Києву пропонують надати статус Європейської столиці культури і миру 2022

Києву пропонують надати статус Європейської столиці культури і миру 2022

Культурні дієвці з усієї Європи пропонують надати столиці України Києву символічного статусу Європейської столиці культури і миру 2022 у зв’язку з повномасштабним вторгенням росії в Україну, вбивством окупантами мирних жителів, бомбардуванням міст, знищенням культурної та архітектурної спадщини України. Про це повідомляє Український інститут. 

«Такий жест міг би підкреслити повноправне членство України в європейській сім’ї, засвідчити намір Європейського Союзу до поглиблення культурних відносин з Україною та підтримку територіального й культурного суверенітету України», — зазначають в Українському інституті.  

 

Ініціаторами заклику стали Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту, та Крістіна Маріон Якобсен і Соня Анне Ланг, культурологині. 

 

Лист щодо надання Києву символічного статусу Європейської столиці культури і миру 2022 переданий Українським інститутом голові Європейської Ради Шарлю Мішелю. Відповідний заклик підписали понад 2000 представників культури, науки та громадянського суспільства з усієї Європи. Список підписантів доступний за посиланням.

 

Вони також закликають ухвалити відповідне рішення якомога швидше, позапланово та незалежно від звичайної процедури розгляду заявок на звання «Культурної столиці Європи».

 

Також існує петиція щодо надання Києву статусу Європейської столиці культури і миру 2022. Її підписати можна за посиланням. 

 

«Сьогодні цей інструмент може стати знаком солідарності з усіма українцями, зокрема культурними дієвцями й інституціями. Попри загрози і випробування війни, культурний сектор України прагне розвитку зв’язків і партнерств з європейськими колегами, які продемонстрували безпрецедентну єдність і підтримку України», — додають в Українському інституті. 

 

«Культурна столиця Європи» — один із найвідоміших і найуспішніших інструментів культурної політики ЄС, започаткований у 1985 році для відзначення культурного багатства та розмаїття Європи. Щороку Європейська Рада надає цей статус 2-3 містам ЄС, які упродовж року впроваджують широку програму культурних подій. Звання Культурної столиці Європи дозволяє місту популяризувати себе в інших країнах ЄС, привабити інвестиції, розбудувати культурну інфраструктуру і розвинути туристичний потенціал.

 

Як відомо, Україну прийняли до федерації національних мовних інституцій ЄС. 

 

Нагадаємо, що Український інститут раніше закликав світову й українську культурну спільноту припинити співпрацю з рф. 

 

Оригінал статті на Suspilne: Києву пропонують надати статус Європейської столиці культури і миру 2022

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн−2024» оголосив переможців

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» визначив переможців дев’ятого конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2024». Про це Читомо повідомили організатори конкурсу.
Редакція Читомо зібра

Автор коміксу «Араб майбутнього» прокоментував падіння режиму Ассада у Сирії

Французький автор комісів, ілюстратор та режисер сирійського походження Ріад Саттуф підтримує сирійців у боротьбі проти авторитарного режиму Башара Аль-Асада. Про це він заявив у радіое

Авдіокнижка «The Ukraine» Чапая здобула нагороду товариства голосу США

Авдіокнижка «The Ukraine» стала книжкою року у категорії «Видатний наратив — антологія оповідань» за версією американського товариства мистецтва та науки голосу SOVAS. Про це повідомив український письме

Словник Merriam-Webster обрав слово 2024 року

Словник Merriam-Webster визначив слово «polarization» («поляризація») як головне слово 2024 року. Про це повідомили на сайті словника.
Merriam-Webster визначає «поляризацію» як «розділ

В Україні випустили альбом за поезією Павла Тичини

Музичний колектив DakhTrio випустив альбом «Тичина: Феномен доби», який базується на поезії українського модерніста Павла Тичини. Про це гурт повідомив Читомо.
Альбом є другою частиною

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"