Книжку «Втрачений Ужгород. Міська управа» презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

Книжку «Втрачений Ужгород. Міська управа» презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

Книжку «Втрачений Ужгород. Міська управа» презентувала 21 вересня журналістка, дослідниця історії міста Тетяна Літераті в Ужгородській міській раді. Це четверта збірка авторки. У книжці Тетяна Літераті розповідає про міських голів обласного центру в період з 1872-го до 1944-го року. Видання містить 26 розділів і вийшло тиражем 1200 примірників.

Книгу "Втрачений Ужгород. Міська управа" презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

«Суспільне. Закарпаття»

До введення посади міського голови в Ужгороді керували справами судді, розповідає авторка проєкту «Втрачений Ужгород» Тетяна Літераті.

«Його угорською називали – біров, який поєднував у собі дві функції: адміністративну й судову, — розповіла авторка, — тобто він міг керувати справами міста та міг карати жителів міста одноосібно, йому ні з ким не потрібно було радитися. Бірова обирали кожного року – раз на рік перед Новим роком. Жоден мешканець міста, якщо його обрали біровим, не міг відмовитися від цієї посади, він мусив погодитися».

У новій, уже четвертій книжці «Втрачений Ужгород» авторка розповідає історії 19-ти очільників міста. Все починається з 1872 року, коли офіційно і з’явилась посада міського голови.

Книгу "Втрачений Ужгород. Міська управа" презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

«Суспільне. Закарпаття»

«Ідея написання цієї книги виникла минулого року під час місцевих виборів, — розповіла Тетяна. — Мені захотілося дізнатися, хто був першим мером Ужгорода, оскільки немає якихось відомостей таких активних, ні портрету, нічого. Потім, коли дізналася, написала про це в традиційному проєкті «Втрачений Ужгород» і побачила, що не менш цікава історія і про другого мера, і про третього, і вирішила тоді зробити цикл міністатей таких».

Тетяна Літераті каже: «У книжці охопила період у понад 70-років — від першого мера 1872 рік до кінця Другої світової війни».

«Далі в радянські часи в нас трохи змінилася система обрання депутатів і мерів, тому я вирішила не чіпати радянські часи, бо про це є більш-менш написано, є інформація, а мені хотілося зібрати те, що не було ще до цього вивчене», — розповіла авторка проєкту.

Книгу "Втрачений Ужгород. Міська управа" презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

«Суспільне. Закарпаття»

Крім власне історії міських голів, Тетяна Літераті також написала про адміністративні будівлі Ужгорода, а також про тогочасний устрій міста. Загалом у книзі 26 розділів. Працювала над нею авторка близько року.

«Я ще зібрала ілюстративний матеріал, який знаходила під час роботи в Державному архіві Закарпатської області в Берегові, з історії роботи в міській управі, — сказала вона. — Ще один розділ про організаційний статут міста Ужгород 1923 року, де докладно описано, як працювало місто в тому році, скільки було депутатів, скільки було мешканців, які були комісії в міській раді. Ще є розділи про міські ратуші, тобто будівлі, в яких працювала міська управа».

За словами Тетяни Літераті, видання вже надійшло до книгарень, а днями також примірники передадуть до бібліотек міста.

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Книжку «Втрачений Ужгород. Міська управа» презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"