“Кобзар”, гімн, “Червона Рута”: українці назвали символи України за кордоном
Символами України за кордоном вважають “Кобзар” Тараса Шевченка, гімн України, пісні “Червона рута” і “Щедрик”, повість “Тарас Бульба” та загалом народні пісні та літературні твори українських класиків.
Про це йдеться у результатах соціологічного дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.
На запитання про художній твір, який найкраще представляє Україну в зовнішньому світі, 9,5% опитаних назвали таким “Кобзар” Тараса Шевченка, 5,7% – Гімн України, а 4,4% – загалом народні пісні. Пісню “Червона рута” Володимира Івасюка назвали символом 3,4% респондентів. По 2,4% опитаних назвали повість “Тарас Бульба” Миколи Гоголя, пісню “Щедрик” Миколи Леонтовича та загалом літературні твори українських класиків. Водночас понад 40% опитаних було важко відповісти на це запитання.
Читайте також: Проголошення Незалежності сьогодні підтримали б 80% українців
Стосовно митців, які найбільше зробили для розвитку української культури з часу проголошення незалежності, опитані найчастіше називають Святослава Вакарчука та Андрія Кузьменка (Кузьму Скрябіна) – майже по 10% згадок. На третьому місці за кількістю згадок Ліна Костенко – 8%. Часто опитані називали переможниць “Євробачення” Руслану Лижичко (5,4%) і Джамалу (4,2%). Актора Богдана Ступку відзначили 4,6% опитаних. Понад 3% респондентів назвали співачку Софію Ротару.
Читайте також: НБУ розповів, як банки працюватимуть на День Незалежності
Серед громадських діячів, які найбільше зробили для захисту і представлення інтересів громадян, на перше місце опитані поставили лідера Народного Руху України В’ячеслава Чорновола – 8,5%. Всі інші діячі згадувались в менш як 3% відповідей.
Читайте також: Рада збереться на позачергове засідання на День Незалежності через великий Державний Герб
У переліку політиків, які зробили найбільше для зміцнення державності та суверенітету України, більшість місць у топі посідають українські президенти: п’ятий президент України Петро Порошенко (10,2%) та другий президент Леонід Кучма (10%). Достатньо багато згадок отримали й очільник Народного руху України В’ячеслав Чорновіл (8,5%), перший президент Леонід Кравчук (6,1%), чинний президент Володимир Зеленський (5,6%), третій президент Віктор Ющенко (5,4%) та політикиня Юлія Тимошенко (4,6%). Президент-втікач Віктор Янукович отримав трохи більше 2% згадок.
Читайте також: Додатковий вихідний і перенесений робочий день. Як українці відпочиватимуть на День Незалежності
Довідково: Опитування проводилось з 29 липня по 4 серпня цього року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 людей віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Людей запитували у форматі відкритих запитань без варіантів відповіді. Відповідно опитані самі пропонували свої варіанти відповідей.
Дослідження проведене за фінансової підтримки програми MATRA Посольства Нідерландів в Україні.
Що відомо
- 24 серпня на День Незалежності у Києві планується провести урочистий концерт та парад військ на Хрещатику та Майдані Незалежності з прольотом авіації за участі країн-партнерів.
- У параді до 30-ї річниці незалежності України, який відбудеться у Києві 24 серпня, візьмуть участь тисячі військових, а також кілька сотень одиниць зброї та військової техніки.
- У Києві з нагоди відзначення Дня державного прапора та 30-ї річниці незалежності відбудеться 67 різнопланових заходів.
- На організацію святкування 30-ї річниці незалежності України планується витратити орієнтовно 5 423, 2 мільйонів гривень, у тому числі додаткова потреба складе 840, 5 мільйонів гривень.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!
Оригінал статті на Читомо: “Кобзар”, гімн, “Червона Рута”: українці назвали символи України за кордоном
Блог
У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліттяУ Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі
Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь
У столиці перейменують ще одну бібліотекуУ Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход
Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в
Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва
Перейти до блогу
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.