вже багато років, внаслідок чого стало можливим викривлення картини світу та ненависть до загальнолюдських цінностей на усіх щаблях суспільства – від звичайних людей до військового командування», пишуть у зверненні. 

 

«Нам – Комісії з журналістської етики – немає що робити у одному альянсі з такими людьми та організаціями», додають у повідомленні.

 

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) український орган саморегулювання в медіа. Комісія розглядає конфліктні ситуації етичного і професійного характеру, які виникають в журналістському середовищі між журналістами та громадськістю у зв’язку з виконанням журналістами свого професійного обов’язку.

 

Альянс незалежних прес-рад Європи (Alliance of Independent Press Councils of Europe, AIPCE) це мережа незалежних регуляторів інформації як для преси, так і для мовлення.

 

Як відомо, Українська бібліотечна асоціація зверталася до IFLA (Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ) з проханням позбавити росію членства, а Український культурний фонд закликає виключити рф зі складу ЮНЕСКО.

 

Нагадаємо, Український інститут книги закликав до тотального бойкоту книжок з росії у світі, а Український інститут міжнародні наукові установи — припинити співпрацю з росією.

Оригінал статті на Suspilne: Комісія з журналістської етики закликає виключити росію з Альянсу незалежних прес-рад Європи

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

В Україні запровадили механізм добровільної відмови від вченого звання

У Кабінеті міністрів затвердили постанову, що визначає механізм добровільної відмови від вченого звання. Її оприлюднили на вебпорталі органів виконавчої влади України.
До затвердження р

У Словаччині поет скоїв напад на прем’єр-міністра країни Роберта Фіцо

Прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо поранили під час стрілянини перед Будинком культури у Гандлова, де проходило засідання уряду. Про це повідомив словацький новинний сайт Aktualit

Хто з українських письменників-класиків одягав вишиванки

Щороку в третій четвер травня українці святкують День вишиванки. Зараз вишита сорочка є невіддільним символом української ідентичності, котру українці одягають не лише на свята. Цікаво,

Із життя пішла канадська письменниця і нобелівська лавреатка Еліс Манро

У віці 92 років померла канадська письменниця, майстриня короткого оповідання, лавреатка Нобелівської премії з літератури-2013 Еліс Манро.
Еліс Манро народилася 10 липня 1939 року в Онт

Стало відомо, які книжки Україна представить на виставці у Польщі

Наприкінці травня в Палаці культури й науки у Варшаві відбудеться Міжнародний книжковий ярмарок, на якому Україна представить національний стенд і літературну програму. Про це повідомил

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"