Книга автора, родом із країни льону…

Книга автора, родом із країни льону…

У залі літературної слави Львівської обласної організації Національної спілки письменників України відбулася презентація вперше опублікованого роману Зянона Пазьняка – білоруського політика, вченого, письменника і публіциста.
 

Свого часу він перебував в опозиції до авторитарного режиму Лукашенка і пережив не один замах на своє життя. Тож сьогодні змушений  жити за межами рідної Білорусі, отримавши  політичний притулок у Сполучених Штатах Америки.
 
Роман «Гіркий запах полиновий…» вийшов в українському перекладі Іви Подольської у видавничій  серії  Міжнародного літературного конкурсу рукописів прози «Крилатий Лев». В ньому майстерно описані події підсовєцької батьківщини автора другої половини двадцятого століття в добу тоталітаризму.  На художніх прикладах людських доль письменник розкриває внутрішній світ своїх співвітчизників, які живуть у сусідній з нами державі.

В.о. голови ЛОО НСПУ Олександр Дяк

У презентації взяли участь письменники та гості, зокрема український правозахисник, публіцист, віцеректор Українського католицького університету у Львові Мирослав Маринович, народний художник України Віктор Москалюк, фрагментами картини якого оформлено обкладинку  книжки,  директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва імені Романа Іваничука Тетяна Пилипець,  лавреатка Національної премії імені Тараса Шевченка Галина Пагутяк, письменники Ольга Кіс, Юрій Грешко та Леся Бернакевич, яка виконала одну з  улюблених пісень Зянона Пазьняка «Полонез Огінського» білоруською мовою.
 
Модерував літературний редактор і видавець роману, в.о. голови ЛОО НСПУ Олександр Дяк.
 
Автор фото – Йосип Марухняк
 
Пресслужба Львівської обласної організації НСПУ

 

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Книга автора, родом із країни льону…

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Британська академія дизайну обкладинок оголосила переможців

Премія Британської академії дизайну обкладинок (ABCD) оголосила переможців під час 10-ї церемонії нагородження ABCD. Про це повідомили на твіттер-сторінці академії.
Девід Пірсон отримав

У бою на Бахмутському напрямку загинув журналіст Олександр Цахнів

Журналіст інформаційного агентства «Вчасно» Олександр Цахнів загинув у бою на Бахмутському напрямку. Про це повідомили на сайті агентства.
37-річний Олександр Цахнів був родом із шахтар

Життя української класики в англійських перекладах

2023 рік. На театральних сценах Лондона, а згодом Кембриджа та Оксфорда йде «Кассандра» Лесі Українки. Чи могла про таке мріяти Лариса Косач? Ця вистава нині не лише привертає увагу до

«Заважає мова – геть до ростова!»: за рік в Україні кількість…

Частка громадян України, які спілкуються українською мовою в повсякденному житті, зросла до 71% порівняно з 2021 роком, коли цей показник становив 64%.

Про це свідчать результати опитування, фонду «Д

Оселя голосів та історій: в Україні збирають діалекти

Волонтери «Проєкт Р.І.Д.» створили платформу «Оселя голосів та історій», де збирають діалекти з усієї України. Про це повідомили на сайті проєкту.
У такий спосіб ініціатори проєкту хочу

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"