Книга року BBC-2023 оголосила переможців

Книга року BBC-2023 оголосила переможців

Журі премії «Книга року BBC» оголосило переможців у номінаціях «Книга року BBC», «Дитяча Книгу року BBC» та «Книга року ВВС – Есеїстика» за 2023 рік. Про це повідомили на сайті премії. 

Лавреатами премії у кожній з номінацій стали:

  • Книга року BBC 2023 — «Драбина» Євгенії Кузнєцової, відомої також за книжкою «Спитайте Мієчку»;
  • Дитяча книга року BBC 2023 — Іван Малкович «Анна Ярославна: київська князівна — королева Франції»;
  • Есеїстика — Ростислав Семків із книжкою «Пригоди української літератури (від романтизму до постмодернізму)».

 

 

Книга року BBC 2023: «Драбина» Євгенії Кузнєцової

Головна редакторка BBC News Україна та голова журі премії Марта Шокало прокоментувала вибір премії: «Дуже часто книга, яка перемагає в нашому конкурсі, потім стає бестселером. Але цього року народне визнання нас випередило. “Драбина” Євгенії Кузнєцової вже довгий час стоїть на видночолі в кожній українській книгарні. Це по-справжньому народний роман про війну, який не міг не стати Книгою року ВВС 2023».

 

Читайте рецензію Читомо про цю книжку тут.

 

 

Дитяча книга року BBC 2023: «Анна Ярославна: київська князівна — королева Франції» Івана Малковича

«За одинадцять років існування категорії Дитяча Книга Року ВВС ми відзначили широкий спектр літератури для наших наймолодших читачів – від веселих казок до динамічних пригодницьких повістей. Цьогорічний переможець оповідає про епізод давньої історії, який демонструє приналежність України до ширшої європейської культури. Але це також історія про подорож у невідоме, подолання нових викликів і, врешті-решт, історія кохання. Книга Івана Малковича з її прекрасними ілюстраціями принесе насолоду всій родині», — наголосила Світлана Пиркало, радниця культурної програми ЄБРР і членкиня журі конкурсу.

 

Читайте відгук критикині Наталі Марченко про цю книжку тут.

Есеїстика: «Пригоди української літератури (від романтизму до постмодернізму)» Ростислава Семкова

ПРо це видання Марта Шокало зазначила: «Книжки бувають хороші, а бувають, як “Пригоди української літератури” – віхові. Ростислав Семків створив захопливу літературознавчу оповідь, яка нагадує про силу літератури в часи великих потрясінь. Годі уявити книжку, яка би більше пасувала суті нашого конкурсу, як ця».

 

Читайте есей Ростислава Семкова про деколонізацію українського літературного простору для Читомо тут.

 

До журі конкурсу входять:

 

  • Віра Агеєва, професор, Національний університет «Києво-Могилянська академія»
  • Ольга Герасим’юк, журналістка, член Нацради з питань телебачення і радіомовлення
  • Віталій Жежера, письменник, журналіст
  • Тарас Лютий, філософ, письменник
  • Світлана Пиркало, радник з питань культури ЄБРР
  • Марта Шокало, головна редакторка ВВС News Україна.

 

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію у розмірі гривневого еквівалента £1 000. Також видавці книжок-переможців у трьох номінаціях отримають право використовувати логотип премії на наступних виданнях.

 

Нагадаємо, у конкурсі «Книга року ВВС-2020» переміг роман Сергія Сергійовича SAIGONа «Юпак»,  «Книгою року ВВС-2021» став роман Артема Чеха за книжку «Хто ти такий?». 2022 року у номінації «Книга року BBC» перемогу здобув Андрій Сем’янків (MED Goblin) з книжкою «Танці з кістками».

 

Зображення: сайт конкурсу

Оригінал статті на Suspilne: Книга року BBC-2023 оголосила переможців

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"