Книжка видавництва Жупанського «Старша Едда» зупинила ворожу кулю — оновлено

Книжка видавництва Жупанського «Старша Едда» зупинила ворожу кулю — оновлено

Збірник скандинавської міфології «Старша Едда» видавництва Жупанського зупинив ворожу кулю. Про це розповів на своїй сторінці у Facebook перекладач Віталій Кривоніс.

«Старша Едда зупинила снайперську кулю. Більше ніхто не постраждав», — написав він, опублікувавши фото пошкодженої книги.

Ім’я бійця, якому куля врятувала життя, не зазначається. 

 

Видавництво теж відреагувало на інцедент: 

«Якщо сам Одін за нас, то хто тоді проти нас? Або, навіть, якби ми не продали жодного примірника Старшої Едди, все одно це б вартувало того, щоб її видати. Слава нашим героям!»

 

Утім, навколо випадку здійнявся галас, і деякі ЗМІ неправильно розтрактували слова перекладача. На що потім перекладач уточнив:

 

«По ситуації з фотом простріленої Едди

1) Якби я знав, що зчиниться такий хайп, то ніколи в житті нічого б не оприлюднював.

2) Фото і дозвіл на публікацію я отримав від підписників свого тг-каналу Равенсфіорд. Також і мінімум подробиць, які виклав у дописі.

3) З допису не випливає, що книга безпосередньо врятувала когось, як уже подумали журналісти. Цих подробиць я напевно не знаю. Те, що книга зупинила кулю, – фотофакт.

4) Саме фото я не вважаю фейком на тій підставі, що бачив уже і не лише на фото, що буває з книгами за різних обставин. Інша справа, що куля на фото більше схожа на звичану 7,62, а не снайперську, але я в кулях тямлю, як свиня у класичній німецькій філософії.

5) Ні, жодних інших подробиць або коментарів не буде. Ні контактів, ні локацій. Просили зайве не патякати.

6) Фото було викладено з міркувань радше естетичних, ніж етичних. Розумію тепер, що цілком даремно. Що ж, буде наука на майбутнє.

7) Перепрошую у всіх учасників процесу за завдані незручності».

 

«Старша Едда» (також «Семундова Едда») – пам’ятка давньоісландської словесності, взірець класичного епосу, твір середньовічної європейської літератури. 

 

Уперше перекладене українською зі староісландської Віталієм Кривоносим. 

 

Оригінал статті на Suspilne: Книжка видавництва Жупанського «Старша Едда» зупинила ворожу кулю — оновлено

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Чернігові відтепер є вулиці Олени Пчілки і Левка Лук’яненка

Депутати Чернігівської міської ради проголосували за перейменування 35 вулиць і провулків у місті. Про це повідомило інтернет-видання «Сіверщина».
Відтепер у місті з’явилися вулиці на ч

У Харкові пропонують назвати одну зі станцій метро на честь Василя Стуса

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» запропонували нові назви для п’яти станцій харківського метрополітену. Про це повідомили на фейсбук-сторінці проєкту.
Серед запропонованих пер

У червні в Україні зафіксували 13 випадків порушення свободи слова

У червні експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 13 випадків порушень свободи слова, відповідальність за 2 з них — на росії. Про це свідчать дані щомісячного монітор

«Щиро — автор»: як українські письменники зберігають автографи колег

Деякі люди цінують книжки не лише через їхній зміст і наповнення важливою або цікавою інформацією, а визнають видання як мистецький артефакт. Часто ключову роль в особливому  сприйнятті

Фестиваль «Фронтера» оголосив програму заходів

IV Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» у Луцьку оголосив програму заходів. Про це повідомляє прес-служба фестивалю.
Фестиваль відбудеться 27-28 липня в Музейному просторі «Око

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"