Книжковий арсенал опублікував антитвори підлітків про відтінки змін

Книжковий арсенал опублікував антитвори підлітків про відтінки змін

Роботи старшокласників, які взяли участь у проєкті «Антитвір-2023» у межах «Книжкового Арсеналу», опубікували на сайті.

 

Тема цьогорічних Антитворів — «Відтінки змін», а сред робіт: трилер, комікси, верлібри, натюрморт, філософська лірика, новели, оповідання та інші жанри. 

 

У різних формах учні 8-11 класів міркували над змінами як збагаченням життєвого досвіду; важливістю фіксації відтінків змін: від позитивних до негативних; підготовкою до змін і тим, чи можливо це взагалі.

 

Проєкт мав на меті зафіксувати думки та тривоги підлітків, які переживають війну та долають внутрішні переживання. 

Катерина Бавровська, 8 клас, «Тривога» (живопис)

 

«Мамо, а я прокинуся завтра?

Мамо, а чи загояться колись мої рани?

Мамо…

Чи будеш ти знову мене не до школи так будити рано?

Чи на якусь міну я завтра не стану?

Я боюся, мамо.

Боюся, що мене не стане.

Боюся, що чужих військових вдома застану.

Боюся, що тебе поранить.

Тримаюся, щоб і тебе тримати.

Пам’ятаю, і не дам іншим,

Про наше забувати». 

Ірина Бабчук, 9 клас, «Мамо» (вірш)

 

Анна Вінник, 9 клас, «#В00023» (ілюстрація)

 

«Мені недавно виповнилося 15, що відносно мало, але мене постійно переслідує почуття втрати. Ніби вчора ще був вересень, і ти мрійливо думав про початок старшої школи. Листя крадькома встигло пожовтіти, опасти й знову вирости. Сніги розтати. Тебе кличуть на останній дзвоник, а ти сидиш на підлозі та пробуєш зібрати останні його пісчинечки — часу».

Юлія Бабчук, 9 клас, «Пісок» (есе, уривок)

 

Цього року організатори приймали твори без оцінок журі. Усі роботи, які пройшли технічний відбір, опубліковані на сайті «Книжкового Арсеналу».

 

«Антитвір» — освітній проєкт Мистецького арсеналу, започаткований 2018 року як підлітковий літературний конкурс у межах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». Проєкт покликаний стимулювати розвиток креативного письма серед учнів старшої школи та створювати майданчик для висловлення у нестандартний спосіб.

 

Нагадаємо, що у межах конкурсу «Антитвір-2022» 12 юнацьких творів переклали англійською 

 

 

Чільне фото: Софія Садова, 11 клас, «Я пам’ятаю» (графіка)

Джерело: Книжковий арсенал

 

Оригінал статті на Suspilne: Книжковий арсенал опублікував антитвори підлітків про відтінки змін

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Наталя Талалай. Мій Памук

За даними турецького видавництва «Yapı Kredi Yayınları», де виходять друком твори Орхана  Памука, станом на 2021 рік Памук написав двадцять три книжки і отримав безліч міжнародних літературних премій —

Щодо Спартака Субботи відкрили кримінальне провадження

Шевченківське управління поліції Головного управління Національної поліції в Києві проводить досудове розслідування щодо факту можливих протиправних дій з боку блогера, автора книжки «П

Визначений лавреат Всеукраїнської літературної премії імені Романа Гамади

25 вересня, напередодні 64-ої річниці від дня народження українського письменника, сходознавця і перекладача Романа Гамади у залі Інституту Франкознавства Львівського Національного університету імені

Читомо серед 25 українських медіа, що пройшли перевірку на прозорість і достовірність новин

25 українських новинних медіа, серед яких Читомо, отримали рейтинг від NewsGuard. Про це повідомляє Ініціатива журналістської довіри (JTI).
 
Основна мета програми — перевірити, чи відп

Премія Читомо: результати технічного відбору

25 вересня Премія Читомо оголосила результати технічного відбору. Премія Читомо — це відзнака за видатні досягнення дієвців українського книговидання та літературної сфери, започаткован

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"