Книга року ВВС — 2023. Переможці

Книга року ВВС — 2023. Переможці

BBC Україна оголосила переможців літературної премії «Книга року BBC 2023».

Про це повідомила Українська служба BBC, передає Укрінформ.

Як зазначається, книгою року ВВС 2023 став роман Євгенії Кузнєцової «Драбина» від «Видавництва Старого Лева».

У номінації «Дитяча Книга року» перемогла «Анна Ярославна: київська князівна – королева Франції» авторства Івана Малковича, видана «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-Гою».

У номінації «Есеїстика» перемогу здобув Ростислав Семків і його «Пригоди української літератури» видавництва «Темпора».

Церемонія нагородження пройшла у книгарні-кавʼярні Readeat у Києві. Уперше від початку повномасштабної війни захід відбувся у живому форматі.

Як повідомлялося, літературна премія «Книга року ВВС» проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

До журі «Книги року ВВС-2023» увійшли професорка Києво-Могилянської академії Віра Агеєва, письменниця та радниця з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало, блогер Віталій Чепинога, професор Канзаського університету Віталій Чернецький і головна редакторка BBC Україна Марта Шокало.

Переможець у кожній номінації отримує грошову премію в розмірі гривневого еквівалента £1 000.

Видавці книг-переможців у трьох номінаціях здобувають право використовувати логотип премії Книга року ВВС на наступних виданнях.

Фіналістів цьогоріч журі обирало з-поміж 40 видань.

bbc.com

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Книга року ВВС — 2023. Переможці

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року-2023» оголосив переможців конкурсу. Про це повідомили на сайті Буквоїд.
У конкурсі за всіма категоріями (7 номінацій по 2-4 підномінації в кожній) оц

Відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець і громадський діяч Петро Кононенко

Національна спілка письменників України з глибоким сумом повідомляє, що 28 лютого після важкої хвороби відійшов у засвіти відомий науковець-українознавець, громадський діяч, доктор філологічних наук, пр

Літературна премія Європейського Союзу оголосила номінантів

Оголосили номінантів літературної премії Європейського Союзу 2024 року (European Union Prize for Literature, EUPL). Про це повідомляють на сайті EUPL.
До журі цього року увійшов українс

Відомі фіналісти міжнародної премії з арабської художньої літератури

Міжнародна премія з арабської художньої літератури 2024 (IPAF) визначила короткий список фіналістів. Про це повідомляється на сайті премії.
До короткого списку потрапили 6 книжок:
 

«С

В Канаді презентували книжку “Листи з України”, підготовану відомою журналісткою Le Devoir

Цієї середи, 28 листопада, в Монреалі представили книжку «Листи з України» (фр.« Lettres d’Ukraine »), ініційовану та укладену Маґдалін Бутро (Magdaline Boutros), журналісткою-міжнародн

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"