Книжка Куркова стала фіналісткою канадської літературної премії

Книжка Куркова стала фіналісткою канадської літературної премії

Роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» у перекладі французькою увійшов до фіналу Prix des libraires du Québec. Про це йдеться на сайті премії.

 

Prix des libraires du Québec (Премія книготорговців Квебеку) відзначає книжки у шістьох номінаціях, з них чотири передбачені для авторів з Квебеку (комікси, есеї, поезія, роман) та дві – для письменників «за межами провінції» (комікси, роман).

 

 

Роман Андрія Куркова «Сірі бджоли» став фіналістом у номінації Роман/Повість/Оповідання для авторів, які представляють іноземні літератури. Книжка українського письменника змагатиметься за перемогу з творами Йона Кальмана Стефанссона з Ісландії, Бернардін Еварісто з Великої Британії, Луїз Ердріч із США, Кларою Дюпон-Моно з Франції.

 

Лавреатів Prix des libraires du Québec визначають відбіркові комісії, до яких входять книготорговці провінції. Переможців оголосять 11 травня 2023 року.

 

Prix des libraires du Québec – літературна премія, яка була заснована 1994 року Асоціацією бібліотек Квебеку та Міжнародним книжковим салоном Квебеку. Відзнака покликана «вшановувати авторів, чиї роботи привернули увагу книготорговців своєю оригінальністю та літературною якістю». У різні роки її переможцями ставали Ларрі Трамбле, Донна Тартт, Бернхард Шлінк, Амелі Нотомб, Карлос Руїс Сафон, Халед Госсейні, Елена Ферранте.

 

Нагадаємо, Міжнародна премія Івана Франка оголосила фіналістів

 

Оригінал статті на Suspilne: Книжка Куркова стала фіналісткою канадської літературної премії

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Розпочато прийом творів на здобуття літературно-мистецької премії імені Миколи Томенка

Щорічна літературно-мистецька премія імені Миколи Томенка (далі – Премія) засновується Лип’янською сільською радою з метою пошанування талановитого поета, популяризації його творчості.

Премія є творч

У межах створення Нацкорпусу кримськотатарської мови опрацьовано понад 700 матеріалів

Під час роботи над створенням Національного корпусу кримськотатарської мови, яке ініціювало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, фахівці вже опрацювали понад 700 матеріалів

Через військову агресію росії в Україні пошкоджені щонайменше 11% шкіл

Станом на січень 2023 року через російську військову агресію в Україні були пошкоджені 1259 шкіл, а 223 — повністю зруйновані. Про це свідчать результати дослідження «Війна та освіта. Я

Росіянам заборонили використовувати зображення Мумі-тролів

Фінська компанія Moomin Characters, яка володіє правами на твори письменниці Туве Янссон, більше не видає ліцензії на використання образів Мумі-тролів у росії. Про це повідомило російсь

Із романів Аґати Крісті вилучать образливі слова

З романів Аґати Крісті про Еркюля Пуаро й міс Марпл від видавництва HarperCollins приберуть «потенційно образливу лексику».
З текстів видалять посилання на етнічну приналежність героїв,

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"