Книжковий фронт: робота видавництв і книгарень під час війни

Книжковий фронт: робота видавництв і книгарень під час війни

Із початком війни багатьом видавництвам і книгарням довелося зупинити свою комерційну діяльність. Натомість вони спрямували всі сили на допомогу Україні: переказують кошти на рахунок ЗСУ, облаштовують у своїх приміщеннях пункти збору гуманітарної допомоги, надсилають книжки за кордон для українців, відкривають безкоштовний доступ до електронних видань.

Розповідаємо, чим займаються книгарні й видавництва в умовах війни.

Видавництво «Ранок»

З першого дня війни видавництво призупинило надсилання замовлень, допоки не стабілізується ситуація в країні. Проте замість цього воно надало безкоштовний доступ до дитячих книжок та навчальної літератури для учнів 1–11 класів. Крім того, на своїх сторінках у соцмережах видавництво публікує поради, як допомогти дітям, підліткам та дорослим пережити травматичний досвід воєнних дій.

 

Наш Формат

«Наш Формат» відновив свою роботу. Зокрема тепер проводитиметься відправлення книжок поштовими службами та до книгарень у містах, де це дозволяє воєнна ситуація. А на сайті видавництво безкоштовно пропонує завантажити книжки «Невідкладна військова хірургія» та «37 буддійських штук. Як пережити бентежні часи». Також доступні до завантаження книжки, видані спільно з American Ukrainian Medical Foundation: «Легка черепно-мозкова травма. Реабілітаційний інструментарій» та «Охорона психічного здоров’я в умовах війни».

 

Нора–Друк

Наразі видавництво продовжує працювати. Книжки можна замовити з Вінниці або забрати особисто за адресою: вул. Келецька, 53, офіс 102, Вінниця. Самовивіз із понеділка по суботу з 14:00–15:00. Проте асортимент доступних для замовлення видань менший, ніж зазвичай.

Видавництво «НК-Богдан»

Книгарні видавництва «Богдан» відновлюють свою роботу у Львові, Тернополі, Чернівцях, Хмельницькому, Вінниці, Луцьку, Монастирську та Славуті. А також видавництво надало доступ для вільного завантаження підручників та навчальних авдіододатків.

Видавництво Старого Лева

Наразі книгарні–кав’ярні Старого Лева у Львові відновили свою роботу. При цьому частина коштів від продажу книг видавництво перераховує благодійному фонду «Повернись живим». Також книгарні ВСЛ діють як пункти збору книжок для українців за кордоном. А книгарня, що розташована на вул. Галицькій, 17, працює ще і як пункт збору гуманітарної допомоги, куди можна приносити одяг, їжу, медикаменти. Крім того, видавництво відкрило безкоштовний доступ до своїх електронних книжок.

 

АССА

«АССА» продовжує приймати замовлення, проте відправлення книг відбудеться, коли ситуація в країні дозволить це зробити. Перед самим відправленням видавництво сконтактує з усіма замовниками, щоб перевірити актуальність адреси доставлення. Крім того, на сторінці у фейсбуці «АССА» публікує інформацію про психологічну підтримку дітей та підлітків під час війни.

Клуб сімейного дозвілля

Крамниці КСД поновлюють свою роботу у низці українських міст. Зокрема, у Полтаві, Кропивницькому, Львові, Кривому Розі, Черкасах, Хмельницькому, Луцьку, Тернополі, Чернівцях, Кременчуці, Рівному, Кам’янському, Павлограді, Кам’янці–Подільському, Миргороді, Вінниці, в Івано–Франківську та Ужгороді. 

 

Yakaboo

Yakaboo теж призупинила відправлення замовлень. При цьому гроші з єПідтримки, якими оплачували ці скасовані замовлення, повернули, щоб користувачі могли переслати їх на потреби української армії. Також Yakaboo у своєму застосунку відкрила доступ до електронних та авдіокниг 50–ох видавництв. 

 

Видавництво «Анетти–Антоненко»

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну «Видавництво Анетти Антоненко» не припиняло свою роботу. І наразі воно змогло видати книжку «Поклик племені» Маріо Варґаса Льйоса. Крім того, понад 100 електронних книг цього видавництва можна придбати за 1 грн. При цьому кошти від продажу підуть на потреби армії. Також на сторінках у соцмережах під хештегом #StopWarBAA та на ютуб–каналі видавництва публікуються відеозвернення закордонних авторів до українців зі словами підтримки.

