Київ, російська мова, лють

Київ, російська мова, лють

Частина українців і досі лишаються всередині душі малоросами…

Стою на касі в супермаркеті. Попереду чоловік напідпитку з купою пляшок алкоголю. Заділа випадково його товар. І тут понеслося: адже стукнула «святе». Почула купу образ.

– Чому тикаєш, та ще й російською?

– На каком язике хачу, на таком і разговаріваю. Кто ти такая….

– Через таких, як ти, й триває війна… Мова важлива, бо…

– …, что ана гаваріт?

І працівниця «Фори» (його знайома), сміється й кидає фразу, дивлячись на мене: «Якби була без форми, я б їй відповіла».

І це російськомовне бидло – найгидкіше, що бачила в Києві за місяці війни. Я впевнена, що йому «какая разніца» не лише стосовно мови, а й війни. Воно, ймовірно, здасть позиції ЗСУ за гроші. Воно не піде служити в армію. Воно не здатне нічого зробити для нашої перемоги.

І мене надзвичайно дивує, чому й досі «какая разніца»? Чому Київ російськомовний? Чому й досі працівниці супермаркету хіхікають, почувши розмову про важливість української мови?

Що відчуваєш в такі моменти? Страшенну лють. І безсилля водночас. Бо твої близькі зараз на війні і помирають… Помирають за нас, за свободу, за Україну та українську мову. І страшенно боляче бачити, як хтось цього не розуміє.

Не питайте мене, чому я ненавиджу російську мову. Я не хочу її чути. Я ненавиджу. Й моя ненависть відточена, як гострий ніж.

Наталія Антонюк

фото: радіо Свобода

glavcom.ua

Прокоментуєте?

Оригінал статті на НСПУ: Київ, російська мова, лють

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"