Книжку «Втрачений Ужгород. Міська управа» презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

Книжку «Втрачений Ужгород. Міська управа» презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

Книжку «Втрачений Ужгород. Міська управа» презентувала 21 вересня журналістка, дослідниця історії міста Тетяна Літераті в Ужгородській міській раді. Це четверта збірка авторки. У книжці Тетяна Літераті розповідає про міських голів обласного центру в період з 1872-го до 1944-го року. Видання містить 26 розділів і вийшло тиражем 1200 примірників.

Книгу "Втрачений Ужгород. Міська управа" презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

«Суспільне. Закарпаття»

До введення посади міського голови в Ужгороді керували справами судді, розповідає авторка проєкту «Втрачений Ужгород» Тетяна Літераті.

«Його угорською називали – біров, який поєднував у собі дві функції: адміністративну й судову, — розповіла авторка, — тобто він міг керувати справами міста та міг карати жителів міста одноосібно, йому ні з ким не потрібно було радитися. Бірова обирали кожного року – раз на рік перед Новим роком. Жоден мешканець міста, якщо його обрали біровим, не міг відмовитися від цієї посади, він мусив погодитися».

У новій, уже четвертій книжці «Втрачений Ужгород» авторка розповідає історії 19-ти очільників міста. Все починається з 1872 року, коли офіційно і з’явилась посада міського голови.

Книгу "Втрачений Ужгород. Міська управа" презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

«Суспільне. Закарпаття»

«Ідея написання цієї книги виникла минулого року під час місцевих виборів, — розповіла Тетяна. — Мені захотілося дізнатися, хто був першим мером Ужгорода, оскільки немає якихось відомостей таких активних, ні портрету, нічого. Потім, коли дізналася, написала про це в традиційному проєкті «Втрачений Ужгород» і побачила, що не менш цікава історія і про другого мера, і про третього, і вирішила тоді зробити цикл міністатей таких».

Тетяна Літераті каже: «У книжці охопила період у понад 70-років — від першого мера 1872 рік до кінця Другої світової війни».

«Далі в радянські часи в нас трохи змінилася система обрання депутатів і мерів, тому я вирішила не чіпати радянські часи, бо про це є більш-менш написано, є інформація, а мені хотілося зібрати те, що не було ще до цього вивчене», — розповіла авторка проєкту.

Книгу "Втрачений Ужгород. Міська управа" презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

«Суспільне. Закарпаття»

Крім власне історії міських голів, Тетяна Літераті також написала про адміністративні будівлі Ужгорода, а також про тогочасний устрій міста. Загалом у книзі 26 розділів. Працювала над нею авторка близько року.

«Я ще зібрала ілюстративний матеріал, який знаходила під час роботи в Державному архіві Закарпатської області в Берегові, з історії роботи в міській управі, — сказала вона. — Ще один розділ про організаційний статут міста Ужгород 1923 року, де докладно описано, як працювало місто в тому році, скільки було депутатів, скільки було мешканців, які були комісії в міській раді. Ще є розділи про міські ратуші, тобто будівлі, в яких працювала міська управа».

За словами Тетяни Літераті, видання вже надійшло до книгарень, а днями також примірники передадуть до бібліотек міста.

Джерело: suspilne.media.

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Книжку «Втрачений Ужгород. Міська управа» презентувала Тетяна Літераті в міськраді Ужгорода

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"