Книговидавці у рф: паперу вистачить на 2 місяці, а собівартість книжок зросла на 60%

Книговидавці у рф: паперу вистачить на 2 місяці, а собівартість книжок зросла на 60%

Витрати російських книжкових видавництв на виробництво виросли від початку року майже вдвічі, а попит на паперові книжки у рф продовжує падати. Про це повідомляють російські ЗМІ.

 

Витрати на поліграфію у рф з початку 2021 року зросли у 1,96 раза, собівартість книжок щодо минулого року зросла приблизно на 60%, а у порівнянні з травнем 2020-го – удвічі. За 2021 рік вартість крейдованого паперу зросла на 18%, а в березні 2022-го за 2 тижні — ще на 25-30%. Крім того, європейські постачальники відмовилися від співпраці з російськими компаніями, у зв’язку з чим почався дефіцит, який змусив перейти на російський офсетний папір, який також подорожчав.

 

«Це викликає у представників індустрії сумніви, що люди будуть готові купувати книжки за новими цінами», — зазначив генеральний директор видавництва «Євразія» Вадім Чубар.

 

Він повідомив, що російська книговидавнича галузь дуже залежить від імпорту, адже в країні не виробляють крейдований глянсовий папір. За його словами, у 2020 році вся поліграфічна складова, з огляду на матеріали, папір, фарби, подорожчала, а запасів паперу у друкарнях вистачить приблизно на 2 місяці, що буде далі — невідомо.

 

«Усе обладнання, яким оснащені друкарні, імпортне. Але в росії не виробляють інші матеріали, необхідні для створення книжок: порошки, фарби. Навіть нитки та клей для корінців купують за кордоном. Тепер вони потрапили під санкції», — розповіла виконавча директорка  видавництва «Пітер» Анна Тітова, наголосивши на причинах зростання цін на книжки у рф. 

 

За її словами, середній чек на новинки та додаткові наклади з початку року збільшився на 40-60%.  Алєксандр Оськін, віце-президент  Союз підприємств друкованої промисловості з розповсюдження видань, прогнозує значне подорожчання всієї друкованої продукції у росії: у найближчі місяці ціни зростуть  принаймні на 50%.

 

У видавничій групі «Ексмо-АСТ» повідомили, що підвищення цін загалом по ринку з урахуванням націнок ретейлерів становить близько 20% з початку року.  Видавництво допускає можливість, що кількість нових назв і тиражі доведеться скоротити.

 

Як повідомлялося, у квітні в росії прогнозували дефіцит крейдованого паперу для друку книжок на рівні 40%, адже друкарні рф зіткнулися з проблемою високої залежності галузі від підсанкційного імпорту.

 

Джерела: Деловой Петербург, газета «Культура»

 

Чільне фото: Газета «Культура»

Оригінал статті на Suspilne: Книговидавці у рф: паперу вистачить на 2 місяці, а собівартість книжок зросла на 60%

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

«Поезія Вільних»: 20 500 віршів про війну в Україні

«З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну понад 20 000 віршів про війну було подано на портал «Поезія Вільних» українськими та іноземними поетами.

На порталі вірші найвищого художнього

Колективна безвідповідальність: «Гроші від Гітлера» Радки Денемаркової

Радка Денемаркова. Гроші від Гітлера / переклад М. Севрукової – Комора, 2022

Літератури про Голокост здебільшого сконцентрована на тому, що відбувалося в концентраційних таборах. Здава

З нагоди 300-ліття: як Україна святкуватиме день народження Григорія Сковороди

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років із дня народження видатного українського філософа й поета Григорія Сковороди. Нехай росія «вітає» його обстрілом музею у Сковородинівці, повном

«Репортери без кордонів» проти ретрансляції телеканалів рф французькими супутниками

Правозахисна організація «Репортери без кордонів» (RSF) подала позов проти державного французького регулятора телерадіомовлення (ARCOM), який відмовився застосовувати будь-які заборони

Михайло Пасічник. «Ми заклали бомбу помсти…»

ПУТІН ПРОВОДИТЬ ОКУПАЦІЙНУ НАРАДУЦе не закІнчиться добром…Дивлюсь одні й ті ж самі ролики:Сидить у кріслі під гербомУдав – гіпнотизує кроликів…26 люте 2022БУЛЬБЕШНИК-САМОЗВАНЕЦЬГосподарник, батько? Ні,

Перейти до блогу

Нові автори

Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Софія Заяць

Мій роман піднімає декілька тем: 1 Тема сексуальних домагань , через чоловіків і призму винуватий сам. 2 Ціна людського життя. 3 Тема технологій за якими люди не бачать людей. В мому фентезі є 4 основних легенди які формують його кістяк. 1 Мору (малі деталі є в Арці Істина ангела , один з найулюбленіших персонажів бо […]

Тоня Твіст

м. Київ Письменниця, перекладачка, авторка освітніх програм в «Lucky Academy». Пише для дітей та дорослих. Також пише детективи. Випускниця літературних шкіл, курсів та академії детектива. Публікується під псевдонімом в різних літературних журналах та збірниках. Лавреатка та фіналістка багатьох літературних конкурсів, серед яких: міжнародний літературний конкурсу до Дня Студента, (Канів, 2019); міжнародний літературний конкурс «Коли наблизитися…» […]

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Перейти до "Нові автори"