Книжковий Арсенал-2023 відвідали 28 тисяч людей

Книжковий Арсенал-2023 відвідали 28 тисяч людей

Закінчився ХІ Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», його відвідали 28 тисяч осіб. Про це повідомили на офіційному фестивалю.

Відвідувачі XI Книжкового Арсеналу побачили та долучилися до близько 100 подій — дискусій, лекцій, презентацій, поетичних читань, автограф-сесій, концертів, перформансів, кінопоказів, виставкових проєктів.

 

 «Книжковий Арсенал у 2023 році для нас — це символ стійкості, але не тільки. Це також ресурс — емоційний, інтелектуальний — суспільства: бути разом з однодумцями, обмінюватися спостереженнями й ідеями, разом горювати і радіти, разом читати і вголос повторювати вірші. Усе це дуже потрібно в часи випробувань. Надзвичайно тішуся, що все вдалося. Вірю, що всі ми вистоїмо, а наступний Книжковий Арсенал буде навіть кращим», — розповіла Олеся Островська Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу.

 

В умовах воєнного стану XI Книжковий Арсенал зазнав змін — вінтривав лише 3 повні дні, а масштаб фестивалю був дещо іншим і відбувався тільки на першому поверсі Мистецького арсеналу й на Вуличній сцені.

 

Принципова структура Книжкового Арсеналу залишилася незмінною і складалася з програмної частини фестивалю та книжкового ярмарку з відповідними тематичними секціями, які представили київські книгарні:

 

  • секцію «Художня література» представила книгарня «Книжковий Лев»;
  • секцію «Нонфікшн» —  книгарня «Сенс», секції «Дитяча книга»;
  • «Комікси та графічна проза» — книгарня «Закапелок»;
  • секцію «Арткнига» — Довженко-Центр;
  • секцію «Книга про російсько-українську війну» — муніципальна книгарня «Сяйво книги».

 

Під час ХІ Книжкового Арсеналу апедставили 7 кураторських та спеціальних програм:

  • «Коли все має значення» —  фокус-тема ХІ Книжкового Арсеналу. Кураторка фокус-теми — Наталя Гуменюк.
  • Літературна програма «Перенести досвід у пам’ять». Кураторка — Ірина Славінська.
  • Програма для/про дітей та підлітків «Коли війна не лише у книжках». Кураторка —  Юлія Козловець.
  • Професійна програма Книжкового Арсеналу.Кураторка — Оксана Карп’юк.
  • Спеціальна програма «(не)публічні бібліотеки» від Літературної лабораторії Мистецького арсеналу. Куратор — Діма Казаков.
  • Спеціальна програма від Довженко-Центру «Літературний кіноканон. Том перший».
  • Спеціальна програма Українського ПЕН «Пам’ять говорить».

 



 

 

Відвідувачі Фестивалю мали можливість побачити та погортати книжки, що вийшли друком з липня 2022 року до червня 2023 року на Вітрині новинок (щорічний спецпроєкт Читомо та Книжкового Арсеналу). Подивитися Вітрину новинок у діджитальному форматі можна за посиланням.

 

Візуальна складова фестивалю була представлена 7 виставковими проєктами. Окрім цього, відвідувачі мали змогу відвідати виставку «Форми присутності» у правому крилі Мистецького арсеналу та виставку «(про)мови», яку представила Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу».

 

У просторі та в програмі фестивалю також можна було оглянути проєкти за участі ілюстраторів, дизайнерів та шрифтарів — зокрема, була представлена стіна #ОБОЛОНЬЯ з промо-постерами українських ілюстраторів та Вітрина ілюстраторів в Музейній крамничці Мистецького арсеналу.

 

 

Участь у подієвій частині XI Книжкового Арсеналу взяли понад 200 гостей. Серед них: Павло Хазан, Остап Сливинський, Віталій Портников, Дмитро Кулеба, Ірена Карпа, Олександра Коваль, Оля Русіна, Ілона Замоцна, Павло Вишебаба, Олександра Матвійчук, Тімоті Снайдер, Гванца Джобава, Пітер Померанцев, Вейн Джордаш, Ектор Абад Фасіолінсе, Іван Крастев, Дайва Чепаускайтє, Петер Краус фон Клефф, Радован Ауер, Раті Муджірі та інші громадські та культурні діячі/ки, військові, політики/ні, письменники/ці, поети/ки, видавці/чині, дизайнери/ки, ілюстратори/ки, журналісти/ки, філософи/ні, перекладачі/ки, правозахисники/ці, режисери/ки, музиканти/ки, підприємці/ниці тощо.

 

У перший день XI Книжковий Арсенал відвідали президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська.

 

 

Сім подій цьогорічного Книжкового Арсеналу були підготовлені та проведені спільно з медіапартнером Фестивалю — Радіо Культура: три публічні інтерв’ю та чотири поетичні читання. Всі публічні інтерв’ю транслювалися наживо в етері Радіо Культура, а записана поезія звучатиме найближчими днями у лінійці радіолітературних передач.

 

Медіасервіс MEGOGO ексклюзивно транслював події першого фестивального дня XI Книжкового Арсеналу —  дискусію «Демократія і війна», а також дискусію «Наш Крим: на сторінках книжок». Переглянути трансляцію можна за посиланням. Також можна подивитися запис цих подій на YouTube-каналі Мистецького арсеналу.

 

До роботи ХІ Книжкового Арсеналу долучилися 80 волонтерів, які допомагали команді Фестивалю та зробили перебування відвідувачів комфортним.

 

Як відомо, 2023 року Книжковий Арсенал тривав з 22 до 25 червня в офлайн-форматі.

 

У 2022 році фестиваль не відбувся через широкомасштабне російське вторгнення. Для Книжкового Арсеналу 2022 року було обрано фокус-тему «Велике переселення», кураторка — Оксана Форостина.

 

 

Чільне фото: Ната Коваль

Оригінал статті на Suspilne: Книжковий Арсенал-2023 відвідали 28 тисяч людей

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"