Китай присудив до смертної кари письменника з Австралії через звинувачення у шпигунстві

Китай присудив до смертної кари письменника з Австралії через звинувачення у шпигунстві

Китайська влада винесла умовний смертний вирок засудженому письменнику Яну Хенцзюню, громадянину Австралії, через звинувачення у шпигунстві.

Яна Хенцзюня затримали в січні 2019 року в аеропорту Гуанчжоу під час візиту до Китаю зі своєю родиною. Комуністична влада країни звинуватила його у шпигунстві на користь іншої неназваної держави.

 

До еміграції до Австралії письменник був співробітником китайських служб державної безпеки. У 2002 році отримав австралійське громадянство. Згодом почав академічну кар’єру, писав шпигунські романи. За словами його наукового керівника та друга Чонґі Фенга, Ян Хенцзюнь відстоював демократію, верховенство права, права людини, а також критикував уряд за порушення прав людини в Китаї.

 

Фенг стверджує, що ув’язненому часто забороняли бачитися з адвокатом та спілкуватися з родиною. Діти письменника неодноразово повідомляли про погіршення його здоров’я. Наразі Ян Хендзюнь перебуває у китайській в’язниці  вже 5 років.

 

За словами міністерки закордонних справ Австралії Пенні Вонг, через два роки умовний смертний вирок можуть замінити на довічне ув’язнення. Вона додала, що уряд Австралії шокований цим вироком. Директорка Human Rights Watch Даніела Ґавшон наголосила, що він свідчить про непрозору систему кримінального правосуддя в Пекіні (Бейджині) та закликала уряд до дій, а не тільки до засудження вироку.

 

Раніше повідомлялося, що в Китаї засудили поетку Сюй На до 8 років ув’язнення. Нагадаємо, 2021 року зі шкільних бібліотек у Китаї прибрали книжки, які пропагують західні цінності.
Джерело: The Washington Post

Оригінал статті на Suspilne: Китай присудив до смертної кари письменника з Австралії через звинувачення у шпигунстві

Додати коментар

Перед доданням нового коментаря впевніться будь ласка що він конструктивний і не ображає почуттів та гідності осіб, яким він призначений.

Ім'я*
Email* (не буде опублікований)
*
* - поля обов'язкові для заповнення

Блог

90-ті, нульові й непокаране зло у романі «Хазяїн» Маркіяна Камиша

Маркіян Камиш — добре відомий читацькій спільноті як сталкер і автор романів про Чорнобильську зону. У його новій книзі «Хазяїн» не буде Чорнобиля, але будуть ландшафти української Півн

У Харкові перейменували вулиці на честь Семенка, Йогансена й Ушкалова

У Харкові перейменують 48 вулиць та 3 станції метрополітену. Про це повідомили на сайті Харківської міської обласної адміністрації.
На мапі Харкова будуть зокрема такі вулиці:

 вул. Гр

У Києві музей Булґакова знову облили червоною фарбою

19 липня будівлю Київського літературно-меморіального музею Булґакова облили червоною фарбою. Про це музей повідомив на своїй фейсбук-сторінці.
«Замість поваги до закону, участі у грома

Завдяки проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати 20 тисяч книжок

У межах всеукраїнського проєкту «Вільні читають українською!» вдалося зібрати близько 20 тисяч книжок для поповнення бібліотек та створення мобільних книжкових куточків у 6 деокупованих

У Мелітополі росіяни незаконно утримують журналістку Ірину Левченко

Журналістку з Мелітополя Ірину Левченко незаконно утримують в одній з катівень у місті. Про це повідомило медіа «Новини Приазовʼя».
За словами сестри журналістки Олени Руденко, Ірину дв

Перейти до блогу

Нові автори

Микита Рижих

Переможець міжнародного конкурсу “Мистецтво проти наркотиків”, конкурсів “Витоки”, “Шодуарівська Альтанка”, бронзовий призер фестивалю “Каштановий будинок”, лауреат літературного конкурсу ім. Тютюнника, VIII конкурсу VivArt, друге місце VІІІ конкурсу української поезії та пісні ім. Марини Брацило. Номінант на Pushcart Prize, фіналіст конкурсу “Кримський інжир”.

Роксолана Жаркова

Роксолана Жаркова – українська письменниця, есеїстка, літературознавиця, кандидатка філологічних наук. Феміністка, дослідниця жіночого письма. Випускниця філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. Учасниця, фіналістка і переможниця багатьох всеукраїнських та міжнародних літературно-мистецьких конкурсів. Лауреатка кількох літературних премій. Авторка поетичних збірок «СлухаТИ – море: просто собі вір[ші]» (2015), «Руками-словами» (2017), «Всі мої птахи» (2019), книги новел і […]

Ольга Калуга Кількість робіт: 4 Андріана Муха Кількість робіт: 1 Олександр Забродський

Мої ресурси: Instagram Telegram Patreon Twitter Youtube Facebook

Перейти до "Нові автори"