Книголав

«Книголав» тимчасово припиняє доставляння паперових книжок. Натомість видавництво відкрило доступ до своїх електронних книжок відразу на кількох платформах. На сайті видавництва за 1 гривню можна придбати низку різних видань для дітей, підлітків та дорослих. Також книжки доступні у застосунках Абук, Megogo і Yakaboo.

А–ба–ба–га–ла–ма–га

На своїх сторінках у соцмережах «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» публікує відео українських народних та авторських казок, а також проводить прямі ефіри з дитячими письменниками. Крім того, видавництво теж надало безкоштовний доступ до своїх електронних книг.

 

Vivat

Поки видавництво не має змоги відправляти замовлення поштою. Проте книгарня видавництва у Львові працює. Саме в ній «Віват» влаштовує ранкові читання для тимчасово переселених дітей. Також на сайті відкрито безкоштовний доступ до багатьох електронних книг. Для цього треба зареєструватися і замовити потрібну книжку. 

Книгарня «Є»

Книгарні «Є» відновили свою роботу у деяких містах. Зокрема, у Тернополі, Львові, Володимирі, Хмельницькому, Луцьку, Рівному та в Івано–Франківську. Проте інтернет-магазин не працює, усі старі та поточні замовлення будуть опрацьовані після стабілізації ситуації. Також Книгарня «Є» перерахувала 4 000 000 грн на потреби ЗСУ та повністю відмовилася від російської продукції.

Видавництво «Видавництво»

Зараз «Видавництво» активно співпрацює із закордонними партнерами, щоб видавати там свої книжки, кошти від продажу яких відправлятимуть на допомогу дітям з України. Також це видавництво перерахувало 55 000 грн на потреби армії та продовжує фінансово її підтримувати, виділяючи 50% від вартості своїх проданих книг. Наразі «Видавництво» не має змоги виконати всі замовлення, тому відправляє не весь асортимент видань. Натомість електронні книжки надаються безкоштовно.

 

Дім химер

Засновник «Дому химер» Влад Сорд пішов захищати Україну від ворога. Саме ж видавництво тимчасово призупинило доставляння книжок, усі замовлення будуть надіслані щойно поштове сполучення буде відновлене. Наразі деякі книжки доступні в електронній версії у застосунку Yakaboo. Крім того, видавництво збирає кошти на потреби армії. 

АБУК

Українське видавництво АБУК відкрило безкоштовний доступ до аудіокнижок для дітей, а також до певних книжок для дорослих. Їх можна завантажити у додатку видавництва. Але також видавництво працює, у додатку можна придбати й інші книжки.

Фоліо

Видавництво продає електронні книжки за 1 грн на своєму сайті.  Для придбання книжки за цією ціною варто ввести промокод «Book». Вилучені кошти підуть на підтримку української армії.

 

Нагадаємо, що раніше Держкомтелерадіо, Офіс Президента та Мінкультури започаткували акцію із забезпечення дітей-біженців підручниками, навчальними посібниками, художньою літературою. До неї можуть доєднатися й українські видавці.

 

Крім того, як повідомлялося, Лондонська книжкова компанія Exact Editions тимчасово відкриє свою цифрову книжкову колекцію про Україну для вільного користування.

 

Оригінал статті на Suspilne: Книжковий фронт: робота видавництв і книгарень під час війни

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

З роси і води!

Творче об`єднання гумористів і сатириків Київської організації Національної спілки письменників України, всі колеги по творчості, а також сила-силенна читачів вітають свого літературного побратима та улю

В Україні зʼявилось нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на літературі Балкан

В Україні зʼявилося нове видавництво «КоїМояКай», яке спеціалізується на перекладах балканської літератури. Про це Читомо повідомила його співзасновниця, видавчиня та перекладачка Ірина

Мальопис «Коротка історія довгої війни» вийде у Франції

Мальопис «Коротка історія довгої війни» художниці та культурологині Маріам Найем та ілюстраторів Юлії Вус та Івана Кипібіди вийде французькою мовою. Про це повідомили на фейсбук-сторінц

Керівницю проєкту “Фільтр” від Мінкульту відзначили у Міжнародній асоціації грамотності

Голова національного проєкту Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» Ольга Кравченко потрапила до списку «30 до 30» від Міжнародної асоціації грамотн

Оксфордський словник визначив дитяче слово року-2024

«Дитячим словом» 2024 року за версією Оксфордського словника стало слово «доброта». Про це повідомляється на сайті Oxford University Press.
Дитяче слово року Оксфордський словник обрав

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"