Книжковий Арсенал-2023 відвідали 28 тисяч людей

Книжковий Арсенал-2023 відвідали 28 тисяч людей

Закінчився ХІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», його відвідали 28 тисяч осіб. Про це повідомили на офіційному фестивалю.

Відвідувачі XI Книжкового Арсеналу побачили та долучилися до близько 100 подій — дискусій, лекцій, презентацій, поетичних читань, автограф-сесій, концертів, перформансів, кінопоказів, виставкових проєктів.

 

 «Книжковий Арсенал у 2023 році для нас — це символ стійкості, але не тільки. Це також ресурс — емоційний, інтелектуальний — суспільства: бути разом з однодумцями, обмінюватися спостереженнями й ідеями, разом горювати і радіти, разом читати і вголос повторювати вірші. Усе це дуже потрібно в часи випробувань. Надзвичайно тішуся, що все вдалося. Вірю, що всі ми вистоїмо, а наступний Книжковий Арсенал буде навіть кращим», — розповіла Олеся Островська Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу.

 

В умовах воєнного стану XI Книжковий Арсенал зазнав змін — вінтривав лише 3 повні дні, а масштаб фестивалю був дещо іншим і відбувався тільки на першому поверсі Мистецького арсеналу й на Вуличній сцені.

 

Принципова структура Книжкового Арсеналу залишилася незмінною і складалася з програмної частини фестивалю та книжкового ярмарку з відповідними тематичними секціями, які представили київські книгарні:

 

 • секцію «Художня література» представила книгарня «Книжковий Лев»;
 • секцію «Нонфікшн» —  книгарня «Сенс», секції «Дитяча книга»;
 • «Комікси та графічна проза» — книгарня «Закапелок»;
 • секцію «Арткнига» — Довженко-Центр;
 • секцію «Книга про російсько-українську війну» — муніципальна книгарня «Сяйво книги».

 

Під час ХІ Книжкового Арсеналу апедставили 7 кураторських та спеціальних програм:

 • «Коли все має значення» —  фокус-тема ХІ Книжкового Арсеналу. Кураторка фокус-теми — Наталя Гуменюк.
 • Літературна програма «Перенести досвід у пам’ять». Кураторка — Ірина Славінська.
 • Програма для/про дітей та підлітків «Коли війна не лише у книжках». Кураторка —  Юлія Козловець.
 • Професійна програма Книжкового Арсеналу.Кураторка — Оксана Карп’юк.
 • Спеціальна програма «(не)публічні бібліотеки» від Літературної лабораторії Мистецького арсеналу. Куратор — Діма Казаков.
 • Спеціальна програма від Довженко-Центру «Літературний кіноканон. Том перший».
 • Спеціальна програма Українського ПЕН «Пам’ять говорить».

  

 

Відвідувачі Фестивалю мали можливість побачити та погортати книжки, що вийшли друком з липня 2022 року до червня 2023 року на Вітрині новинок (щорічний спецпроєкт Читомо та Книжкового Арсеналу). Подивитися Вітрину новинок у діджитальному форматі можна за посиланням.

 

Візуальна складова фестивалю була представлена 7 виставковими проєктами. Окрім цього, відвідувачі мали змогу відвідати виставку «Форми присутності» у правому крилі Мистецького арсеналу та виставку «(про)мови», яку представила Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу».

 

У просторі та в програмі фестивалю також можна було оглянути проєкти за участі ілюстраторів, дизайнерів та шрифтарів — зокрема, була представлена стіна #ОБОЛОНЬЯ з промо-постерами українських ілюстраторів та Вітрина ілюстраторів в Музейній крамничці Мистецького арсеналу.

 

 

Участь у подієвій частині XI Книжкового Арсеналу взяли понад 200 гостей. Серед них: Павло Хазан, Остап Сливинський, Віталій Портников, Дмитро Кулеба, Ірена Карпа, Олександра Коваль, Оля Русіна, Ілона Замоцна, Павло Вишебаба, Олександра Матвійчук, Тімоті Снайдер, Гванца Джобава, Пітер Померанцев, Вейн Джордаш, Ектор Абад Фасіолінсе, Іван Крастев, Дайва Чепаускайтє, Петер Краус фон Клефф, Радован Ауер, Раті Муджірі та інші громадські та культурні діячі/ки, військові, політики/ні, письменники/ці, поети/ки, видавці/чині, дизайнери/ки, ілюстратори/ки, журналісти/ки, філософи/ні, перекладачі/ки, правозахисники/ці, режисери/ки, музиканти/ки, підприємці/ниці тощо.

 

У перший день XI Книжковий Арсенал відвідали президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська.

 

 

Сім подій цьогорічного Книжкового Арсеналу були підготовлені та проведені спільно з медіапартнером Фестивалю — Радіо Культура: три публічні інтерв’ю та чотири поетичні читання. Всі публічні інтерв’ю транслювалися наживо в етері Радіо Культура, а записана поезія звучатиме найближчими днями у лінійці радіолітературних передач.

 

Медіасервіс MEGOGO ексклюзивно транслював події першого фестивального дня XI Книжкового Арсеналу —  дискусію «Демократія і війна», а також дискусію «Наш Крим: на сторінках книжок». Переглянути трансляцію можна за посиланням. Також можна подивитися запис цих подій на YouTube-каналі Мистецького арсеналу.

 

До роботи ХІ Книжкового Арсеналу долучилися 80 волонтерів, які допомагали команді Фестивалю та зробили перебування відвідувачів комфортним.

 

Як відомо, 2023 року Книжковий Арсенал тривав з 22 до 25 червня в офлайн-форматі.

 

У 2022 році фестиваль не відбувся через широкомасштабне російське вторгнення. Для Книжкового Арсеналу 2022 року було обрано фокус-тему «Велике переселення», кураторка — Оксана Форостина.

 

 

Чільне фото: Ната Коваль

Оригінал статті на Suspilne: Книжковий Арсенал-2023 відвідали 28 тисяч людей

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес

У Вільнюсі вперше відбувся міжнародний літературний конгрес для професіоналів літератури. Про це повідомили на сайті Вільнюса-міста літератури ЮНЕСКО.
Мета конгресу — представити літера

Побачив світ роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном»

Днями у видавництві «ІМЕКС-ЛТД» (Кропивницький)  вийшов роман Ольги Полевіної «Тополя за вікном», який чекав видання 11 років. Майже стільки ж чекав і перший відгук на нього – коректора обласного літера

Що потрібно знати про програму візитів іноземних видавців на Книжковий Арсенал

«Book Arsenal Fellowship Program 2024» — новий проєкт міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», в межах якого фестиваль відвідають іноземні видавці та літературні агенти, зацікавлені

Митниця конфіскувала комікс «Маус» через свастику на обкладинці. НП компенсує вартість утилізованого

Державна митна служба України планувала утилізувати замовлення книжок на $100 через оригінальне видання графічного роману Арта Шпіґельмана «Маус. Сповідь уцілілого». Про це на своїй фей

Січеславські письменники пропагують здоровий спосіб життя

Бернард Шоу був непоганим тенісистом і захоплювався водними видами спорту, Ернест Геменгвей та Артур Конан Дойл полюбляли бокс, а  Дніпропетровська обласна організація НСПУ як соціально відповідальна гр

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"