Книгарні, які не дотримуються закону про мову, штрафуватимуть через три роки

Книгарні, які не дотримуються закону про мову, штрафуватимуть через три роки

За три роки наберуть чинності статті Кодексу про адміністративні правопорушення, якими передбачено санкції за недотримання мовних норм. Про це йдеться у відповіді Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня на запит Читомо.

Наразі за порушення статті 23 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» не передбачено штрафних санкцій, оскільки не набрали чинності деякі положення Кодексу про адміністративні правопорушення, а саме пункт 52 і пункт 53 статті 188.

 

Згідно із частиною другої статті 188 Кодексу про адміністративні правопорушення, що набуде чинності через три роки з дня набрання чинності Закону, порушення вимог Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо застосування державної мови у книговиданні передбачатиме накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинять вперше.

 

Мовний омбудсмен додав, що на час відповіді на запит (10 серпня) не зафіксували порушень суб’єктами книгорозповсюдження у частині дотримання нових мовних норм. Також не отримували скарг на порушення ними мовного законодавства.

 

Нагадаємо, 16 липня набрав чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Ним передбачено, що не менше 50% назв книжок, які продають у книгарнях чи інших місцях розповсюдження, мають бути державною мовою.

 

Додамо, з січня по травень цього року Уповноважений із захисту державної мови зафіксував 1129 звернень щодо порушення мовного законодавства.

 

Оригінал статті на Suspilne: Книгарні, які не дотримуються закону про мову, штрафуватимуть через три роки

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Книжка Плохія увійшла до списку найкращих видань 2023 року

Англомовне видання книжки Сергія Плохія «Російсько-українська війна» (The Russo-Ukrainian War) ввійшла до списку 50 найкращих видань 2023 року за версією редакції авторитетного британсь

Майже сто років самотності в романі Павла Белянського «Бабуся вмирати не любила»

Павло Паштет Белянський. Бабуся вмирати не любила. Пер. Т. Кохановської. — Харків. Віват, 2023 — 224 с. 

У видавництві «Віват» вийшла книжка блогера, сценариста, письменника Павла Пашт

УІК оголосив дати Національного тижня читання — як долучитися

З 4 до 10 грудня відбудеться всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція «Національний тиждень читання».
Мета тижня — консолідувати українське суспільство навколо читання я

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.
Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вір

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.
Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Ве

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"