«Книжкова країна» оголосила про рекордну кількість відвідувачів за весь час

26-29 вересня на ВДНГ вдруге відбувся фестиваль «Книжкова країна», його відвідали понад 73 тисячі людей. Про це Читомо повідомили представники фестивалю.
Середній вік відвідувачів становить 31 рік. Водночас майже чверть відвідувачів становлять школярі й студенти. Крім киян, на фестиваль приходили мешканці Миколаївської, Львівської, Хмельницької, Полтавської, Вінницької областей. Для більш ніж половини відвідувачів «Книжкова країна» стала першим подібним фестивалем.
В ярмарку взяли участь 120 учасників: видавництва, книгарні та індивідуальні автори.
За попередніми оцінками організаторів, на фестивалі придбали 86500 книжок. Дві третини відвідувачів придбали принаймні одну книжку на фестивалі, витративши в середньому близько 800 грн.
Найпопулярнішими книжками на фестивалі стали:
- Vivat — «Тресс зі Смарагдового моря» (Брендон Сандерсон), «Дрібним шрифтом» (Лорен Ашер);
- «Лабораторія» — «За перекопом ж земля» (Анастасія Левкова), «Там, де заходить сонце» (Олена Пшенична), «Потяг прибуває за розкладом. Історії людей і залізниці» (Марічка Паплаускайте);
- Видавництво «Ранок» — «Алекс Нептун. Викрадач дракона» (Девід Овен), «Кіт-детектив Альф» (Юліта Ран), «Пес Патрон і великий Т» (Юліта Ран, Катя Підлісна);
- Nasha Idea — «Добраніч, Пунпуне» (Ініо Асано), «Літо, коли помер Хікару» (Мокумокурен), «Життя однієї киці» (Конамі Каната);
- «Жорж» — «Нефритове місто» (Фонда Лі);
- «Ще одну сторінку» — «Діва, матір і третя» (Юлія Нагорнюк);
- РМ — «Шість багряних журавлів» (Елізабет Лім);
- ARTBOOKS — «Сім чоловіків Евелін Г’юґо» (Тейлор Дженкінс Рід), «Пачінко» (Мін Джін Лі), «Освічена» (Тара Вестовер);
- Readberry — «Діти вогненного часу» (Катерина Пекур);
- «Книголав» — «Сусідська угода» (Ешлі Елісон);
- КМ-Букс — «Маленьке життя» (Ганья Янаґігара);
- Видавництво «Видавництво» — «Анна, яку я кохала» (Павла Вільна);
- КСД — «Зіпсований» (Пенелопа Дуглас);
- Видавництво «Так» — «Попіл лине до неба» (Нін Ґорман, Матьє Ґібе).
Окрім того, на фестивалі встановили національний рекорд з одночасного читання (114 гостей вголос прочитали вірші Василя Стуса) і влаштували родинні читання із зірками: Дантесом, Андрієм Бєдняковим, Анною Завальською та іншими. Окрім того, провели окремі програми про військову творчість, поєднання кіно та літератури, жанри фентезі та горору, феміністичні книжки.
Загалом на «Книжковій країні» відбулося понад 350 подій. Найпопулярнішими стали презентація книжки Ростислава Семківа «Як читати українських класиків», автограф-сесія письменника Василя Шкляра, що тривала більш ніж 3 години, а також музично-поетичний вечір «Метаромантика». А ще книгарня-кав’ярня book.ua оголосила про відкриття власного закладу на ВДНГ — це буде третя та найбільша локація мережі.
«Цього року ми додали до „Книжкової країни“, з одного боку, ще більше інтерактивів — рекорди, премії, зустрічі — а з іншого, поглибили профільні, жанрові напрямки. І цей підхід спрацював: рівень відвідуваності, а також відгуки учасників — видавництв, авторів, спікерів — показують нам, що у такого формату є велике майбутнє», — зазначає керівниця «Книжкової країни» Людмила Фіть.
У межах фестивалю відбулася низка благодійних подій, учасниками стали шість фондів та організацій: «Лелека-Україна», «Культурний десант», «Гуркіт», «Рій», «Центр рекрутингу сил ТРО» та «Фронт допомоги». Зокрема, «Лелека-Україна» зібрав 335 000 грн, за які придбає обладнання для фронтових медиків, благодійні ігри з письменниками — понад 67 000 грн, а «Культурний десант» — 344 книжки у межах ініціативи «Книга на фронт».
Організатори повідомили дати проведення фестивалю у 2025 році: весняна «Книжкова країна» відбудеться з 24 по 27 квітня, а осіння — 25-28 вересня.
«З самого початку ми з моєю дружиною Діаною, якій належить ідея фестивалю, планували зробити його регулярним заходом. І ми неймовірно раді, що ця мрія втілюється в життя. Цього разу ми побачили багато знайомих облич: це означає, що фестиваль стає місцем для зустрічі однодумців. Та водночас пишаємося, що змогли залучити й нову аудиторію. І відгуки показують, що всі гості стали щасливіше після відвідування „Книжкової“. А понад усе тішать діти, що читають книжки, сидячи навколо фонтану в наших пуфах. Можна впевнено сказати, що ми на правильному шляху», — зазначає засновник «Книжкової країни» Євген Мушкін.
Як повідомлялося, фестиваль «Книжкова країна» навесні 2024 року відвідали понад 68 000 людей. Фестиваль «Книжковий Арсенал» зібрав 35 тисяч відвідувачів.
Чільне фото: фейсбук-сторінка фестивалю
Оригінал статті на Suspilne: «Книжкова країна» оголосила про рекордну кількість відвідувачів за весь час
Блог
Оголосили програму літературної сцени фестивалю «Виделкаfest»З 25 по 27 липня в Одесі триватиме третій фестиваль української культури «Виделкаfest». Однією з центральних подій стане Літературна сцена, у програмі якої — понад 30 авторів і авторок,
Українці 2025 року більше скаржаться на порушення закону про мовуУ першому півріччі 2025 року до уповноваженого із захисту державної мови надійшло 1410 звернень громадян — на 348 більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Про це повідомили на сайті с
В інтернеті не втрачають спроб збувати книжки з рф і білорусіУ червні 2025 року Держкомтелерадіо зафіксував понад 400 випадків розміщення забороненої видавничої продукції російського та білоруського походження в українському інтернет-просторі. Пр
Від атаки рф на столицю пошкоджений склад «Нашого Формату»Унаслідок російської ракетної атаки по Києву вночі з 3 на 4 липня пошкоджений склад книжкового видавництва та інтернет-магазину «Наш Формат». Про це повідомили на фейсбук-сторінці видав
На фестивалі «Протасів Яр» презентували меморіальний проєкт на честь братів РатушнихПлатформа «Меморіал» у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт «Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда». Про це Читомо повідомили представники «Меморіалу».
Спецпроєкт — меморіа
Додати коментар
Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.