«Книга року ВВС» оголосила переможців 2021-го року

«Книга року ВВС» оголосила переможців 2021-го року

Журі премії «Книга року ВВС» визначило лауреатів 2021 року. Про це повідомляє кореспондентка Читомо з церемонії нагородження.

У номінації «Книга року BBC» перемогу здобув Артем Чех за книжку «Хто ти такий?» (Чернівці: Meridian Czernowitz, 2021).

У номінації «Дитяча книга року» переміг Петро Яценко з книжкою «Союз Радянських Речей» (Київ: Портал, 2020).

Премію у номінації «Есеїстика» отримав Андрій Содомора за книжку «Про що писати» (Львів: Апріорі, 2021).

Переможець у кожній з номінацій отримає грошову премію у розмірі гривневого еквівалента 1000 фунтів стерлінгів. Видавці книжок-переможців отримають право використовувати логотип премії Книга року BBC на наступних виданнях.

 

Також під час церемонії оголосили переможця читацької номінації. Читачкою року стала Людмила Даниленко за рецензію на книжку «Три лини для Марії» Сергія Осоки.

 

До журі премії увійшли: професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія», літературознавиця Віра Агеєва, телеведучий Вадим Карп’як, письменниця, радниця з питань культури Європейського банку реконструкції і розвитку Світлана Пиркало, блогер Віталій Чепинога, головна редакторка BBC News Україна Марта Шокало.

 

Раніше повідомлялося, що журі літературної премії «Книга року ВВС-2021» визначило короткі списки претендентів. Їх обрали з-поміж 39 видань, що увійшли у довгі списки.

 

Нагадаємо, у конкурсі «Книга року ВВС-2020» переміг роман Сергія Сергійовича SAIGONа «Юпак». «Дитячою Книгою року ВВС» стала «Мед і Паштет – фантастичні вітрогони» Уляни Чуби. Серед есеїстики перемогу здобула книжка Оксани Забужко «Планета полин».

 

Як відомо, «Книгою року BBC 2019 року» став роман Тамари Горіха Зерня «Доця». У номінації «Дитяча Книга року BBC-2019» переміг Володимир Арєнєв з романом «Сапієнси». Переможцем у категорії «Книгу року ВВС- Есеїстика-2019» став Тарас Прохасько зі збіркою «Так, але».

Оригінал статті на Suspilne: «Книга року ВВС» оголосила переможців 2021-го року

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"