Книга року BBC-2024 оголосила переможців

Книга року BBC-2024 оголосила переможців

Журі премії «Книга року BBC» оголосило переможців. Про це повідомила кореспондентка Читомо під час оголошення премії.

Щорічна літературна премія ВВС відзначає найкращі художні твори та есеї українською мовою у трьох номінаціях — книга року ВВС, дитяча книга року ВВС та книга року ВВС — есеїстика.

 

У 2024 році до коротких списків літературної премії обирали серед 40 книжок з довгого списку в трьох категоріях.

 

Книга року ВВС-2024:

  • Юлія Ілюха. Мої жінки/My women. – Київ: Білка

 

Дитячою Книга року ВВС-2024 стало видання:

 

  • Грася Олійко. І ніякі це не вигадки! – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

 

У номінації «Есеїстика»:

  • Юрій Рокецький. “Всьо чотко!” Сергій Кузьмінський і “Брати Гадюкіни”. – Київ: Наш Формат

 

У 2024 році до журі премії Книга року ВВС увійшли: професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віра Агеєва, письменниця та радниця з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало, блогер Віталій Чепинога, професор Канзаського університету Віталій Чернецький та головна редакторка BBC Україна Марта Шокало.

 

Головна редакторка BBC News Україна та членкиня журі премії Марта Шокало зазначила: «Наші три переможці демонструють розмаїття тем, які досліджують письменники. Зворушливі замальовки Юлії Ілюхи про душі, життя та смерть жінок під час війни створюють незабутні образи. Збірка безтурботних оповідань Грасі Олійко дає дітям та їхнім батькам такий необхідний відпочинок. Тим часом дослідження Юрія Рокецького історії культового гурту звертається до перших днів української рок-музики, яка була засобом протесту проти тоталітаризму».

 

Посол Великої Британії в Україні Мартін Харріс наголосив: «Українська служба BBC два десятиліття відзначає найкращі твори української літератури. Сьогодні, коли Україна мужньо захищає свою незалежність від агресії Росії, її літературна сцена є більш динамічною, ніж будь-коли, й розповідає історію цієї великої нації. Вітаю переможців, а також усіх поетів, прозаїків, драматургів і письменників, які організовують український культурний спротив».

 

Письменниця та колишня журналістка BBC Світлана Пиркало зазначила: «Попри те, що російські ракети продовжують знищувати друкарські верстати, з моменту початку повномасштабного вторгнення нам подали майже вдвічі більше нових найменувань – 150. Ще двадцять років тому скептики казали, що нових якісних українських видань може не вистачити навіть для короткого списку. Перша ж нагорода у 2005 році довела, що вони помилялися. Сьогодні оцінити це багатство гідних книг складніше, ніж будь-коли, але це чудове завдання».

 

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію в розмірі приблизно 53 700 гривень (£1 000 у гривневому еквіваленті). Видавництва книжок-переможців отримають право використовувати логотип премії «Книга року ВВС» на наступних виданнях.

 

Як повідомлялось, у 2023 році переможцями премії Книга року ВВС стали: «Драбина» Євгенії Кузнєцової,  «Анна Ярославна: київська князівна — королева Франції» Івана Малковича, «Пригоди української літератури (від романтизму до постмодернізму)» Ростислава Семкова.

 

Читайте далі: Поетична премія США The Derek Walcott Prize оголосила переможницю

 

Чільне фото: Ангеліна Корба/BBC

Оригінал статті на Suspilne: Книга року BBC-2024 оголосила переможців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

У Британії до бібліотеки повернули книжку Джорджа Орвелла через півстоліття

У Великій Британії до бібліотеки в місті Галл повернули роман Джорджа Орвелла, який мали віддати ще 50 років тому. Про це повідомляє BBC.
Примірник «Дороги на Віґан-Пірс» у твердій палі

В Івано-Франківську відбудеться презентація книжок про Роксолану

Кандидатка мистецтвознавства Олександра Шутко, володіючи турецькою мовою, на підставі османських архівних документів написала низку досліджень – «Роксолана: міфи та реалії» (вийшла 2017 року в стамбульсь

У столиці перейменують ще одну бібліотеку

У Києві перейменують бібліотеку ім. О. Герцена, що у Святошинському районі, на бібліотеку імені Сергія Вакулишина. Про це повідомили на сайті Київської міської ради.
Ця книгозбірня вход

Індія, Словаччина, Австрія, США: нові переклади за кордоном

Переклади творів чотирьох українських авторів вийшли чи невдовзі вийдуть друком за кордоном: Сергія Жадана й Анни Сєдих, Валеріана Підмогильного і Віктора Домонтовича.
Збірка вибраних в

Білоруським видавцям дозволили публікувати «Гаррі Поттера»

Білоруське видавництво «Янушкевіч», що працює в Польщі, отримало дозвіл від правовласників серії книжок Джоан Ролінґ про Гаррі Поттера. Про це повідомили на фейсбук-сторінці видавництва

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"