Книжковий Лондон відкрив свою програму подією про Україну

Книжковий Лондон відкрив свою програму подією про Україну

Першою подією Лондонського книжкового ярмарку 2023 стало відкриття програми Welcome Guest Spotlight Ukraine. Про це повідомила кореспондентка Читомо Ірина Батуревич.

У залі Focus Theatre, біля якої й розташувався український стенд, директор ярмарку Ґарет Реплі представив Україну як спеціального гостя ярмарку. Ґарет Реплі також продемонстрував відеозвернення Олени Зеленської та міністра культури й інформаційної політики Олександра Ткаченка.

 

Директор ярмарку зазначив, що вирішили підтримати Україну через надання meaningful opportunities («важливих можливостей») — зокрема через участь у Guest Spotlight (Україна є «країною-гостею в центрі уваги» (“Guest Spotlight”) під час ярмарку у 2023 році). Водночас Ткаченко сказав, що Велика Британія однією з перших підтримала проєкт першої леді Books without Borders, допомігши надрукувати 16 тис. книжок для вимушених біженців, а також згадав про проєкт “Season of Culture” як  про проєкт зміцнення зв‘язків між Україною і Великою Британією що сприяв популяризації обох культур.

 

Олена Зеленська у відеозверненні розказала, що росія зараз знищує наші бібліотеки, наші книжки, так само як знищує нас. Також вона зауважила, що зараз з‘являється дуже багато нонфікшн, документальної літератури. «Адже книжки – наші свідки», — зазначила вона.

 

Одночасно з подією відкрився й український стенд.

 

На українському колективному стенді представлені близько 300 книжок від 21 видавництва: «Артбукс», «АССА», «Навчальна книга — Богдан», «Букс енд Картунс», «Віхола», «Видавництво Старого Лева», «Кліо», «Ковчег Україна», «Наш формат», «Ранок», «Саміт-книга», «Час майстрів», видавництво «їzhak», ist publishing, «Парасоля», видавництво «ТУТ», CP Publishing, Ukraїner, а також Національний Центр «Мала академія наук України», Harvard Ukrainian Research Institute та Українсько-єврейська зустріч (УЄЗ).

 

 

Як повідомлялося, Лондонський книжковий ярмарок змінив дату проведення у 2024 році.

 

 

Фото: Ірина Батуревич

Оригінал статті на Suspilne: Книжковий Лондон відкрив свою програму подією про Україну

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У метро Києва встановили назву станції «Площа українських героїв»

У Києві встановили літери на перейменованій станцій метро «Площа Українських Героїв». Про це на своїй фейсбук-сторінці розповів шрифтовий дизайнер Богдан Гдаль. 
Відлиті у повнорозмірні

Чародійницькі ліки для читачів

10 квітня ошатна бібліотека селища Слобожанське Дніпропетровської області приймала довгоочікуваних гостей – митців Еліну Заржицьку та Олену Швець-Васіну.

На зустрічі були присутні вчителі Слобожанськ

Карандєєв у Херсоні оглянув театр, музей і бібліотеки

Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час робочої поїздки в Херсон оглянув обласний театр, музей і бібліотеки.

Про це повідомляє пресслужба МКІП, передає Укрінф

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги

Перекладачка Ірина Маркова потребує допомоги у лікуванні. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва Komubook.
«Талановита перекладачка і просто дуже мила та розумна дівчина Ірин

Поет і військовий Дмитро Лазуткін став речником Міноборони

Військовослужбовець, поет, лавреат Шевченківської премії 2024 року Дмитро Лазуткін став речником Міністерства оборони України. Про це повідомили в етері телемаратону, відрекомендувавши

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"