Києву пропонують надати статус Європейської столиці культури і миру 2022

Києву пропонують надати статус Європейської столиці культури і миру 2022

Культурні дієвці з усієї Європи пропонують надати столиці України Києву символічного статусу Європейської столиці культури і миру 2022 у зв’язку з повномасштабним вторгенням росії в Україну, вбивством окупантами мирних жителів, бомбардуванням міст, знищенням культурної та архітектурної спадщини України. Про це повідомляє Український інститут. 

«Такий жест міг би підкреслити повноправне членство України в європейській сім’ї, засвідчити намір Європейського Союзу до поглиблення культурних відносин з Україною та підтримку територіального й культурного суверенітету України», — зазначають в Українському інституті.  

 

Ініціаторами заклику стали Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту, та Крістіна Маріон Якобсен і Соня Анне Ланг, культурологині. 

 

Лист щодо надання Києву символічного статусу Європейської столиці культури і миру 2022 переданий Українським інститутом голові Європейської Ради Шарлю Мішелю. Відповідний заклик підписали понад 2000 представників культури, науки та громадянського суспільства з усієї Європи. Список підписантів доступний за посиланням.

 

Вони також закликають ухвалити відповідне рішення якомога швидше, позапланово та незалежно від звичайної процедури розгляду заявок на звання «Культурної столиці Європи».

 

Також існує петиція щодо надання Києву статусу Європейської столиці культури і миру 2022. Її підписати можна за посиланням. 

 

«Сьогодні цей інструмент може стати знаком солідарності з усіма українцями, зокрема культурними дієвцями й інституціями. Попри загрози і випробування війни, культурний сектор України прагне розвитку зв’язків і партнерств з європейськими колегами, які продемонстрували безпрецедентну єдність і підтримку України», — додають в Українському інституті. 

 

«Культурна столиця Європи» — один із найвідоміших і найуспішніших інструментів культурної політики ЄС, започаткований у 1985 році для відзначення культурного багатства та розмаїття Європи. Щороку Європейська Рада надає цей статус 2-3 містам ЄС, які упродовж року впроваджують широку програму культурних подій. Звання Культурної столиці Європи дозволяє місту популяризувати себе в інших країнах ЄС, привабити інвестиції, розбудувати культурну інфраструктуру і розвинути туристичний потенціал.

 

Як відомо, Україну прийняли до федерації національних мовних інституцій ЄС. 

 

Нагадаємо, що Український інститут раніше закликав світову й українську культурну спільноту припинити співпрацю з рф. 

 

Оригінал статті на Suspilne: Києву пропонують надати статус Європейської столиці культури і миру 2022

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

Продовження попаданки!

Усім привіт! 

Оновлення книги Академія дружин драконів вже на сайті! 

 

                        Запрошую до прочитання 

поціновувачів фентезі,

Досьє на персонажа

Ім’я: Белла

Фамілія: Франкс

Рід: Франкс

Країна: Україна (перебування в цей момент)

Вік: 16

Ріст: 165 см

Характер: хитра; весела; вигадлива.

Родичі: Ян Косориконіг – зведений брат ; Ольга Косориконіг – опікун.

Сильні

Не варто проходити повз)

Ваша підтримка дуже важлива для мене)Підтримайте мене та цю книгу)І деякий подарунок для вас)

Няня по зальоту

Оце я потрапила! Так, саме такі думки завітали до мене в голову, коли я дізналася, що мені доведеться підміняти

Я теж хочу собі принца!

Привіт всім) Останнім часом мене тягне на історії про королівства)) Як тільки я дочитала до останньої випущеної глави книжку Юліанни “Та єдина, яку він шукав”, то одразу почала шерстити букнет на ще щось подібної тематики

Нова обкладинка та трішки перчику)

Слава Україні! 

Шановні читачі, хочу повідомити, що історія

“День студента”

отримала нову обкладинку! Ось так вона виглядає зараз)  

Також хочу поділитися враженнями про книгу, яку нещодавно почала

Перейти до блогу

Нові автори

Ірина Мостепан (Мельник)

Ірина Сергіївна Мостепан (дівоче прізвище – Мельник) народилася 12 жовтня 1987 року на Рівненщині у селі Олександрія. Член Національної спілки письменників України. Учасниця народного літературного об’єднання «Поетарх» Рівненського палацу дітей та молоді. Акторка Рівненського молодіжного народного театру ім. Атталії Гаврюшенко. Із 2019 року живе у місті Ірпінь. Працює вчителем в Українському гуманітарному ліцеї Київського національного університету […]

Діана Анджейчик Кількість робіт: 6 Денис Нарбут

Народився 13 березня 1985 року в м.Армянськ (АР Крим, Україна). Після смерті батька, переїхав з матір’ю та братом в м.Вознесенськ, Миколаївська обл. Публікуватися почав з 16 років у друкованих газетах, книгахзбірниках, альманахах у м.Вознесенськ та м.Миколаїв та інтернетпорталах України. Протягом тривалого часу писав мало. З середини 2020 року повернувся до активного написання віршів та публікацій. […]

Ірина Каспрук

Я – Ірина Каспрук. Поетеса, авторка поетичної збірки “Вплітаючи квіти у своє волосся”. Друзі часто називають мене Сонячна, тому більше моєї поезії ви знайдете у соцмережах за #sonyachna. Детальніше ознайомитись з моєю творчістю можна ось тут : https://www.facebook.com/irkaspruk/

Камелія Кількість робіт: 8 Перейти до "Нові автори"