Книги, які зачепили

Книги, які зачепили

Книги, які зачепили

Привіт!

І, звичайно, буду рада, якщо в коментарях ви поділитеся своїми знахідками.

Отже.

Галина Левтер. Дуже своєрідний впізнаваний стиль. Наче й СЛР, але не канонний. Почала я її читати на якомусь марафоні, зачепилася за “Троянди у фіолетовій обгортці”. Так і залишилася читачкою. Але ще більше мені подобається “Тиха радість”, яка в процесі. Тема для мене тригерна – дія відбувається в ДНР – тому я далеко не відразу вирішилася почати читати. А тепер з нетерпінням чекаю на кожне продовження.

“Тринадцята” Марічки Опівнічної. Особисто для мене – чистий кайф. Містичний міський детектив, який розкручується в київському метрополітені, закручений сюжет, прекрасно пропрацьовані образи, героїня взагалі чудесна. Страшно, цікаво, не відірватися. 

“Вісім ножів” Володимира Кошелюка. От вже не думала, що тему археології (і чорної також) можна так вдало переплести з українською містикою без усякої шароварщини. Я сама люблю досконало покопирсатися в темі, а перед автором просто знімаю капелюха. Ніяких тобі напіввигаданих Чорнобогів, віриш кожній деталі. Плюс вдале використання суржику – саме так в Києві багато хто й говорить 🙂 І в героя віриш, справжній. З нетерпінням чекаю прод.

“Позасвіття” Лари Роси. Знову-ж таки містика, люблю я цю тему. Схарапуджена не хрестоматійна головна героїня, демонічний (бггг) головний герой, і абсолютно не шароварне оригінальне переосмислення нашої міфології і вірувань. Загадки, небезпека, кохання – ну повний букет.

І, нарешті, мабуть, найнестандартніша рекомендація. Михайло Шиповський, який пише жахи. Особисто я – майже грамар-наці. А тут людина пише не просто неграмотно, а жах-ли-во. Але. Автор дивовижно талановитий. Йому чудово вдаються короткі оповідання – а це насправді складно. Мені  було моторошно від “Оновлення” та інших оповідань. Книги “Чорний кінь”, “Вулочник” нерівномірні та спірні, але чіпляють. Спробуйте. Думаю, аби на автора та редактора, міг би вийти український Стівен Кінг.

Оригінал статті на Букнет: Книги, які зачепили

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Відомі переможниці премії Women in Arts-2025

Оголосили лавреаток премії Women in Arts-2025. Про це повідомила кореспондентка Читомо.
Переможницею у номінації «Жінки в літературі» стала Олена Герасим’юк.
 
Олена Герасим’юк — поетка

Оголосили переможців конкурсу п’єс «Драма.UA»

П’єса «Баланс» драматургині і ветеранки Аліни Сарнацької перемогла в конкурсі «Драма.UA». Про це повідомили на сторінці конкурсу.
До фіналу конкурсу також увійшли п’єси:

«Брідські явищ

У Польщі, Канаді й Португалії відкрили нові «Українські книжкові полички»

У червні 2025 року нові «Українські книжкові полички» з’явилися одразу в трьох містах: португальському місті Коїмбра, польському Рибніку та канадському Бремптоні. Про це повідомили у по

У Фінляндії зафіксували найвищу активність у бібліотеках за майже 20 років

2024 рік став рекордним для публічних бібліотек Фінляндії: кількість позичань друкованих книжок досягла найвищого рівня з 2005-го. Про це повідомляє національна телерадіомовна компанія

Відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

17 червня у нас відбулася зустріч «Діджитал і душа: створюємо українське майбутнє».

Цього вечора до нас завітала чудова українська сім’я — Юрій Пероганич і Тетяна Череп‑Пероганич. Він — активний учасн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"